گروه مستند اسب بخار

کارمانیا
مدیران خودرو
انتقاد مخاطب اسب بخار به خدمات S7 توربو

انتقاد یکی از مخاطبان اسب بخار به خدمات هایما S7 توربو
روز گذشته گروه مستند اسب بخار در محل برگزاری نمایشگاه خودرو ارومیه حضور داشت. در ساعات برگزاری نمایشگاه، مخاطبان اسب بخار به نمایشگاه آمدند و در مورد مسائلی با مجریان این برنامه صحبت کردند. انتقادها و پیشنهادهای سازنده از نکات مثبت ملاقات حضوری مخاطبان اسب بخار با عوامل برنامه به حساب می آید.
یکی از مخاطبان برنامه به نام آقای حمزه ای در ملاقات با عوامل اسب بخار مسئله ای جالب را مطرح کرد. او گفت که بعد از دیدن برنامه هایما S7 توربو، اقدام به خرید این خودرو کرده است و تا به امروز از انتخاب خود رضایت نسبی را داشته است. ولی چندی پیش اتفاقی برای این خودرو می افتد که ضعف خدمات و دانش فنی امداد خودرو ایران را نشان می دهد.
آقای حمزه که حدود ۴ هزار کیلومتر با هایما S7 توربو رانندگی کرده است، چند روز پیش متوجه صدایی از موتور و تسمه خودرو می شود. وقتی درب کاپوت را باز می کند، متوجه می شود که آب رادیاتور خودرو در داخل محوطه موتور ریخته است. این نقص به خاطر افتادن درب مخزن ذخیره آب رادیاتور (درب رادیاتور) مشهود شده بود. با بررسی بیشتر معلوم می شود که لبه مخزن ذخیره آب رادیاتور خودرو ترک خودرو بود و باعث شده تا درب آن گم شود.
وقتی که آقای حمزه ای با امدادخودرو تماس می گیرید، می گویند که باید با خودرو رانندگی انجام نشود و خودرو به یکی از نمایندگی های استان منتقل شود. بعد از کمی پیگیری معلوم می شود که در محدوده ارومیه امدادخودرو ایران حتی یک دستگاه خودروبر ندارد. بعد از پیگیری های زیاد، بالاخره یک یدک کش امدادی به محل خرابی خودرو اعزام می شود. وقتی امدادگر هایما S7 توربو را می بیند به مالک خودرو می گوید که هنوز آموزش تعمیرات این خودرو را ندیده و باید خودرو مستقیما به نمایندگی برده شود. باید اشاره کرد که با توجه به گارانتی خودرو هیچ هزینه ای بابت انتقال خودرو از مالک گرفته نمی شود. بعد از بردن خودرو مشخص می شود که نمایندگی ارومیه و شهرهای اطراف هیچ قطعه ای برای جایگزینی درب مخزن ذخیره آب رادیاتور ندارند و مجبور می شوند که از قطعه پراید برای رفع نقص استفاده کنند. با توجه به اینکه مراجعه هایما S7 توربو آقای حمزه ای همزمان با فراخوان سیستم تهویه این خودرو از جانب ایران خودرو بوده است، از نمایندگی می خواهد که بازرسی لازم را انجام دهد. به گفته مالک خودرو پایلوت هایما در ارومیه بدون هیچ بررسی برگه تایید عملکرد سیستم تهویه خودرو را صادر می کند و می گوید که خودرو هیچ مشکلی ندارد.
طبق گزارش مخاطب برنامه اسب بخار، در این میان چند مسئله مطرح می شود. اولین نکته این است که گویا هنوز نیروهای امدادی ایران خودرو آشنایی با نسخه توربو هایما S7 ندارند و نمی توانند در محل مشکل آن را بر طرف کنند. دوم اینکه ضعف قطعات این خودرو در مناطق غربی کشور دیده می شود. سومین مسئله که مهمترین آن است، نیروی امدادی ایران خودرو نمی تواند مشتری را به صورت صحیح راهنمایی کند و می گوید که باید خودرو روشن نشود. این در حالی است که با ریختن آب داخل مخزن ذخیره رادیاتور و با گذاشتن حتی یک مشمای پلاستیکی می توان خودرو را بدون هیچ آسیب رسانی روشن کرد و به مسیر خود ادامه داد.
بدیهی است که مالکان هایما S7 توربو خودرو مورد تاییدی را حداقل از نگاه خود خریداری کرده اند و واقعیت آن است که S7 توربو می تواند به عنوان یکی از بهترین کراس اوورهای چینی کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان شناخته شود. ولی شاید بهتر باشد تا ایران خودرو و بسیاری از خودروسازان کمی بیشتر به بحث حدمات خدمات خودروهای چینی دقت داشته باشند.
گروه مستند اسب بخار

زمان ارسال پست: ۱۴ تیر ۱۳۹۶ | ۲:۴۶ ب.ظ | دسته بندی: اخبار, پیشنهاد سردبیر | تگ ها: ، ،

14 Responses to “انتقاد مخاطب اسب بخار به خدمات S7 توربو”

 1. فرزاد گفت:

  جدا؟مم صدهزار بار تا حالا براتون مشکلات سورن توربو رو نوشتم الان دارین هایما رو پوشش میدیننعجب با انصافید شما

 2. محمد امین گفت:

  قیقا منم یه همچین مشکلی با سورن توربوم دارم هیچ نمایندگی بجوز تعمیرگاه ماشین ۱۰۰۰۰ رفته چهار بار اچارکشی بردم یعنی نابود شدم

 3. فرشاد گفت:

  تو شهرستان واسه ۲۰۶ که مرتب تسمه سفت کنش خراب میشه و تسمه رو میندازه بیرون و البته سالی ۱۰۰ هزار تا ازش تولید میشه قطعه تو نمایندگی نیست.باید درخواست امداد بزنن و دو هفته منتظر بمونی این که یه خودرو تازه هست و کلا فک نکنم ۱۰ هزار تا ازش تو کشور باشه.

 4. امین گفت:

  یه خودرو یه کم پیشرفته نمیتونن خدمات بدن حالا پژو ۲۰۰۸ رو با موتور برتر سالا میخان بدن دست مردم

 5. محمد گفت:

  بله دیگه بی سر و صاحبی همینه دیگه

 6. حامد گفت:

  این مشکلات در زاهدان هم هست،قبل از اعلام فراخوان، با وجود چندبار مراجعه به نمایندگی پایلوت در زاهدان، مشکل خنک کننده خودرو برطرف نشد و در نهایت با هزینه شخصی و در تعمیرگاه اقدام به تعمیر کردیم. متاسفانه پاسخگویی همبه شکایات ما انجام نشده.

 7. رضا گفت:

  چینی هر کاریش کنی چینیه.نمیشه ازش توقع کیفیت کره ای یا ژاپنی و فرانسوی رو داشت.
  تو ایران هم که ماشین چینی ماشاالله داره از قیمت کره ای و فرانسوی هم سبقت میگره !!!

 8. علی سیدی گفت:

  اولا وقتی میری پول میدی به یه ماشین چینی که شاید تو شهر شما ۵۰ دستگاه هم ازش نباشه چه انتظاری دارید ؟؟؟!!
  دوم تو شهر ارومیه که هیچ فکر نمیکنم تو تهران هم به راحتی مکانیکش پیدا بشه ؟؟؟؟!!!
  سومم با این وضعیت بنزین چجوری جرات میکنید و خودرو توربو (اونم چینی ) میخرید!!!

 9. ستوده نیا گفت:

  با سلام
  ۱- اینکه ایرانخودرو میگه ماشین رو روشن نکنید جزء دستورالعمل کلی همه خودروهای تولیدی در ایرانخودرو هست – قرار دادن مشما و غیره برای کویر و گیر افتادن در جایی هست که نمیشه به خودرو بر دسترسی داشت .
  ۲- قطعات یدکی هیچ خودروی جدیدی در هیچ کجای ایران پیدا نمیشه – شما فکر میکنید با کدام خودرو در صورت خرابی در کجای ایران راهی به جز انتقال آن به تهران با خودروبر دارید ؟ جک s5 در کرمانشاه ؟ تیوولی در زابل ؟ آلفا رومئو در بوشهر ؟ سئات در قم ؟ ولوو در یزد ؟ تویوتا در گرگان ؟ بنز و بی ام دبلیو در کرمان ؟ ام وی ام در خود تهران …

 10. پرهام گفت:

  پیش فروش های …… اونم قبل از ارائه قیمت !!!!!!!!.
  فروش های ……. اونم قبل ایجاد زیر ساخت !!!!!!!!!!.
  افزایش قیمت …….. با یکم استقبال بازار .!!!!!!!!!!!.
  دستور العمل فروش خودرو در ایران.

 11. هومن گفت:

  سلام من با این ماشین مسافرت خارج از کشور رفتم وهی مشکل نداشتن راضی هستم

 12. هومن گفت:

  ۱۵۰۰کیلومتر کولر روشن بدون توقف روندم

 13. کارمند گفت:

  سلام
  من این ماشین رو دارم تا حالا هم مشکلی نداشته فقط یک سری عیب توی طراحی داره مثل اینکه فیلتر روغنش تقریبا غیر قابل دسترس هست ودر بهترین شرایط ماشین باید نصف روز در تعویض روغن بمونه تا اگزوز سرد بشه و بتونن فیلتر رو باز کنن و یا اینکه ایرانخودرو همون روغن ۱۰-۴۰ با غلظت بالا رو توی ماشین میریزه که قطعا به توربو آسیب میزنه عیب ساختاری دیگه اینه که دوربین جلو در سرعت زیر ۵ کیلومتر و یا موقعه توقف و حالت D به صورت خودکار فعال نمیشه مورد دیگری که من زیاد دیدم سوختن واشر سر سیلندر هست که البته ایرانخودرو فراخوان داده ولی باز هم نباید ماشین با چند دقیقه کم کردن آب واشر بزنه
  در ضمن به دوستان مالک خودرو پیشنهاد میکنم که درین خروج آب کولر رو با یک شیلنگ به زیر ماشین هدایت کنند چون آب کولر روی بدنه پخش میشه ودر صورت استفاده از کولر در محیط مرطوب باعث پوسیدگی میشه

 14. علي رضا گفت:

  براي بوي بنزين هايما توربو امداد خودرو آمد گفت بايد ببريد نمايندگي كنيستر را تعويض كنن ماشين را يردم نمايندگي پايلوت كيلونتر ۱۹ جاده قديم كرج ۲ رو ماشين خوابيد بعد دو روز زنگ زدن گفت ماشين آمادست رفتم ديدم به ماشين دست نزدن گفتن بررسي كرديم نبايد قطعه عوض شود بعد از كلي بحث دست از پا درازتر برگشتيم

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.