افزایش ظرفیت تولید تایر در گروه صنعتی بارز

بارز
بارز

مدیرعامل گروه صنعتی بارز با اشاره به این که در ۶ ماه اول امسال با مشکلات زیادی از جمله کمبود ارز مواجه بوده ایم توضیح داد: «با این وجود، در تلاش هستیم تا پایان سال، ظرفیت مازاد ۵۵ هزار تنی را محقق کنیم.»

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

به گزارش پایگاه خبری اسب بخار، جمال میرزایی اضافه کرد: «متأسفانه به دلیل عدم به موقع تأمین ارز در ۶ ماه ابتدایی سال موفق به محقق کردن ظرفیت تناژ سالیانه نشده ایم، اما در ۶ ماه دوم برخی از این مشکلات مرتفع و همچنین تأمین ارز بهتر از قبل انجام  شد و ما هم توانستیم آن ظرفیت تولیدی را که مدنظرمان بود بگیریم.»

وی افزود: «امسال از بارز کردستان چهار هزار تن ظرفیت مازاد گرفتیم و  برای سال آینده هم ۱۰ هزار تن به ظرفیت آن اضافه خواهیم کرد، اما در بارز کرمان به ‌رغم اقداماتی که برای ۶ هزار تن ظرفیت مازاد انجام شد به دلیل مشکلات ارزی نتوانستیم به این ظرفیت برسیم، اما تا پایان سال مقدمات فراهم خواهد شد و به این ظرفیت دست پیدا خواهیم کرد.»

مدیرعامل گروه صنعتی بارز بیان کرد: «برای سال آینده، براساس برنامه تا پایان شهریورماه، به ۳۰ هزار تن ظرفیت مازاد خواهیم رسید. ضمن این که، مقرر شده است که در مجموعه بارز، کرمان و کردستان به ۵۵ هزار تن ظرفیت مازاد، یعنی ظرفیت ۱۳۰ هزار تنی به بیش از ۱۸۰ هزار تن خواهد رسید.»

میرزایی تصریح کرد: «بخش عمده ای از این ظرفیت به حوزه اتوبوس و بخشی دیگر هم در حوزه سواری اتفاق خواهد افتاد، همچنین علاوه بر بحث کمیت، بحث‌های کیفی هم داریم.»

وی اضافه کرد: «ورود به سایزهای جدید هم در دستور کار بارز قرار گرفته است، که از جمله آن ها می توان به تولید تایر خودروهای برقی اشاره کرد. در حوزه اتوبوس اقدامات زیادی صورت گرفته است. در حوزه سواری نیز پیشرفت‌های خوبی به دست آورده ایم، نمونه‌هایی ساخته و در برخی سایزها به تولید نیز رسیده ایم.»

مدیرعامل گروه صنعتی بارز تأکید کرد: «به هر حال، آینده صنعت تایر در این حوزه رو به رشد است، در کل سطح جهان این اتفاق دارد می‌افتد، در ایران هم یک رشد قابل قبولی را اخیراً با تصمیمی که وزارت صمت گرفته، اتفاق افتاده است و ما هم دوست داریم در این حوزه پیشرو باشیم، کما این‌که در بقیه حوزه‌ها هم ما در بخش تایر پیشرو بودیم و  فعالیت خودمان را انجام می‌دهیم.»

میرزایی همچنین با بیان این که به دلیل التهاب ها، بازار صادرات را به حداقل رسانده ایم توضیح داد: «البته صادرات تایر در سال های اخیر ممنوع شده بود. در سال جاری هم به دلیل التهاب هایی که در بازار داخل اتفاق افتاده بود و انتظاراتی که از مجموعه بارز وجود داشت، صادرات را به حداقل رساندیم. تقریباً می‌توان گفت در حد صفر بوده است، اما در عین حال، بحث توسعه صادرات را در دستور کار قرار داده ایم.»

میرزایی ادامه داد: «در واقع، برنامه ریزی ها براساس تولید بیش از نیاز داخل است که  قاعدتاً باید بخشی از این تولید به صادرات اختصاص پیدا کند. برای همین برای افزایش تناژی که در نظر داریم، استانداردهای اروپایی را دریافت کردیم تا بتوانیم از بازارهای خارجی، مخصوصاً کشورهای همسایه که تولیدکننده تایر نیستند سهم مناسبی کسب کنیم. ضمن این که، این صادرات می تواند برای کشور ارزآوری نیز درپی داشته باشد.»

وی اضافه کرد: «البته در مقطعی به دلیل قیمت‌گذاری دستوری، صادرات معکوس توسط برخی نهادهای غیررسمی اتفاق افتاده بود. به همین علت ما انتظار داریم قیمت‌گذاری آزاد و این مشکل حل شود. در واقع، چون نرخ‌های مواد اولیه برای ما آزاد شده است، ما هم این امید و انتظار را از دولت‌مردان داریم که قیمت‌گذاری را آزاد کنند تا ما هم چنین مشکلی نداشته باشیم.»

مدیرعامل گروه صنعتی بارز درباره این که آیا قیمت گذاری دستوری باعث زیان‌ده شدن بارز شده است تصریح کرد: «در برخی از گروه‌های محصولی زیان کرده ایم. در این ایام، برخی دیگر از شرکت‌های تولیدی هم زیان کرده اند. البته اخیراً، مقداری نرخ گرفته ایم و وضعیت بهتر شده است. اما با توجه به میزان سرمایه‌ گذاری صورت‌گرفته در صنعت تایر، این سود واقعاً منطقی نیست، بعضی شرکت‌ها حتا زیر دو درصد سود کرده اند.»

میرزایی همچنین در خصوص توان تأمین نیاز داخل توسط شرکت های تولید کننده داخلی تأکید کرد: «با توجه به  برنامه‌های توسعه‌ای که در مجموع صنعت تایر داریم، طبیعتاً بیش از نیاز کشور تولید خواهیم کرد. البته نوع قیمت‌گذاری دستوری باعث شده است سهام‌داران چندان رغبتی به توسعه نداشته باشند، اما فی‌النفسه صنعت تایر می‌تواند رشد کند، به شرطی که در همه حوزه‌ها آزاد باشند و بتوانند قابلیت‌های خودشان را به منصه ظهور برسانند.»

وی در ادامه در خصوص گروه محصولی جدید بارز توضیح داد: «در حوزه رادیال کشاورزی و رادیال اوتی آر در حال انجام اقداماتی هستیم که  جزء تازه‌ترین محصولات بارز خواهند بود. در حوزه کراس اوورها نیز به رغم تغییر و آمدن سایزهای جدید همان طور که قبلاً تولید می کردیم، سایزهای جدید را هم تولید و عرضه می کنیم.»

مدیرعامل گروه صنعتی بارز همچنین درباره افزایش قیمت تایرها توضیح داد: «در حوزه تایر افزایش قیمت آنچنانی نداشتیم. بعضاً یک بخش به دلیل اختلافی بین بازار آزاد و قیمت تثبیتی بوده است و بخشی دیگر هم به دلیل قاچاق معکوسی است که اتفاق افتاد.»

۴ امتیاز از ۲ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.