نسخه برقی KMC J7 معرفی شد

KMC J7 برقی
KMC J7 برقی

نسخه برقی KMC J7 به تازگی توسط سهول به تولید رسیده و فروش آن با قیمت ۱۹ هزار دلار در بازار بزرگ چین آغاز شده است.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

برند سهول را به واسطه حضور KMC J7 در ایران می شناسیم. این نشان یکی از زیرمجموعه های جک است که در سال ۲۰۲۰ تأسیس شد. در ابتدا این برند با نام SOL شناخته می شد و محصول قرارداد همکاری مشترک فولکس واگن و جک بود. برنامه اصلی این قرارداد همکاری مشترک تولید خودروهای اقتصادی در بازار چین بود، اما در نهایت، تنها مدلی که تحت این همکاری به تولید رسید SOL E20X بود و پس از آن فولکس واگن با خرید سهام حداکثر سهم، تصمیم به تولید خودروهای تحت نشان خود گرفت و به نوعی برند SOL به پایان راهش رسید. بعد از این تغییر رویکرد، نام قرارداد مشترک از جک-فولکس واگن به فولکس واگن- Anhui تغییر کرد. در نهایت، کمپانی جک برند SOL را به سهول تبدیل کرد و به عنوان برندی مستقل و زیرمجموعه خود به بازار معرفی کرد. برنامه برند سهول تغییر طراحی در خودروهای جک و بهبود آن ها بود. در واقع، خودروهای تحت نشان سهول، همان جک هایی هستند که بازطراحی شده اند و به‌روزرسانی هایی را در مشخصات فنی داشته اند. در این مقاله به معرفی سهول Aipao می پردازیم که خودرویی برقی بر اساس سهول A5 پلاس است و در واقع، نسخه برقی KMC J7 محسوب می شود.

طراحی نسخه برقی KMC J7

طراحی نسخه برقی KMC J7 درست همانند طراحی نسخه بنزینی است که به تازگی توسط کرمان موتور برای بازار ایران معرفی شد. البته در بدنه تغییراتی هم دیده می شود. برای مثال، از آن جا که با یک خودروی تمام برقی طرف هستیم دیگر نیازی به جلوپنجره نیست و جلوپنجره حذف شده است. همچنین ورودی شارژ هم روی گلگیر به جای درِ باک در عقب آمده است تا شارژ از این طریق انجام شود، اما دیگر المان های بدنه با نسخه بنزینی تفاوتی ندارد و همان طراحی را در نسخه برقی هم می بینیم. نکته مهم و جذاب در طراحی این خودرو چراغ های متصل در عقب و جلوست و نوع گرافیک و انیمیشن به کاررفته در این چراغ ها بسیار شبیه به چیزی است که در محصولات نشان آئودی دیده می شود. البته باید اشاره کرد قطعاً کیفیت ال ای دی ها و مهندسی نور در آئودی با این خودرو قابل قیاس نیست و این شباهت صرفاً جنبه ظاهری دارد.

KMC J7 برقی
KMC J7 برقی

دیگر تفاوت طراحی در نسخه برقی KMC J7 نسبت به نسخه بنزینی، حذف شدن خروجی های اگزوز است، اما به جز این، طراحی عقب دقیقاً همان الگوی فست بک را دارد تا حس اسپرت بودن به خوبی القا شود.

کابین و امکانات نسخه برقی KMC J7

طراحی کابین هم مثل طراحی بدنه همان سبک طراحی نسخه بنزینی را دارد. یک صفحه نمایش ۱۰.۲۵ اینچی جلوآمپر دیجیتال را داریم و یک صفحه نمایش ۱۰.۴ اینچی دی وسط سیستم اطلاعات سرگرمی را در دسترس قرار می دهد. نسخه برقی KMC J7 در نسخه فول به امکاناتی مانند صندلی های برقی جلو، پشتی یک پارچه و اسپرت صندلی های جلو، سقف پانوراما، نمایشگر لمسی، تهویه اتوماتیک، دوربین ۳۶۰ درجه، فرمان کمکی برقی، ترمز پارک برقی و اتوهلد، فناوری LED چراغ ها، نورپردازی کابین، صندلی برقی راننده، سیستم تصفیه هوای کابین، سنسور نور، سنسور باران، تنظیم حالت رانندگی، درِ صندوق عقب برقی، شش کیسه هوای ۱۰ نقطه ای، دنده پشت فرمان و… مجهز است.

مشخصات فنی نسخه برقی KMC J7

KMC J7 برقی
KMC J7 برقی

نسخه برقی KMC J7 مجهز به تک پیشرانه برقی است که توان تولید نهایت قدرت ۱۹۰ اسب بخار و نهایت گشتاور ۳۴۰ نیوتن متر را دارد. دو پک باتری ۵۰.۱ کیلووات ساعتی و ۶۴.۵ کیلووات ساعتی برای این خودرو قابل سفارش هستند که به ترتیب پیمایش ۴۶۰ و ۶۰۲ کیلومتری را برای این خودرو رقم می زنند. شتاب‌گیری در ۷.۶ ثانیه انجام می شود و نهایت سرعت در این خودرو ۱۴۲ کیلومتر است.

KMC J7 برقی
KMC J7 برقی

نسخه برقی KMC J7 در بازار چین با قیمت پایه ۱۹ هزار دلار عرضه می شود که برای یک سدان برقی با این سطح امکانات این قیمت منطقی است. از آن جا که کرمان موتور برنامه های تولید J4 برقی و پروژه های دیگر برقی را پیش می برد پس می توان این احتمال هم داد که این شرکت نسخه برقی KMC J7 را هم به عنوان یک گزینه در نظر گیرد. این سدان پایه مونتاژ یکسانی با J7 بنزینی دارد و تولید این نسخه برقی در ایران می تواند کم چالش تر از دیگر گزینه ها باشد.

محمدرضا پاداش

پایگاه خبری اسب بخار

نسخه برقی KMC J7 چه مشخصات فنی‌ای دارد؟

نسخه برقی KMC J7 مجهز به تک پیشرانه برقی است که توان تولید نهایت قدرت ۱۹۰ اسب بخار و نهایت گشتاور ۳۴۰ نیوتن متر را دارد.

میزان پیمایش و عملکرد فنی در KMC J7 برقی چگونه است؟

دو پک باتری ۵۰.۱ کیلووات ساعتی و ۶۴.۵ کیلووات ساعتی برای این خودرو قابل سفارش هستند که به ترتیب پیمایش ۴۶۰ و ۶۰۲ کیلومتری را برای این خودرو رقم می زنند. شتاب‌گیری در ۷.۶ ثانیه انجام می شود و نهایت سرعت در این خودرو ۱۴۲ کیلومتر است.

KMC J7 برقی چه امکاناتی دارد؟

KMC J7 برقی به امکاناتی مانند صندلی های برقی جلو، پشتی یک پارچه و اسپرت صندلی های جلو، سقف پانوراما، نمایشگر لمسی، تهویه اتوماتیک، دوربین ۳۶۰ درجه، فرمان کمکی برقی، رادارد نقطه کور، جلو آمپر دیجیتال، ترمز پارک برقی و اتوهلد، فناوری LED چراغ ها، نورپردازی کابین، صندلی برقی راننده، سیستم تصفیه هوای کابین، سنسور نور، سنسور باران، تنظیم حالت رانندگی، درِ صندوق عقب برقی،کروز کنترل تطبیق پذیر، شش کیسه هوای ۱۰ نقطه ای، دنده پشت فرمان و… مجهز است.

به این مطلب رای دهید

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.