کارمانیا
مدیران خودرو

جلوی قاچاق تایر به کشور گرفته می‌شود؟

جلوی قاچاق تایر به کشور گرفته می‌شود؟
قاچاق تایر به کشور یکی از عمده‌ترین مشکلاتی است که در‌حال‌حاضر بازار تایر با آن روبه‌رو است
به گزارش اخبار خودرو ، واردات تایر در کشور از مبادی رسمی با مشکلی مواجه نیست اما به شکل‌های دیگری هم انجام می‌شود. قاچاق تایر به کشور یکی از عمده‌ترین مشکلاتی است که در‌حال‌حاضر بازار تایر با آن روبه‌رو است. تایرهای قاچاق بدون کارت گارانتی و نداشتن خدمات پس‌از‌فروش روانه بازار می‌شوند و خریداران را دچار مشکل می‌کنند.
برای جلوگیری از واردات فراوان تایرهای قاچاق که ضربه سنگینی به بازار و صنعت تایر کشور ‌می‌زنند، وزارت صنعت تصمیم گرفته است به‌کمک انجمن واردکنندگان تایر، طرحی را اجرا کند که طبق آن تایرهای خارجی در بازار باید در سامانه‌ای که وزارت صنعت در حال راه‌اندازی آن است، ثبت شوند.
در این زمینه سیدمحمد میرعابدینی ، دبیر انجمن واردکنندگان تایر به «دنیای خودرو» گفت: «روی بدنه تمام تایرها شماره سریال جداگانه‌ای درج شده است که شبیه هم نیستند.
همچنین هنگام واردات تایر، شماره سریال‌ تایرهایی که در حال ورود به کشور هستند به گمرک‌های کشور ارسال می‌شود تا تمام تایرهایی که کد رهگیری یا شماره سریال آن‌ها در سامانه واردات تایر ثبت شده‌اند، بدون مشکل وارد کشور شوند.»
میرعابدینی درباره زمان اجرای این طرح گفت: «اجرایی شدن این طرح مستلزم راه‌اندازی سامانه ثبت کد رهگیری تایرهاست. این سامانه باید توسط وزارت صنعت، معدن وتجارت به‌صورت رسمی راه‌اندازی شود تا بتوان این طرح را اجرایی کرد. البته باید گفت زمان شروع به‌کار این سامانه و اجرایی شدن این طرح هنوز به‌طور دقیق اعلام نشده اما آنچه مشخص است اینکه اجرایی شدن این طرح قطعی بوده و حتما انجام خواهد شد.»
میرعابدینی در ادامه گفت: « روی کارت گارانتی تایرهایی که با کد رهگیری وارد بازار می‌شوند و در اختیار خریدار قرار می‌گیرد، کد رهگیری درج می‌شود. در این صورت مشخص خواهد شد تایرهای وارد‌شده از مبادی رسمی و به‌صورت کاملا قانونی وارد کشور شده‌اند. به این ترتیب تایرهایی که کارت گارانتی و کد رهگیری ندارند، شناسایی و مشخص می‌شود به صورت قاچاق وارد کشور شده‌اند. همچنین در صورت مشاهده فروش تایرهای قاچاق با واردکننده و فروشنده نیز برخورد خواهد شد.»
میرعابدینی درباره نحوه برخورد با متخلفان و فروشندگان تایرهای قاچاق گفت: «برای برخورد با این افراد، قوه قضائیه، وزارت صنعت، معدن وتجارت، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و همچنین راهنمایی‌و‌رانندگی با همکاری یکدیگر برای برخورد با این افراد و این تخلف اقدامات لازم و قانونی را انجام می‌دهند.»
با این اتفاق ورود بسیاری از تایرهای قاچاق به داخل کشور محدود خواهد شد و دست بسیاری از قاچاقچیان این کالا کوتاه می‌شود.

زمان ارسال پست: ۱۰ آبان ۱۳۹۶ | ۱:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ،

One Response to “جلوی قاچاق تایر به کشور گرفته می‌شود؟”

  1. رضا گفت:

    کلا این دولت علاقه خاصی به منهدم کردم تولید داخل داره
    چه در زمینه تایر چه در زمینه مربا

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.