فروشگاه آنلاین لوازم یدکی خودرو
کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

مقایسه چری تیگو۷ و بی وای دی S7

مقایسه چری تیگو7 و بی وای دی S7
بعد از اینکه خودروسازان خصوصی با محصولات چینی توانستند سهم قابل توجهی از بازار خودروهای کمتر ار ۱۰۰ میلیون تومان را به دست آورند و از طرفی اعتبار برندهای چینی را در ایران ارتقا دهند، چند وقتی است که برنامه مونتاژ محصولات بیش از ۱۰۰ میلیون تومان را در دستور کار خود قرار داده اند و می خواهند با تجربه ای که از گذشته داشته اند، با تولید خودروهای قوی تر و فول آپشنتر سهم بیشتری از بازار را داشته باشند.

شاید تا ۵ سال پیش کسی فکر این را نمی کرد که چینی ها بتوانند خودروهایی با قیمت حدود ۱۰۰ میلیون تومان را در بازار ایران به فروش رسانند. اما با گذشت زمان ثابت شد که حرف اول بازار ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان در اختیار خودروهایی با اصالت چینی است و کمتر محصولات وارداتی و یا کره ای می تواند در بحث تیراژ با خودروسازان چینی رقابت کند.
شرکت مدیران خودرو طی ماه های گذشته جدیدترین محصول چری را به بازار ایران آورده و در حال حاضر در خط تولید ارگ جدید بم، این کراس اوور را مونتاژ می کند. عرضه این خودرو با قیمتی کمتر از ۱۲۸ میلیون تومان آغاز شد، اما امروز می بینیم که با گذشت کمتر از شش ماه، قیمت این خودرو در محدوده ۱۳۸ میلیون تومان تعیین شده است. بعد از آن شرکت خودروسازی کارمانیا نیز بی وای دی S7 را در دومین دوره نمایشگاه خودرو تهران رونمایی کرد و قرار است که از بهار سال جاری این کراس اوور جدید را به بازار عرضه نماید. به گفته پویا سالاری شریف، مدیرعامل این شرکت در صورت ثابت بودن شرایط بازار و قوانین، می توان امید داشت که این کراس اوور جدید بی وای دی با قیمتی حدود ۱۲۹ میلیون تومان به بازار کشور عرضه شود. با گذشت چند هفته از نمایشگاه خودرو تهران شاهد آن هستیم که بازار ارز نوسان های به نسبت قابل توجهی را به خود دید و از طرفی قرار است که با قوانین جدید بسیاری از خودروهای وارداتی ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان به دهک های بالاتر کوچ کنند. پس می توان احتمال داد که در زمان عرضه بی وای دی S7، این خودرو رقیب اصلی چری تیگو۷ شناخته می شود. حال با آغاز هشتمین دوره از نمایشگاه خودرو کرمان، شاهد آن هستیم که کارشناسان فروش مدیران خودرو و کارمانیا، هر کدام از برتری ها و نکات ویژه جدیدترین محصول خود سخن می گویند. حال که کارمانیا و مدیران خودرو شرایط پیش فروش جدیدترین محصول خود را معرفی کرده اند، بر آن شدیم تا مقایسه ای را به صورت تئوری در مورد این دو محصول جدید چینی بازار ایران داشته باشیم.

فضای کابین کدام یک بیشتر است؟
در نگاه اولیه و با بررسی های علمی می توان گفت که فضای کابین بی وای دی S7 به نسبت چری تیگو۷ بزرگتر است. زیرا سیاست کلی بی وای دی در ساخت پلتفرم های مشترک در میان محصولاتش نشان می دهد که معمولا ابعاد اتاق را بزرگتر از بقیه خودروسازان در نظر می گیرد. از طرفی بی وای دی S7 کراس اووری ۷ صندلی است و همین مسئله نشان می دهد که به نسبت فضای اتاق بزرگتری را دارد. البته که ردیف سوم این کراس اوور آنچنان کاربرد زیادی برای همه افراد ندارد و بیشتر به درد سفر برای کودکان و یا افراد ریز هیکل می خورد. اما وقتی صندلی های ردیف سوم بی وای دی S7 را می خوابانید، از نظر فضای قابل استفاده و استاندارد برای قرار دادن لوازم آنچنان تفاوتی با چری تیگو۷ ندارد. در بحث فضای صندوق عقب شاید بهتر باشد که تفاوت خاصی را میان این دو خودرو اعلام نکنیم. زیرا تقریبا یک حجم از فضای کاربردی در هر دو خودرو وجود دارد. تنها تفاوت فاحش در این بخش، ارتفاع بیشتر کف تا سقف صندوق است که در بی وای دی S7 بیشتر در نظر گرفته شده است. صندلی های جلو هر دو خودرو طراحی خوبی را دارند و می توانند به راحتی سرنشینان درشت هیکل را نیز در بر بگیرند. در چری تیگو۷ طراحی و ارگونومی صندلی ها به شکل خاص تری انجام شده و تا حدی در کنار راحتی حس اسپرت نیز القا می شود. اما در بی وای دی S7 بیشتر به بحث راحتی پرداخته شده و صندلی های جلو خودرو راحتی بیشتر را مدنظر گرفته اند. صندلی های عقب کراس اوور جدید بی وای دی نیز از نظر عرض بزرگتر است و فضای بیشتری را دارد. همچنین فضای پای سرنشینان عقب S7 کمی بیشتر از چری تیگو۷ است. اما باز هم در صندلی های عقب خودرو چری می بینیم که نوع طراحی آن به سبکی متفاوت از بی وای دی انجام شده و سرنشین عقب نیز حس اسپرت تری را تجربه می کند. اما برای نشستن سه نفر فرد متوسط رو به بالا از نظر هیکل، می توان بی وای دی S7 را توصیه کرد. این نکته را در نظر داشته باشید که فضای بزرگتر بی وای دی S7 به واسطه اتاق و ابعاد بزرگتر کلی خودرو به وجود آمده و برای همین طور این خودرو از تیگو۷ بیشتر است. همین نکته در کنار جذابتهای خود تا حدی می تواند برای بسیاری از رانندگان دردسرساز باشد. زیرا این روزها در کلانشهرها مردم به سمت خودروهایی می روند که بیشتری فضای کابین را با ابعاد جمع و جورتر تجربه کنند.

امکانات کدام خودرو بیشتر است؟
هر دو این کراس اوورها را می توان گزینه های فول آپشن بازار کمتر از ۱۴۰ میلیون تومان معرفی کرد. این خودروها به امکاناتی نظیر استارت دکمه ای، دوربین ۳۶۰ درجه، تودوزی چرم مصنوعی، سقف پانارومیک، سیستم کنترل پایداری الکتریکی، کروزکنترل، آینه های تاشو برقی، صندلی راننده برقی، گرمکن صندلی های جلو، کامپیوتر سفر، سیستم تهویه دوگانه، نمایشگر بزرگ میانی، دریچه پرتاب باد برای صندلی های عقب، سنسور پارک جلو و عقب، شش کیسه هوای ۱۰ نقطه ای، سیستم شروع حرکت در سربالایی، سنسور باد لاستیک و… مجهز هستند. ولی در این میان تعداد سنسورهای پارک جلوی چری تیگو۷ دو عدد بیشتر از بی وای دی S7 است و همین مسئله باعث می شود تا اعتماد به تشخیص موانع در این خودرو بیشتر از بی وای دی S7 باشد. ولی از طرفی امکاناتی دیگر نیز در بی وای دی S7 یافت می شود. به عنوان مثال کراس اوور جدید کارمانیا به درب صندوق برقی مجهز است. همچنین دوربین ثبت وقایع پشت آینه میانی خودرو نصب است و می توان در حین رانندگی تمام اتفاقات پیش روی خودرو و راننده را ضبط کرد. در S7 قطب نمای دیجیتال بر روی داشبورد نصب شده و همچنین پشت آمپر آن به صورت کلی LCD است. صندلی های جلو تیگو۷ تنها به گرمکن مجهز هستند و در S7 سردکن نیز وجود دارد. همچنین صندلی راننده S7 در ۱۲ جهت تغییر وضعیت می دهد و می توان حافظه تنظیمات را برای آن انتخاب کرد. صندلی شاگرد این خودرو نیز برقی است و در چهار جهت تغییر وضعیت می دهد. صندلی های عقب تیگو۷ قابلیت جمع شوندگی دارند و S7 نیز تا حدی اجازه تنظیمات دستی بیشتر را به سرنشین عقب می دهد.
اما در برخی جزئیات امکاناتی و فنی، شاید چری تیگو۷ جذابتر باشد. در این خودرو فرمان از سامانه کمکی برقی بهره مند شده و در بی وای دی S7 فرمان خودرو همچنان هیدرولیک با سنسور سرعت است. در نگاهی دیگر ترمز پارک تیگو۷ به صورت دستی است و در S7 برقی در نظر گرفته شده است.

با مشخصات فنی دو خودرو آشنا شوید
ذات این روزهای خودروهای چینی به سمت پیشرانه های توربو رفته و در کنار این موتورهای جدید گیربکس های دو کلاچه نیز اکثرا دیده می شوند. بی وای دی S7 و چری تیگو۷ نیز از این قاعده مستثنی نیستند و آن ها هم به این سبک از پیشران ها مجهز شده اند. آن چیز که در هر دو آن ها دیده نمی شود و از نظر بسیاری از مشتریان، نوعی ضعف به حساب می آید، نبود سیستم دو دیفرانسیل و قابلیت انتخاب انتقال قدرت به چهار چرخ خودرو است. هر دو این خودروهای کراس اوور چینی دیفرانسیل جلو هستند و تا به امروز نسخه دو دیفرانسیلی برای آن ها معرفی نشده است. در آینده نزدیک چری برنامه دارد تا تیگو۷ را به قابلیت چهار چرخ محرک مجهز کند و از طرفی بی وای دی هم، نسخه دو دیفرانسیل این اتاق را با فناوری هیبرید همراه کرده و آن را به نام تانگ می شناسد.
چری تیگو۷ به موتور ۱٫۵ لیتری توربو ۱۴۷ اسب بخار با گشتاور ۲۱۰ نیوتون متر بر ساعت مجهز است. همچنین این خودرو به گیربکس دو کلاچه شش سرعته مجهز است که قدرت را به چرخ های جلو می رساند. شتاب این خودرو در محدود ۹٫۹ تا ۱۰٫۷ ثانیه ثبت می شود و در رانندگی های عادی می تواند مصرف سوخت کمتر از ۸٫۵ لیتر را به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر داشته باشد.
بی وای دی S7 به موتور دو لیتری توربو ۲۰۳ اسب بخار با گشتاور ۳۲۰ نیوتون متر بر ساعت مجهز است و گیربکس شش سرعته اتوماتیک دوکلاچه قدرت آن را به چرخ های جلو می رساند. شتاب این کراس اوور در محدوده ۹٫۵ تا ۱۰ اعلام می شود. مصرف سوخت بی وای دی S7 نیز در رانندگی های عادی کمتر از ۹ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر است. این نکته را در نظر داشته باشید که بی وای دی S7 به خاطر ابعاد بزرگتر، وزن بیشتری را هم نسبت به تیگو۷ دارد و برخی منابع اختلاف بیش از ۲۲۰ کیلوگرم را میان این دو کراس اوور چینی اعلام می کنند. تیگو۷ در حال حاحضر وزنی حدود ۱۴۴۰ کیلوگرم را دارد.

سواری کدام یک جذابتر است؟
بی وای دی S7 موتور قوی تر و ابعاد بزرگتری را دارد. بدیهی است که این دو عامل می تواند نکته ای مثبت برای بسیاری مشتریان باشد. اما از طرفی با توجه به وزن کمتر تیگو۷ و مرکز ثقل پاییتر این خودرو، می توانیم بگوییم که احتمالا هندلینگ این خودرو در پیچ های تند بهتر از بی وای دی S7 است. اما از نگاهی دیگر با توجه به سابقه کمپانی بی وای دی در ساخت خودروهای کراس اوور، معمولا خودروهایش را به سبکی طراحی می کند که در دست اندازها و چاله های جاده نرمی بهتر و قابل قبول تری را از خود نشان دهند. البته این پارامترها باید به صورت عمل بررسی شوند و تنها به خاطر برخی قواعد عددی و ساختاری نمی توان در موردشان نتیجه قطعی را اعلام کرد.

نتیجه گیری
اگر به دنبال خودرویی هستید که طی چند روز آینده آن را تحویل بگیرید و سفرهای نورزوی را در کنار خانواده با آن تجربه کنید، می توانید به سراغ چری تیگو۷ به عنوان خودرویی به نسبت جذاب و به روز بروید. این نکته را در نظر داشته باشید که کمپانی چری برای تیگو۷ جوایز معتبری را به خاطر طراحی دریافت کرده است و در حال حاضر این کراس اوور به عنوان یکی از باکیفیت ترین خودروهای مونتاژی کشور چین در کشور شناخته می شود. اما اگر به دنبال خودرویی بزرگتر و با امکانات بیشتر هستید و می توانید چند ماه برای آمدنش صبر کنید، شاید بی وای دی S7 ارزش آن را داشته باشد که به سراغش بروید. البته که طی چند هفته گذشته سهمیه های فروش خرداد تا شهریور ۹۷ این خودرو پرشده است و کارمانیا S7 را برای تحویل مهر سال آینده پیش فروش می کند. هر دو این خودروها نیز به گارانتی ۵ سال و یا ۱۵۰ هزار کیلومتر مجهز هستند و می توان برای استفاده چند ساله به کیفیت و خدمات آن ها اعتماد به نسبت قابل قبولی را داشت.

گالری تصاویر چری تیگو۷

گالری تصاویر بی وای دی S7

زمان ارسال پست: ۰۷ دی ۱۳۹۶ | ۱۱:۳۰ ق.ظ | دسته بندی: پیشنهاد سردبیر, مقایسه ها | تگ ها: ،

9 Responses to “مقایسه چری تیگو۷ و بی وای دی S7”

 1. کسری گفت:

  تو این رنج سواری و کارایی وارزش خرید داستر دو دیفرانسیل خیلی بیشتره

 2. ارش گفت:

  درود
  اگه میشه پیگیر جیلی بویو(nl3) هم بشدی، خودرو تقریبا هم قیمت با این دو خودرو که مدل دو دیفرانسیل هم داره، اون هم قراره بزودی مونتاژ بشه

 3. وحيد گفت:

  باسلام؛حكايت مقايسه اين دو خودرو حكايت مقايسه led سامسونگ با sony هست؛يادمه تا ۷-۶ سال پيش كه تب وتاب خريد led موج ميزد هيچ فروشگاهي تو جمهوري سامسونگ رو كنار سوني چيدمان نمي كرد ؛ هركي سنگ خودشو به سينه ميزد ! گروه اسب بخار هردو خودرو رو قبلا به چالش كشيده (byd s6 كه تقريبا با s7 يكي هست و تيگو۷ ) به نظرم مقايسه محافظه گرايانه !!! اي بود ؛ براي من دلچسب بود چون دقيقا هفته پيش دنبال مقايسه اين دو خودرو كنار هم بودم ؛ به نظرم ارزش خريد S7 با توجه به اپشن ها ؛ بدنه خودرو كه عقبه لكسوس رو يدك ميكشه همچنين قيمت كارشناسي شده خودرو s7 برنده اين مقايسه هست؛تا نظر دوستان چي باشه
  دلتون شاد لبتون خندون

 4. محمد گفت:

  یه مقاله داشتید مقایسه دنا پلاس و برلیانس پاک کردید؟

  • رضا پاداش گفت:

   خیر، همچین مقاله ای در سایت اسب بخار نیست و مقاله های مقایسه ای در این رده قیمتی به صورت گروهی نوشته شده است و شما می توانید با مراجعه به بخش مقاله های مقایسه ای آن ها را مطالعه بفرمایید

 5. داود گفت:

  دوستان من این ماشین رو از نزدیک دیدم ، واقعا به نسبت قیمت عالی هست. لازمه بدونید من یکی از مخالفهای پر و پا قرص چینی ها هستم ولی امسال تو نمایشگاه باور کردم که مسیر چینی ها هم معلوم شده و رو ریل ترقی تو این زمینه افتادنو بهتره ما دیدمون رو عوض کنیم ، بله واقیت اینه این کارخانه و بقیه چینی ها دارن ماشینهایی میسازن که ۲۰ سال دیگه ما نمیسازیم ف s7 یه ماشین با کیفیت متعادل و امکانات فنی و رفاهی عالی هست که بعضی از اپشن هاش تو کره ای ها نیست بی غرض عرض میکنم فقط هاوال h6 مگر تو این رنج قیمت تا ۴۰ میلیون بالاتر تو این بازار بتونه بی وای دی رو شکست بده البته تو بازار صفر کیلومتر، من دیگه گاردم رو باز کردم میخواستم یه کره ای کارکرده بخرم ولی قطعا این ماشین رو میخرم

 6. فرود عبداللهی گفت:

  قطعا شرکت کارمانیا به بهانه قیمت تیگو ۷ ؛ قیمت اس ۷ را افزایش خواهد داد وباسوء استفاده از جو بازار ارز قیمت اس ۷ را بالای ۱۵۰ میلیون عرضه خواهد کرد . ومطمئن باشید آپشن هائی که در تبلیغات عنوان شده را در خودروی مونتاژی توسط شرکت کارمانیا نخواهید یافت . ونباید فریب تبلیغات را بخورید. ومطمئن باشید اگر خودروی دست دوم کره ای را بخرید بهتر از خودروی چینی خواهد بود . زیرا صاحب اول وآخر آن خودتان خواهید بود .

 7. عادل گفت:

  دیروز byd s7 رو تو نمایشگاه بام لند دیدم
  به تازگی جک s5 داشتم فروختم
  تنها چیزی که میتونم بگم
  از کیفیت و همه چیز ماشین شوکه شدم
  انقدر عالی بود که تمام تلاشم اینه فقط این ماشین رو بخرم
  این سطح از کیفیت و آپشن رو میشه تو لکسوس nx دید

 8. سعید گفت:

  با تشکر از سایت بسیار جذابتون
  لطف کنید بی وای دی اس ۷ رو هم به چالش بکشید
  میدونید که با این وضع ارز و گرونی یکی از بهترینای چینی هستش و هنوز فروشش بسته نشده

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.