کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

آشنایی با سیستم ایمنی EBD

آشنایی با سیستم ایمنی EBD
در این مقاله به بررسی چگونگی عملکرد سیستم EBD یا Electronic Brake force Distribution خواهیم پرداخت.

نکته قابل ذکر این است که سیستم EBD به عنوان مکمل سیستم ABS فعالیت می کند و خودرویی در جهان پیدا نمی شود که تنها دارای این سیستم باشد. اکنون سوال این است که چرا سیستم EBD مکمل ABS است یا به عبارت دیگر چه عملکردی را به سیستم ترمز و ایمنی خودرو اضافه می کند که نیاز به ABS دارد؟ با رجوع به نام سیستم EBD می توان به عمکرد این سیستم تا حدودی پی برد که کار این سیستم تقسیم نیروی ترمز بین چرخ های خودرو است. سوال هایی در زمینه شرایط عملکرد سیستم EBD و چگونگی پیاده سازی آن به صورت سخت افزاری به ذهن می رسد که در ادامه به این سوالات پاسخ داده می شود.

ایده سیستم های ترمز در ابتدا به صورت تمام مکانیکی طراحی و تولید می شدند که در آن ها نیروی ترمز وارده از سوی راننده به صورت مساوی بین چرخ های خودرو تقسیم می شد. شرایطی در هنگام حرکت خودرو موجود است که باعث پدید آمدن ایده تقسیم نیروی ترمز بین چرخ های خودرو است که این شرایط به صورت زیر است:

۱-هر چرخ در خودرو میزانی از وزن خودرو را متحمل می شود که با توجه به چگونگی طراحی خودرو و شرایط حرکتی خودرو متفاوت است. برای نمونه اگر تقسیم وزن خودرو ٦٠/٤٠ باشد، ٦٠ درصد وزن خودرو در حالی که خودرو ثابت است یا حرکت با سرعت ثابت دارد روی چرخ های جلو خواهد بود و باقی آن روی چرخ های عقب. اکنون تصور نمایید که این خودروی در حال حرکت در مسیری مستقیم و شرایط جاده ای خشک و مناسب است و خودرو باری را نیز حمل نمی کند. راننده خودرو اقدام به ترمزگیری نماید، در این شرایط به علت سرعت اولیه خودرو قبل از ترمزگیری، مقداری از وزن خودرو به جلو منتقل می شود ( به یاد داشته باشید مفهوم وزن با جرم متفاوت است ). پس چرخ های جلوی خودرو که وزن بیش تری را در شرایط معمول حمل می کردند مقداری وزن اضافه را نیز باید حمل کنند. با در نظر گرفتن مثال بالا این فکر به ذهن می رسد که در شرایط توصیف شده باید نیروی ترمز اعمالی به چرخ های جلو بیش تر از چرخ های عقب باشد و یکی از کارهای سیستم EBD همین است که در ترمز گیری در خط مستقیم به صورت تقریبی نیروی ترمز لازم هر چرخ را محاسبه می کند و آن را به هر چرخ اعمال می کند.

۲-شرایط بعدی حالتی است که خودرو باری را حمل کند و در شرایط توصیفی قبلی ترمز کند، در این شرایط به علت وجود وزن بیش تر در قسمت عقب خودرو در هنگام ترمز گیری وزنی به قسمت جلو اضافه نمی شود و این وزن روی چرخ های عقب اعمال نخواهد شد، پس چرخ های عقب در این حالت به نیروی ترمز بیش تری نسبت به حالت قبل نیاز خواهند داشت.
آشنایی با سیستم ایمنی EBD

۳-شرایط حرکتی بعدی که در تقسیم نیروی ترمز بین چرخ ها به کار می آید هنگام حرکت در پیچ است که در این شرایط چرخ های بیرون از پیچ دارای حرکت دورانی بیش تری نسبت به رخ های داخل پیچ است. در این حالت اگر راننده اقدام به ترمز گیری نماید تا سرعت خودرو را کم کند چرخ های داخل پیچ قفل می کنند که باعث از دست رفتن کنترل خودرو می شود پس در این حالت نیروی ترمز کم تری باید به چرخ های داخل پیچ اعمال شود. پیاده سازی سخت افزاری با توجه به توضیحاتی که در مورد سیستم ایمنی EBD داده شد مشابه همان امکانات و تجهیزات سخت افزاری است که برای ABS استفاده می شود و به همین دلیل EBD به عنوان مکمل سیستم ABS مطرح می شود.

پیاده سازی سخت افراری
با توجه به توضیحاتی که در مورد سیستم ایمنی EBD داده شد برای پاده سازی این سیستم همان امکانات و تجهیرات سخت افزاری نیاز است که برای ABS استفاده می شود و به همین دلیل است EBD به عنوان مکمل سیستم ABS مطرح می شود.

گروه مستند اسب بخار

زمان ارسال پست: ۲۳ تیر ۱۳۹۷ | ۱۰:۰۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار, پیشنهاد سردبیر, مقالات فنی | تگ ها: ، ، ،

One Response to “آشنایی با سیستم ایمنی EBD”

  1. امین گفت:

    ضمن سلام و خسته نباشید
    تشکر ویژه بابت توضیح جز به جز آپشن های ایمنی مرسوم ، لطفا در مورد تفاوت سامانه سنسور های سونار و رادار جلو و عقب که معمولا به عنوان آپشن گران قیمت بر خودرو ها نصب میشن مقاله ای تهیه کنین. مرسی

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.