کیا K5 پلاک ملی دریافت کرد

پلاک ملی کیا K5
پلاک ملی کیا K5

کیا K5، بهترین سدان وارداتی کوشا خودرو، پلاک ملی دریافت کرد و به دنبال این اتفاق قرار است در روزهای آتی به مشتریان و خریداران این خودرو از سامانه یکپارچه تحویل داده شود.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8 مدیران 777 مدیران 777

مدتی قبل کوشا خودرو برای اولین بار کیا K5 را رونمایی کرد تا متقاضیان خرید خودروهای وارداتی از سامانه یکپارچه بیشتر با ویژگی ها و مشخصات فنی آن آشنا شوند. به دنبال این قضیه در اولین شرایط فروش K5، این خودرو مورد توجه مشتریان قرار گرفت و سهمیه اولیه اش برای سامانه کاملاً به پایان رسید.

حال نیز پس از تکمیل وجه خریداران نوبت به شماره گذاری و سپس تحویل خودرو اپتیما ۲۰۲۳ یا K5 رسیده. از این رو کوشا خودرو خبر آغاز فرآیند اخد پلاک ملی این خودرو را داده و اعلام کرده که قصد دارد در روزهای آتی تحویل جذاب ترین سدان وارداتی کیا را شروع کند.

به این ترتیب در روزهای آینده باید دید که پس از تحویل K5 به مشتریان، صاحبانش چه قیمتی را در بازار آزاد برایش در نظر می گیرند.

امکانات و آپشن های کیا K5

کابین کیا K5 کوشا خودرو

به طور کلی نسخه وارداتی K5 نسبت به اپتیماهای جی تی لاین و حتی مدل های ۲۰۱۶ به قبل هم کم آپشن تر است و فقط سقف ارزی تعیین شده عامل این سادگی است. در کاتالوگ رسمی K5 آمده که این سدان قرار است با آپشن ها و امکاناتی مانند آینه های جانبی برقی، سنسور نور، رینگ آلومینیومی ۱۷ اینچی، ایربگ راننده و سرنشین، ترمز پارک پدالی، سیستم کنترل پایداری، سیستم کنترل شروع حرکت در سربالایی، سیستم پایش فشار تایرها (TPMS)، صندلی ایزوفیکس، سنسور پارک جلو و عقب، دوربین دنده عقب با نمایش فاصله تا مانع، کامپیوتر سفری، کروز کنترل، حالت رانندگی، تنظیم صندلی به صورت دستی، تهویه مطبوع دستی، دریچه هوای عقب، مولتی مدیای ۸ اینچی، اپل کار پلی و اندروید اتو و … به بازار ایران عرضه شود.

مشخصات فنی اپتیمای وارداتی

پیشرانه کیا K5 کوشا خودرو

نسخه قابل عرضه از اپتیمای وارداتی در بازار ایران مجهز به پیشرانه ۲ لیتری تنفس طبیعی است که حتی از سیستم تزریق مستقیم سوخت (GDI) نیز بهره مند نشده و به همین دلیل فقط می تواند ۱۵۰ اسب بخار توان و ۱۹۶ نیوتن متر گشتاور را از طریق یک گیربکس ۶ سرعته AT به چرخ های جلو تحویل دهد.

از دیگر مشخصات فنی مهم این خودرو می توان به فرمان کمکی برقی و سیستم تعلیق عقب چند اتصاله یا مولتی لینکش اشاره کرد که موجب می شود سواری به نسبت نرمی فراهم شود.

۵ امتیاز از ۴ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.