فروشگاه آنلاین لوازم یدکی خودرو
کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

پیشنهاد ما برای تعرفه واردات تایر ۶۰ درصد است

کیفیت تایر بعد از ۳۰ هزار کیلومتر کارکرد مشخص می‌شود
گنجی همچنین از باز شدن سایت ثبت‌سفارش تایر حداکثر در پایان دی‌ماه یا ابتدای بهمن‌ماه خبر داد و تاکید کرد: «امکان ثبت‌سفارش تایر پس از تشکیل جلسه کمسیون ماده‌یک در دی یا بهمن ماه فراهم خواهد شد.»
افزایش ۸درصدی تعرفه واردات تایر به کشور وزنه رقابت بین تایرهای وارداتی و تولید داخل را به سمت تولیدات داخلی سنگین نخواهد کرد. این را محمدرضا گنجی، رئیس انجمن تولیدکنندگان تایر می‌گوید و معتقد است: «افزایش تعرفه واردات تایر از ۳۲ به ۴۰درصد، نظر تولیدکنندگان داخلی را تامین نخواهدکرد و نمی‌تواند کفه‌رقابت را به‌سمت تولیدکنندگان سنگین کند.»
وی به‌عنوان رئیس انجمن تولیدکنندگان تایر که مدت‌هاست موضوع افزایش تعرفه واردات و حتی ممنوعیت واردات برخی سایزهای پرمصرف را که امکان تولید آنها در داخل فراهم شده است، دنبال می‌کند درخصوص پیشنهاد اخیر سازمان توسعه تجارت برای بالا رفتن ۸درصدی تعرفه واردات تایر به «دنیای خودرو» گفت: «این میزان افزایش تعرفه نمی‌تواند نظر تولیدکنندگان را تامین کند و ما به‌عنوان تولیدکننده تایر بر این باوریم باید تعرفه ۶۰درصدی برای واردات تایر به کشور در نظر گرفته شود.»
وی در پاسخ به برخی انتقادها در‌خصوص بسته شدن سایت ثبت‌سفارش تایر و تاثیر آن روی قیمت تایر در بازار گفت: «متاسفانه برخی واردکنندگان با منفی جلوه دادن وضعیت بازار سعی در نگران کردن جامعه دارند. در پاسخ به این شبهات باید گفت تولیدکنندگان داخلی توان کافی برای تامین سایزهای پرمصرف را دارند. از سوی دیگر برای برخی سایزها که امکان تولید آنها در داخل وجود ندارد، به میزان کافی تایر در انبارهای واردکنندگان ذخیره شده است و نگرانی در زمینه کمبود تایر تا پایان سال نیست».
گنجی همچنین از باز شدن سایت ثبت‌سفارش تایر حداکثر در پایان دی‌ماه یا ابتدای بهمن‌ماه خبر داد و تاکید کرد: «امکان ثبت‌سفارش تایر پس از تشکیل جلسه کمسیون ماده‌یک در دی یا بهمن ماه فراهم خواهد شد.»
رئیس انجمن تولیدکنندگان تایر با رد ادعای افزایش ۴درصدی قیمت تایر طی یک‌هفته گذشته بیان کرد: «افزایش قیمت تایر آنهم به‌دلیل بسته شدن ثبت‌سفارش و پیشنهاد افزایش تعرفه صحت ندارد و تولیدکنندگان تایر این آمادگی را دارند تا تایر مورد نیاز بازار رابه هر تعداد، تامین کنند و بدون افزایش قیمت در اختیار مشتری قرار دهند.»
وی البته تاکید کرد: «بیش‌از ۸۵درصد ازسایزهای موردنیاز بازار توسط تولیدکنندگان داخلی تامین می‌شود و ۱۵درصد مابقی نیز تاثیر نمی‌توانند تاثیری در افزایش قیمت تایرهای ایرانی یا خارجی که امکان تولیدشان در داخل وجود دارد، داشته باشد.»
بالا رفتن تعرفه واردات با افزایش قاچاق تایر نیز موضوع دیگری است که گنجی آن را بی‌ارتباط با صنعت تایر و تولیدکنندگان داخلی می‌داند و به صراحت می‌گوید: «وظیفه ما تولید تایر است نه جلوگیری ازقاچاق آن. دولت باید مقابل قاچاق بایستد، نه تولیدکنندگان.»
او همچنین تاکید کرد: «قاچاق همواره در کشور وجود داشته و اگر قرار است جلوی آن گرفته شود، باید فکری به حال قاچاق سازماندهی‌شده تایر کرد، چراکه قاچاق چند حلقه تایر توسط کولبران تاثیری در اقتصاد این صنعت نخواهد داشت.»

زمان ارسال پست: ۰۲ آذر ۱۳۹۶ | ۳:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ، ،

2 Responses to “پیشنهاد ما برای تعرفه واردات تایر ۶۰ درصد است”

  1. زانیار گفت:

    با ۴۰ درصد تعرفه نمیتونن رقابت کنن ! اسم خودشونم گذاشتن تولید کننده ! با چند درصد میتونین ؟ از یه طرف هم میگه ۱۵ درصد بازار خارجیه ! واسه این ۱۵ درصد تعرفه ۵۰۰ درصد براشون بزارید تا بتونن رقابت کنن. اصلا تناقض یکی دوتا نیس وسط حرفاش.

  2. سعید گفت:

    شما اگر تایر با کیفیت دارید خوب چرا صادر نمی کنید.پس تایر خوب ندارید و بهترین راه مجبور کردن مردم به خرید تایر های بی کیفیت داخل است.راه مجبور کردن مردم چیست.تعرفه بالا به واردات!!!! این در کل صنعت ایران است همه به بهانه حمایت از تولید داخل انتظار دارند که دولت با وضع تعرفه های سنگین آنها را حمایت کند تا اجناس بی کیفیت خود را در بازار داخل با قیمت بالا بفروشند

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.