گروه مستند اسب بخار

کرمان موتور
کارمانیا
مدیران خودرو
رامک خودرو
اتوبوس های مدرسه هم برقی شدند

اتوبوس های مدرسه هم برقی شدند
شرکت دایملر موفق به طراحی نوع خاصی از اتوبوس های مدرسه شده که برقی هستند و قرار است جایگزین اتوبوس های دیزلی سنتی مدارس شوند.
به گزارش مهر ، اتوبوس های جدید می توانند تا ۸۱ کودک مدرسه ای را در خود جای دهند و مجهز به یک باتری ۱۶۰ کیلووات ساعتی هستند.
این اتوبوس ها پس از هر بار شارژ می توانند تا ۱۶۰ کیلومتر را بپیمایند و امکان نصب باتری اضافی بر روی آنها برای افزایش مسافت قابل طی کردن وجود دارد.
تولید اتوبوس های زرد مدرسه از سال ۱۹۱۶ آغاز شده و از این اتوبوس ها به طور گسترده در مدارس آمریکای شمالی استفاده می شود. از آن زمان تاکنون تغییراتی در موتورهای دیزلی این اتوبوس ها رخ داده بود ولی این اولین تغییر جدی بر روی موتور محرک اتوبوس های یادشده است که نشان دهنده عزم جدی برای خداحافظی با موتورهای دیزلی و مهاجرت به دنیای موتورهای الکتریکی است.
موتورهای دیزلی به علت آلودگی زیست محیطی بالا و تولید گاز اکسید نیتروژن محبوبیت چندانی ندارند. به خصوص که این گاز با رها شدن در جو زمین موجب شکل گیری غبار و وارونگی هوا در شهرهای بزرگ می شود و به تشدید حمله قلبی و مغزی و ابتلا به سرطان می انجامد.

زمان ارسال پست: ۲۱ آبان ۱۳۹۶ | ۱۱:۰۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ،
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.