فروشگاه آنلاین لوازم یدکی خودرو
کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

سلام پاسات؛ خداحافظ رقبا!

سلام پاسات؛ خداحافظ رقبا!
از همین ابتدای کار می توان پیش بینی کرد که بازخورد سایر افراد با سلایقشان نسبت به این متن چیست! اما ایرادی ندارد. ما فقط نظر خودمان را می گوییم.

صبح امروز شرکت ماموت خودرو به صورت رسمی از خبرنگاران تخصصی صنعت خودرو دعوتی را به عمل آورد تا اولین برخورد عملی رسانه ها با خودروهای پاسات و تیگوان اتفاق بیافتد. در این متن قرار است که شرحی از تست و بررسی اولیه فولکس واگن پاسات داشته باشیم. این تست در شهرک صنعتی ماموت واقع در هشتگرد و جاده کرج- قزوین برگزار شد. محل تست از مسیرهای مختلف و کوتاهی چیدمان شده بود که خبرنگاران بتوانند تست اولیه ای با این خودرو داشته باشند و از طرفی برخی پارامترهای سنجش اولیه را بر روی دو محصول جدید فولکس واگن در ایران پیاده کنند. سطح جاده تست از سنگ فرش های عادی ساخته شده بود که تا حدی کم می کرد، نرمی خودرو را مورد بررسی قرار دهیم. همچنین در بخش ابتدایی جاده تست، سربالایی و سرپایینی وجود داشت که باعث یک تست عملکردی را از پاسات و تیگوان داشته باشیم.

پاسات چقدر قیمت گذاری شده است؟
فولکس واگن پاسات در بازار ایران با مدل ۲۰۱۸ عرضه می شود و توسط ماموت خودرو ۲۷۵ میلیون تومان قیمت گذاری شده است. اگر به قیمت رقبای این خودرو از نظر بازه قیمتی و یا کلاس بدنه نگاه کنیم، می بینیم که رنو تلیسمان ۲۰۱۸ قیمت رسمی ۲۴۹ میلیون تومان را پیدا کرده است. دی اس۵ هم قیمتی حدود ۲۵۵ میلیون تومان را با مدل ۲۰۱۸ دارد. همچنین سوناتا هیبرید ۲۰۱۸ فول آپشن هم قیمتی حدود ۲۱۳ میلیون تومان را در شرکت دارد و نسخه بنزینی آن به گفته برخی منابع بزودی با قیمتی حدود ۲۴۸ میلیون تومان به بازار می آید. کیا اپتیما JF که در حال حاضر با مدل ۲۰۱۷ همچنان به فروش می رسد، قیمتی حدود ۲۲۹ میلیون تومان را در نسخه فول آپشن سه رادار دارد و هنوز به صورت رسمی بهای مدل ۲۰۱۸ آن از جانب اطلس خودرو اعلام نشده است. بحث آن هم پیش آمده تا ایکاپ پژو ۵۰۸ را با مدل ۲۰۱۸ در محدوده قیمتی ۲۲۵ تا ۲۳۵ میلیون تومان به فروش رساند. تا اینجای کار فولکس واگن پاسات ۲۰۱۸ با قیمت ۲۷۵ میلیون تومانی، اختلاف حدود ۲۰ تا ۵۰ میلیون تومانی را با رقبای کره ای و فرانسوی خود در بازار دارد.

پارامترهای ایمنی پاسات مشابه با رقبا است
فولگس واگن پاسات در بحث پارامترهای ایمنی قوی تر از رقبا ظاهر شده است. این خودرو علاوه بر شش کیسه هوای استاندارد که در تمام رقبا دیده می شود، به کیسه هوای زانو راننده و کیسه هوای جانبی عقب نیز مجهز است. این خودرو مانند تمام رقبا به سیستم کنترل پایداری الکتریکی مجهز است و نمی توان در این بخش تفاوتی میان این خودرو و سایر رقبا قائل شد. در تمام رقبای پاسات نیز رادار نقطه کور وجود دارد و در برخی دیگر مانند اپتیما فول آپشن و سوناتا LF مدل ۲۰۱۸ نیز رادار خطی و سامانه پیشگیری از تصادف هم نصب شده است. در یک جمع بندی کلی می توان گفت که در بحث سامانه های الکتریکی پیشگیری از تصادف و کمکی راننده، فولکس پاسات تا حدی از رقبا ضعیف تر است، اما در بحث تعداد کیسه هوا و همچنین ایمنی در تصادف، پاسات قوی تر ظاهر می شود.

پاسات در بحث امکانات رفاهی چگونه است؟
فولکس واگن پاسات در بحث امکانات می توان گاهی قوی تر از رقبا و گاهی ضعیفتر از آن ها باشد. در این خودرو امکاناتی نظیر سقف پانارومیک، استارت دکمه ای، سامانه استارت استاپ، کروزکنترل، تودوزی چرم، دوربین ۳۶۰ درجه، درب صندوق برقی، کاروان کش فابریک، نمایشگر چندمنظوره روی داشبورد، پشت آمپر LED، آینه های تاشو برقی، ساعت لوکس وسط، سیستم تهویه سه گانه، گرمکن و سردکن صندلی های جلو، حافظه صندلی راننده، ماساژور صندلی راننده، سیستم اتوپارک، دنده پشت فرمان، تنظیم حالت رانندگی، هدآپ، ترمز پارک برقی، اتوهلد، بلوتوث، گرمکن صندلی های عقب، تغییر زاویه چراغ به صورت اتوماتیک، سنسور باران، سنسور نور و… در خودرو وجود دارد. در این خودرو سیستم نویگیشن هم در مانیتور وسط و هم نمایشگر پشت آمپر نشان داده می شود که هنوز در ایران فعال نبوده و گویا قرار است در هفته های آتی همزمان با تحویل خودروها، این آپشن هم برای مشتریان ایرانی فعال گردد.
پاسات از آن جا قوی تر است که به عنوان مثال، پشت آمپرش بهترین کیفیت را میان رقبا دارد و یا سنسور حرکتی دست برای تنظیم سیستم صوتی در خودرو وجود دارد. همچنین وجود کاروان کش، شاید در ایران کاربردی نباشد، ولی نشان می دهد که شاسی خودرو تا چه حد قوی طراحی شده و از طرفی سامانه برق خودرو با چه دقت و ظرافتی در پاسات وجود دارند. شما در پاسات دوربین ۳۶۰ درجه ای را دارید از نظر حالت های تنظیم و مشاهده اطراف، قابلیت های تنظیم بیشتری از تمام رقبا دارد. حتی قابلیت های دوربین ۳۶۰ درجه پاسات بیشتر از خودروهایی چون ب ام و سری۵ و سری ۷ است. در پاسات سیستم تهویه برای ردیف عقب وجود دارد که سرنشین می تواند دمای فضای عقب را خود تنظیم کند. این آپشن در اکثر رقبا وجود ندارد و تنها پژو ۵۰۸ است که سیستم تهویه تکمیل تری از تمام رقبا دارد. شما در پاسات تنظیمات به مراتب بیشتری در مورد چیدمان پشت آمپر دارید. اما از طرفی این خودرو امکاناتی مانند کروزکنترل تطبیقی را ندارد. و یا مثل رنو تلیسمان به دو ماساژور صندلی مجهز نیست.

رانندگی با پاسات در برخورد اول
معمولا اگر قرار باشد که بازخورد کاملی را در خصوص خودرو تازه وارد در قابل تست ارائه کنیم، شاید بهتر باشد تا با آن خودرو رانندگی حداقل چند ساعته را در شهر و جاده تجربه کنیم. اما تست هایی که کوتاه هستند و به صورت پارامتی برگزار می شود، لطف خودشان را دارد. فولکس واگن پاسات به موتور ۱٫۸ لیتری توربو ۱۸۰ اسب بخار با گشتاور ۲۵۰ نیوتون متر مجهز است. این قدرت توسط گیربکس ۷ دنده اتوماتیک دوکلاچه DSG به چرخ های جلو منتقل می شود. گیربکس های DSG این روزها در اکثر خودروهای گروه فولکس واگن (آئودی، فولکس واگن، سئات و…) استفاده می شود. باز هم در اینجا می بینیم که قدرت موتور پاسات از برخی رقبا بیشتر است و از برخی رقبا کمتر است. ولی نکته جالب پیشرانه پاسات این است که حداکثر گشتاور را در بازه ۱۲۵۰RPM تا ۴۰۰۰RPM، تحویل می دهد. این یعنی در همان ابتدای حرکت می توانید حداکثر قدرت خودرو را به استخراج کنید. ابتدای تست با سرعتی پایین به روی شیب معمولی رفتیم. علاوه بر اینکه می خواستیم دقت سیستم کنترل شروع حرکت در سربالایی پاسات را تست کنیم، به دنبال آن بودیم که دقت عملکرد این گیربکس دو کلاچه را بررسی کنیم. بسیاری از خودروهای دو کلاچه، وقتی در شیب قرار می گیرند و قرار باشد تا حرکت را از روی شیب رو به بالا آغاز کنند، معمولا تاخیر محسوسی احساس می شود و صدای تق تق کلاچ گیری به کابین می آید. ولی جالب بود که به خاطر هماهنگی دقیق موتور و گیربکس پاسات به عنوان یک خودرو آلمانی، این ضعف رایج خودروهای دو کلاچه در این سدان دیده نمی شد. وقتی پای خود را تا انتها روی گاز گذاشتیم، دقیقا به انتقال حداکثر گشتاور در دور موتور پایین پی بردیم، خودرو به سرعت شتاب گرفت و می توان گفت که در حالت استاندارد می توان پاسات را بعد از تلیسمان به عنوان پرشتاب ترین خودرو صفر کیلومتر در این رده ابعادی و قیمتی معرفی کرد. البته بسیاری اعتقاد دارند که در حالت استاندارد تنها ۰٫۲ ثانیه میان شتاب تلیسمان و پاسات اختلاف وجود دارد و در شرایط واقعی شاید پاسات به خاطر هماهنگی دقیقتر موتور و گیربکس به تواند در گام نخست تلیسمان را پشت سر بگذارد. این اتفاق هنوز به صورت عملی اثبات نشده و تنها بر مبنا تئوری عملی از جانب برخی کارشناسان مطرح می شود. در مسیر باز چند باری به پاسات فرمان لحظه ای دادیم که سرعتمان میان ۷۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت نوسان داشت. اتفاقی که در عمل مشاهده می کردیم، خبر از هندلینگ و تعادل بهتر از تمام رقبای این خودرو آلمانی در بازار ایران بود. بارها در حالت رانندگی اسپرت، تست اسلالوم را با سرعت ۶۰ تا ۷۰ کیلومتر بر ساعت انجام دادیم و جالب بود که با این سرعت و با فرمان دادن های تیز، آن هم به روی سنگ فرش، به خاطر هندلینگ و پایداری بالا، حتی سامانه ESP هم به کمک خودرو نمی آمد و انتهای خودرو کاملا در کنترل راننده بود. وقتی پایمان را تا انتها روی گاز می گذاشتیم و از دنده پشت فرمان استفاده می کردیم، تا حدی تعویض دنده دقیق تری را نسبت به تمام رقبا احساس می شد. ولی باید گفت که دکمه های شیفتر پشت فرمان، آنچنان حس خاصی را القا نمی کردند و آن قدر کوچک بودن که در فرمان دادن های تیز باید بی خیال دکمه مثبت و منفی می شدید. ولی می توان گفت همین دکمه های مصنوعی و کوچک تا حدی حس اسپرت را منتقل می کند.
در کمی بالاتر اشاره کرده بودیم که پاسات را بر روی سطحی به غیر از آسفالت تست کردیم و عملا بر روی سنگ فرش ها بود که مراحل تست برگزار شد. واقعیت این است که برتری یک خودرو آلمانی مانند پاسات در اینجاست که نسبت به فرانسوی ها و کره ای ها مشخص می شود. به جرات می توان گفت که به لطف لاستیک های خوب، سیستم تعلیق قوی و سبک طراحی صندلی ها، کمتر صدا و تکانی به داخل کابین منتقل می شد. در سدان هایی چون پژو ۵۰۸، تلیسمان، DS5 و اپتیما همیشه مسئله ضربه های نا متعارف در دست اندازهای جاده های ایران مطرح بود. ولی با قطعیت می توان گفت که پاسات این مشکل را ندارد.
در بحث ترمزهای شدید هم می توان گفت که پاسات مانند رقبا عمل می کند و آن چنان تفاوت محسوسی میان این خودرو با سایر خودروهای رقیب نیست.


چرا پاسات را به عنوان یک سدان نیمه لوکس به رقبا ترجیح می دهیم؟

واقعیت این است که تا دیروز، تلیسمان را به عنوان یک سدان عامه پسند قبول داشتیم. زیرا طراحی این خودرو فرانسوی را خیلی ها می پسندیدند و از طرفی بهترین شتاب و هندلینگ را نسبت به رقبا به راننده تحویل می داد. از طرفی امکانات رفاهی و جذابتری در تلیسمان وجود داشت که در اکثر خودروهای رقیب دیده نمی شد. آپشنی مانند نور بالای اتوماتیک، ماساژور صندلی های جلو، اتوپارک و… امکاناتی هستند که مشتریان ایرانی دوست دارند و برای همین به سراغ تلیسمان می روند. در بحث کیفیت هم بالاخره در تلیسمان ذات اروپایی وجود دارد و به راحتی می تواند در مباحث کیفی و استهلاکی با خودروهای کره ای رقابت برابری داشته باشد.
اما امروز پاسات جذابیت بیشتری را برای ما نسبت به سایر خودروها دارد. آن نه به خاطر اصالت برند و طرفداری کورکورانه از صنعت خودرو یک کشور. بلکه به واقع در فولکس واگن پاسات معیارهایی وجود دارد که برای هر کسی قابل لمس است. شما می توانید کیفیت بهتری را در چرم و مواد به کار رفته کابین پاسات نسبت به رقبا ببینید. همچنین دقت عملکرد سامانه فنی و الکتریکی این خودرو به نسبت رقبا بیشتر است که در کمترین زمان تست می توانید به این نکته پی ببرید. وقتی یک خودرو آپشن غیر کاربردی کاروان کش عقب را دارد، نشان می دهد که تقویت شاسی این خودرو به مراتب قوی تر و اصولی تر از رقبا است. شما در پاسات سواری نرم تری را تجربه می کنید و از طرفی پایداری خوب را می تواند در کنار حس اسپرت به شما بهتر از رقبا القا کند. پاسات خودرویی است که امکاناتی نظیر رادار خطی، نقطه کور و سامانه پیشگیری از تصادف را در بازار ایران تجربه نمی کند، اما اگر آپشنی بر روی آن نصب است، می توانید بهترین کارایی را از آن انتظار داشته باشید. طراحی پاسات مانند اپتیما، تلیسمان، سوناتا و… آنچنان خاص و متفاوت نیست. حتی بسیاری می گویند که این سبک طراحی برای عقب پاسات جالب نیست. ولی پاسات به مراتب رسمی تر و با پرستیژتر از رقبا طراحی شده است.
شاید بگویید کیفیت پاسات در نگاه اول خوب است، ولی در عمل چه اتفاقی می افتد؟ ذهنیت بسیاری از مشتریان ایرانی این است که خودروهای آلمانی هزینه های بالایی دارند و نگهداری آن کار هر فردی نیست. اما اگر به سایت رسمی فولکس واگن مراجعه کنید، می بینید که سرویس دوره ای و تعویض روغن این سدان آلمانی هر ۱۵ هزار کیلومتر باید انجام شود و این یعنی که در بحث خدمات پس از فروش و استهلاک ثابت، یک سوم خودروهای موجود در بازار ایران نیاز به نگهداری دارد. سایت فولکس واگن آمریکا اعلام می کند که هر بار سرویس تعویض روغن و فیلترهای پاسات حدود ۷۰ دلار هزینه دارد که می توان توقع داشت ماموت خودرو هزینه حدود ۳۰۰ هزار تومان را بعد از هر ۱۵ هزار کیلومتر اعلام کند.
از نگاه بسیاری از خبرنگاران که امروز در مراسم بودند، پاسات جزئیاتی دارد که نوعی احترام بیشتر را به مشتری نسبت به سایر خودروها نشان می دهد. به عنوان مثال شاید برایتان پیش آمده باشد که صندوق عقب خودرو را پر کنید و بعد بخواهید بارهای چسبیده به طاقچه را خالی کنید. در بسیاری از خودروها به خاطر نوع فریم بندی این قطعه فلزی، معمولا لبه های تیزی وجود دارد که دست انسان آسیب می زند. ولی در پاسات کاوری برای این قسمت در نظر گرفته شده تا آسیبی به دست افراد وارد نشود. دوربین دنده عقب پاسات در داخل لوگو قرار دارد که در برندهایی مانند بنز و ب ام و هم دیده می شود. از نگاه افراد عادی این کار تنها خاص بودن را نشان می دهد و عملا کاربردی ندارد. ولی در واقعیت وقتی در جایی مانند کارواش هستید و یا در جاده ی بارانی و برفی رانندگی می کنید، معمولا دوربین دنده عقب شما کثیف یا خیس می شود که در هنگام دنده عقب گرفتن نمی توانید تصویر واضحی را داشته باشید. ولی در خودروهایی چون پاسات، این اتفاق نمی افتد و عملا دوربین همیشه تمیز و بدون لک می ماند. در اقدام جالب دیگر فولگس واگن برای پاسات، منبع آب شیشه شوی خودرو به گرمکن مجهز است تا از یخ بستن این منبع در زمستان جلوگیری شود. وقتی هم هم که به خودروهای واردشده پاسات و تیگوان به ایران نگاه می کنید، روی شیشه های خودرو، برچسب های سفارش ایران درج شده که تا حدی این اطمینان خاطر را می دهد که خودروهای فولکس واگن برای بازار ایران از نظر فنی و امکاناتی تطبیق داده شده اند.
کارشناسان و مدیران ماموت خودرو در مراسم تست درایو، از فروش روزهای اول پاسات و تیگوان راضی بودند. قطعا اگر بتوان در بحث بازاریابی و خدمات پس از فروش، فولکس را در جایگاه اصلی به مشتریان ایرانی معرفی کرد، در آینده نزدیک می توان احتمال داد که خودرویی چون پاسات سر دسته بازار سدان های نیمه لوکس بازار کشور باشد.

قبل از تحویل پاسات، باید بیدارش کنید!
اگر به تصاویر حمل محموله های خودروهای فولکس واگن به ایران نگاه کنید، می بینید که تمام خودروها به صورت بسته بندی شده به شرکت ماموت خودرو آمده اند. وقتی خودروها از بسته بندی خارج می شوند و یا قرار است که در گمرک ها، انبارها و کارخانه جا به جا شوند، هیچ کدام از آپشن های خودرو برای رانندگان شرکتی و ترابری کار نمی کند و امکان آن وجود ندارد که خودرو سرعت های حتی معمولی را تجربه کند. زیرا فولکس واگن به اصطلاح خودروها را قفل کرده تا قبل از تحویل به مشتری، نتوان سوء استفاده ای خودرو کرد. زمانی که قرار بود تست ما آغاز شود، دستگاه ارتباطی مخصوص فولکس واگن به کامپیوتر مرکزی خودروها نصب شد. بعد از چند دقیقه آپشن ها خودرو به صورت اتوماتیک شروع به کار و کالیبره شدن کردن و سپس با تایید رسمی فولکس واگن، خودرو برای استفاده مشتری روشن شد و از همان لحظه گارانتی خودرو نیز در سامانه فولکس واگن مرکز ثبت گردید. این اتفاق را می توان از معدود کارهایی دانست که در راستای احترام به حقوق مشتری همگام با بازار جهانی در ایران اتفاق می افتد.
سلام پاسات؛ خداحافظ رقبا!

گروه مستند اسب بخار- حسین دلاور

عکس ها: عرفان حمیدی

زمان ارسال پست: ۱۸ دی ۱۳۹۶ | ۹:۵۳ ب.ظ | دسته بندی: پیشنهاد سردبیر, تست بلند مدت | تگ ها: ، ،

22 Responses to “سلام پاسات؛ خداحافظ رقبا!”

 1. رضا گفت:

  آقای دلاور گارانتی فولکس واگن ماموت مثل ایرتویا و … فقط برای ایران اعتبار داره یا جهانیه و تو کشور های دیگه هم میشه ازش استفاده کرد؟

  • حسین دلاور گفت:

   باید از کارشناسان ماموت خودرو پرسید. ولی با توجه به روش وِیک آپ که برای پاسات و تیگوان انجام میشه، عملا تاییده رسمی فولکس واگن برای خودرو صادر شده. ولی باز هم باید به صورت رسمی از جانب شرکت اعلام بشه

 2. رامین گفت:

  خیلی متن جالب و خوبی بود. کیفیت فولکس واگن همیشه عالی بوده و این ماشین حتما رقیب بسیار قدرتمندی برای بقیه خودروهای رقیب خواهد بود

 3. مجید گفت:

  یک ماشین شیک و با پرستیژ و حتی لوکس (در بازار ایران) با کارایی بالا و استهلاک کم ک لذت بخش در رانندگی و سفر
  یک کلام بگم همه چیز تمام در این رنج قیمت
  نا گفته نماند طراحی نمای عقب این خودرو به دور از سوسول بازیای فرانسوی و کره ای مردونه و شخصیتیه
  من که پولم برسه در انتخاب این بزرگوار بین رقباش لحظه ای تردید به خودم راه نمیدم

 4. حسین گفت:

  خسته نباشید،مطلب خوبی بود،گزارش تیگوان کی حاضر میشه؟

 5. عباس گفت:

  پاسات یه ماشین عالیه
  ما یدونه ۱۹۷۷ داشتیم معرکه بود
  اگه خدماتش خوب باشه به نظر من یه گزینه ایده اله

 6. امین گفت:

  خیلی منتظر نمایشگاه بودیم.
  از شهرستان اومدیم شهر آفتاب.پاسات رو تو نمایشگاه دیدیم با فاصله بهترین ماشین نمایشگاه بود.
  محصولات هاوال هم خوب بود. ولی پاسات و تیگوان عالی بودن.
  و حیف نشد آقای دلاور و آقای تفضلی رو زیارت کنیم.
  انشاالله تو فرصتای بعدی.

 7. التون گفت:

  چرا جواب نمیدید؟ بخش مشاوره خودرو فعاله؟ من دی اس فایو ثبت نام کردم ولی الان با توجه به قیمت سیصد میلیونی این ماشین کمی به شک افتادم که همین رو بخرم یا پاسات؟ خدمات دی اس عالیه ولی از پاسات اطلاعی ندارم. همینجا راهنمایی می کنید یا باید به اون بخش مراجعه کنم؟

 8. علی گفت:

  پاسات و تیگوان هایی که وارد ایران میشوند مونتاژ کدوم کشورند؟

 9. محمد گفت:

  این یه واقعیته که پاسات بهتر از تمام رقباش هست . یه ماشین خیلی خوب که میشه یه عمر ازش استفاده کرد

 10. رضوان گفت:

  سلام خسته نباشید اقای دلاور یه سوال داشتم :با این قانون جدید عدم ترخیص بالای چهل هزار دلار تلکیف این ب ام و های سری۷ و ۵ چی میشن؟ برگشت به سرزمین مبدا؟؟
  ممنون میشم جواب بدید

 11. علیرضا گفت:

  بدون شک ماشین عالی ای هست
  ولی کاش قیمتش و رقابتی در نظر میگرفت
  فاصلش خیلی زیاده با رقباش
  و اینکه کاش میشد یه بلایی سر تصمیم گیرندگان صنعت خودرو اورد
  با این تصمیمات فاجعه شون

 12. محمدرضا گفت:

  من عاشق این سادگی آلمانی ام.
  یه جوری ساختن که با نگاهش به کره ای ها میگه هم قد من نیستین.
  با هم سطح خودتون شوخی کنینlove vw

 13. علی گفت:

  من در نمایشگاه مرکزی ماموت خودرو پاسات رو از نزدیک دیدم و سوار شدم و کارشناس فروش توضیحات مفصلی راجع به این ماشین داد و خودم راجع به این ماشین و تیگوان از سایتهای مختلف کمی تحقیق کردم.بنظرم روح طراحی این ماشین بسیار ساده است و کمی هم قدیمی واین با سلیقه پرزرق و برق ما ایرانیا سازگاری نداره.مخصوصا با این قیمت های اخیر.طراحی تالیسمان وحتی اپتیما بمراتب لاکچری تر وبروز تره و بیشتر افراد محافظه کار و شاید میانسال چنین طراحی رو بپسندند.البته با احترام صرفا نظر منه

 14. صادق گفت:

  لطفاً هر چه سریع تر کذارش تیگوان رو هم بذارید . با تشکر

 15. حمید گفت:

  به نظر من یه سر و گردن از بقیه بالاتر هستند. هم پاسات و هم تیگوان. ماشین یعنی این.

 16. میلاد گفت:

  من خودم به شخصه ظاهر تلیسمان رو ترجیح میدم ولی کیفیت پاسات خیلی عالیه.
  تو نمایشگاه شهرآفتابم که مقایسه میکردیم واقعا” یه ابهت خاص و مردونه ای داشت نسبت به بقیه.

 17. شهاب گفت:

  به این میگن یه متن عالییییییی مقایسه احسنت

 18. علی گفت:

  سلام و خسته نباشید
  می خواستم بدونم که این درسته که این ماشین هیچ کدام از رادار های خط و نقطه کور و نوربالای اتوماتیک را نداره؟

 19. عارف گفت:

  سلام جناب دلاور
  صحبتی از سیستم صوتی نشد
  میخواستم ببینم چه نوع سیستم صوتی و چند بلندگو و ساب و امپلی داره ؟

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.