کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

هیولای ۸ چرخ روسی

هیولای 8 چرخ روسی
از نکات قابل توجه در این خودرو، فرمان‌پذیر بودن و متحرک بودن هر هشت چرخ آن است که مانور بالا در عبور از محیط‌های سخت را برایش فراهم می‌کند.
روسیه هنوز هم با توجه به وسعت گسترده‌اش کمبود جاده‌ دارد. بنابراین مردم این کشور همواره به فکر این موضوع هستند که چگونه از انواع مختلف زمین‌های خود عبور کنند. البته همیشه راه‌هایی هوشمندانه‌تر به نظر می‌رسد که برای مثال می توان به لادا نیوا اشاره کرد.
به گزارش عصر ایران به نقل از “تاپ‌گیر”، اگر یک خودروی هشت‌پا در سرزمین روس‌ها بتواند از پس هر زمینی برآید، “اوتوروس شامان” است که روس‌ها ۱۰ سال برای ساختنش زمان صرف کرده‌اند. این خودرو که بیشتر شبیه اتومبیل‌های نظامی است، محصول روسیه جوان است و به صورت وطنی ساخته به همین دلیل مایه مباهات روس‌ها محسوب می‌شود.
هیولای 8 چرخ روسی
این خودرو به راحتی از هر جایی عبور می‌کند. مالکان می‌توانند از آن به عنوان یک خودروی امداد و نجات، کشف و حرکت در نقاط غیر ممکن استفاده کرد. اوتوروس شامان با ظاهر هیولا مانند خود تمام موارد لازم برای عبور از مسیر‌های رودخانه ای، باتلاقی و برفی را در بدنه‌ای غول‌پیکر جای داده است.
هیولای 8 چرخ روسی
حتی در برخی موارد دسترسی این خودرو به مناطق سخت از یک بالگرد آسانتر است. خودرو به صندلی‌های مینی‌بوسی، تخت و پروانه برای حرکت نیز مجهز است. به نظر می‌رسد شرکت‌ها برای خرید این جانور زمین‌پیما بیشتر علاقه نشان دهند.
هیولای 8 چرخ روسی
از دیگر ویژگی‌های این ۸ چرخ می‌توان به به رنگ ضدخش آن اشاره کرد. از آنجایی که شاید بتوان این خودرو را از آفرودی‌ترین مدل‌های جهان نامید، بدنه خودرو کاملا ضد آب و غیرقابل نفوذ نشان می‌دهد. همین موضوع باعث شده تا این اتومبیل بیش از یک متر در داخل آب حرکت دارد. از نکات قابل توجه در این خودرو، فرمان‌پذیر بودن و متحرک بودن هر هشت چرخ آن است که مانور بالا در عبور از محیط‌های سخت را برایش فراهم می‌کند.
هیولای 8 چرخ روسی
اوتوروس شامان با وزنی حدود ۴٫۸ تن و قدرت ۱۷۶ اسب بخار می‌تواند حداکثر تا ۸۰ کیلومتر در ساعت سرعت بگیرد و تا یک تن و نیم بار را با خود حمل کند. داشتن ارتفاع سه متری در عرض دو ونیم متری و داشتن هشت چرخ بزرگ کافی است تا لقب هیولا کاملا برازنده آن باشد. در مدل قبلی وزن این خودرو ۲٫۵ تن و قدرت موتورش ۱۴۶ اسب بخار بود.

زمان ارسال پست: ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۴:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ، ، ،

2 Responses to “هیولای ۸ چرخ روسی”

  1. محمد گفت:

    کاملا کمونیستی طراحی شده بعد ۴٫۵ تن ماشین ۱۷۶ اسب؟

  2. آرمان گفت:

    برای این ماشین دست کم باید ی موتور V8 توربو دیزل با ۶۰۰ اسب قدرت میزاشتن! ولی الان شده هیولا با قلب گنجشک!!

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.