کارمانیا
مدیران خودرو

آشنایی با نسل جدید سوپر مینی رنو کلیو

آشنایی با نسل جدید سوپر مینی رنو کلیو

نسل فعلی رنو کلیو از سال ۲۰۱۲ تاکنون در حال تولید بوده و در کلاس سوپرمینی ها یکی از قدیمی‌ترین محصولات محسوب می‌شود اما این برند فرانسوی اواخر سال جاری پنجمین نسل کلیو را معرفی خواهد کرد.
به گزارش پدال این خودرو که در ماه سپتامبر و در نمایشگاه خودروی پاریس ۲۰۱۸ معرفی می‌شود اساساً تکامل یافته مدل فعلی خواهد بود و در سال ۲۰۱۹ وارد بازار خواهد شد. کلیو جدید از نظر بصری از کانسپت سامبیوز و برادر بزرگ‌تر خود یعنی مگان جدید الهام خواهد گرفت.

آشنایی با نسل جدید سوپر مینی رنو کلیو

رنو به دنبال پایین نگه داشتن هرچه بیشتر هزینه‌های تولید بوده و به همین دلیل نسل جدید کلیو را با معماری CMF-B عرضه خواهد نمود که همین موضوع باعث می‌شود طیف وسیعی از پیشرانه‌های بنزینی از جمله پیشرانه ۳ سیلندر ۰٫۹ لیتری توربو و نسخه ۱٫۳ لیتری جدید در این خودرو بکار روند. هنوز مشخص نیست که آیا پیشرانه‌های دیزلی dCi نیز در کلیو جدید بکار خواهند رفت یا خیر زیرا رنو هنوز در حال سبک سنگین کردن اوضاع است زیرا بازار روی خوشی به خودروهای احتراق داخلی نشان نمی‌دهد.

آشنایی با نسل جدید سوپر مینی رنو کلیو

درحالی‌که عرضه پیشرانه‌های دیزلی هنوز قطعی نیست، رنو کلیو ۲۰۱۹ از تکنولوژی هیبریدی ۴۸ ولتی به همراه پیشرانه بنزینی کوچکی استفاده خواهد کرد که باعث کاهش آلایندگی‌ها و بهبود مصرف سوخت می‌شود. نسخه پلاگین هیبریدی کلیو نیز ظاهراً تولید نخواهد شد.

آشنایی با نسل جدید سوپر مینی رنو کلیو

علاوه بر این، اخبار جدید نشان می‌دهند که نسل بعدی رنو کلیو در آینده الکتریکی سازی این برند نقش خواهد داشت بنابراین نسل جدید Zoe نیز احتمالاً در سال‌های آینده تولید خواهد شد.
انتظار می‌رود رنو کلیو ۲۰۱۹ از سواری نیمه خودران پایه استفاده کند که باعث می‌شود فرمان پذیری، شتاب و ترمز به خودرو سپرده شود و از این نظر بالاتر از رقبای کلاس خود قرار گیرد. با این وجود انتظار نداشته باشید که پشت فرمان روزنامه بخوانید زیرا رانندگان باید در همه زمان‌ها آماده به دست گرفتن کنترل خودرو باشند.

زمان ارسال پست: ۱۹ دی ۱۳۹۶ | ۱۲:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ،
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.