کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

تا سال ۲۰۲۱ خودروی تمام الکتریکی می‌سازیم

تردد خودروهای برقی در ایران به صرفه نیست
نماینده شرکت ساپکو اعلام کرد: با توجه به نیاز به کاهش آلودگی زیست‌محیطی، گام برداشتن به سمت تولید خودروی برقی، برای کشور نه‌تنها گزینه نیست، بلکه یک ضرورت است و فراهم آوردن بستر لازم برای تحقق این مهم، حمایت دولت را می‌طلبد.
به گزارش پایگاه خبری خودرنویس، جوزانی در نشست تخصصی «آینده صنعت خودرو، خودروهای برقی» ضمن اعلام مطلب فوق گفت: ما نیز متاثر از روند جهانی هستیم و نمی‌توانیم تا ابد خودروی با سوخت بنزین تولید کنیم، از این رو، شرکت ایران‌خودرو نیز همگام با کشورهای پیشرفته قدم برداشته و چشم‌انداز برنامه‌های خود را برای تولید خودروی برقی ترسیم کرده است
وی افزود: ایران‌خودرو با طراحی و تولید پلتفرم‌های جدید و نیز با همکاری مراکز دانشگاهی داخلی و خارجی، در نظر دارد تا سال ۲۰۲۱ تولید نخستین خودروی تمام الکتریکی را آغاز کند.
جوزانی از پایان عمر خودروهای غیربرقی در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: باتوجه به اینکه تهران جزء ۱۰ شهر آلوده جهان است و درصد قابل توجهی از این آلودگی را خودروها ایجاد می‌کنند، تولید خودروی برقی ضرورتی است که ایران‌خودرو خود را متعهد به انجام آن کرده و برنامه‌ تولید خودروهای آینده خود را به نوع الکتریکی معطوف کرده است.
نماینده شرکت ایران خودرو در پایان به هدفمندی برنامه‌های شرکت ایران‌خودرو مبنی بر تولید خودروی برقی در ۴ سال آینده تاکیید کرد و گفت: علاوه بر تولید، در نظر داریم با ایجاد کنسرسیوم طراحی در گروه صنعتی ایران‌خودرو، دانش طراحی پلت‌فرم و یکپارچه‌سازی خودروهای برقی را به‌صورت بومی استفاده کنیم.

زمان ارسال پست: ۲۵ آبان ۱۳۹۶ | ۱۰:۰۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ، ،
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.