فیس لیفت جدید ام وی ام X22 پرو یا مدل جدید اومودا؟

اومودا ۳
اومودا ۳

به تازگی، تصاویری در برخی رسانه های چینی منتشر شده است که حاکی از تغییر چهره ام وی ام X22 پرو به سبک سری اومودا دارد و بسیاری از این رسانه ها آن را اومودا ۳ نامیده اند. در این محتوا به بررسی این تصاویر و به طور کلی، خودروی جدید چری خواهیم پرداخت.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

سری محصولات اومودا از کمپانی چری با هدف جذب مشتریان جوان خلق شد. این زیرشاخه قصد دارد با ارائه طراحی های جوان پسند و همچنین خودروهای با پرفورمنس مناسب و در عین حال، حفظ قیمت رقابتی، طیف جدیدی از مشتریان را در بازارهای هدف چری به سوی این برند هدایت کند و در اولین گام و با ارائه اومودا ۵، همان فونیکس FX خودمان، به خوبی توانسته است بر این خواسته خود جامه عمل بپوشاند.

اومودا سه‌در راه است؟

با نگاهی به سبک طراحی این محصول، به خصوص، در نمای جلو و عقب درمی‌ یابیم که احتمالاً با یکی دیگر از کراس اوورهای سری اومودا مواجه هستیم. جلوپنجره این خودرو از نظر فرم ظاهری و گرافیک داخلی شباهت غیرقابل انکاری با اومودا ۵ دارد و ترکیب آن با چراغ ها نیز مجدداً شما را به یاد اومودا ۵ یا همان فونیکس FX مدیران خودرو می اندازد. در نمای عقب نیز از المان چراغ های به هم پیوسته استفاده شده است که این مورد نیز تا به این جای کار یکی دیگر از المان های مورد استفاده در سری اومودای چری به حساب می آید. با این حال، باقی قسمت های خودرو به خصوص بخش های کلیدی نظیر درها، طراحی کل درِ صندوق، ستون ها، سقف و… نسبت به ام وی ام X22 پرو که در چین با نام چری تیگو ۳X  و در برخی از کشورهای دیگر با نام تیگو ۲ شناخته می شود، دست نخورده باقی مانده اند.

رسانه های چینی با توجه به میزان و سبک تغییرات این تیگو ۲، آن را چری اومودا ۳ نامیده اند، که به نظر می رسد این نام گذاری چندان هم بی راه نباشد.

طراحی داخلی ام وی ام X22 پرو فیس لیفت

کابین اومودا ۳
کابین اومودا ۳

با نگاهی به تصاویر منتشرشده از داخل کابین این خودرو با تفاوت‌ های فاحشی مواجه می شویم. به طور کلی می‌توان گفت، کراس اوور جدید چری که، اومودا ۳ نامیده می شود، از فضای داخلی متفاوتی نسبت به ام وی ام X22 پرو بهره می گیرد. سیستم مالتی مدیای خودرو درست در راستای کلاستر آن قرار گرفته است و به نوعی، طراحان چری سعی داشته اند حس و حال کلاستر و مانیتور یکپارچه را برای این کراس اوور ایجاد نمایند. طراحی پوسته داشبورد نیز کاملاً متحول شده است و طراحان با ایجاد یک طرح گرافیکی خاص در نوار پیشانی داشبورد، سبک نوینی را در آن خلق کرده اند که با X22 پرو تفاوت های بسیاری دارد.

اومودا ۳
اومودا ۳

مشخصات فنی و زمان عرضه

هنوز مشخصات فنی این کراس اوور جدید چری اعلام نشده است، اما می توان حدس زد پیشرانه یک لیتری سه سیلندر توربوشارژ ام وی ام X22 پرو همچنان در این نسخه نیز مورد استفاده قرار گیرد. این پیشرانه قادر به تولید بیشینه قدرت ۱۰۲ اسب بخار و بیشینه گشتاور ۱۵۰ نیوتن متر است و X22 پرو با یک گیربکس CVT  با تعویض مصنوعی ۹ سرعته کوپل شده است.

این کراس اوور در سال ۲۰۲۳ به بازار چین و پس از آن در سایر بازارهای هدف این کمپانی عرضه خواهد شد.

چری اومودا ۳ چه مشخصات فنی‌ای دارد؟

هنوز مشخصات فنی این کراس اوور جدید چری اعلام نشده است، اما می توان حدس زد که پیشرانه یک لیتری سه سیلندر توربوشارژ ام وی ام X22 پرو همچنان در این نسخه نیز مورد استفاده قرار گیرد.

چری اومودا ۳ چه زمانی عرضه خواهد شد؟

این کراس اوور در سال ۲۰۲۳ به بازار چین و پس از آن در سایر بازارهای هدف این کمپانی عرضه خواهد شد.

۴.۶ امتیاز از ۵ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.