دو محصول رنو در آستانه ورود به بازار ایران

دو محصول رنو در آستانه ورود به بازار ایران
دو محصول رنو در آستانه ورود به بازار ایران

شب گذشته یک منبع آگاه به خبرنگار اسب بخار اطلاع داد که یکی از گروه های خودروسازی خصوصی، قرارداد واسطه ای واردات یک کراس اوور و یک سدان رنو را منعقد کرده است.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

به گزارش پایگاه خبری اسب بخار، این گروه خودروساز خصوصی که فعلاً تمایلی به اعلام نام خود ندارد، ارتباطی به نگین خودرو و شراکت های قبلی رنو در ایران ندارد و در حال حاضر به خاطر شرایط تحریم، به صورت واسطه ای قرارداد واردات دو مدل رنو را منعقد کرده است. این گروه خودروسازی که در حال حاضر در کلاس های مختلف به مونتاژ خودرو مشغول است، شرط مونتاژ در صورت امکان را هم در قرارداد خود دیده است.

با توجه به اطلاعات به دست آمده، گروه خودروسازی مورد نظر برنامه عرضه محصولات اقتصادی رنو را به خاطر محدودیت قیمتی اعلام شده در مصوبه واردات خودرو دارد. آن طور که گفته شده است، یک کراس اوور و یک سدان در برنامه واردات این شرکت بوده و محصول سدان اقتصادی رنو در کلاس فنی خودروهای داخلی چون ایران خودرو تارا و سایپا شاهین قرار می گیرد.

بررسی های اولیه خبرنگار اسب بخار نشان می دهد که رنو داستر و آرکانا در جایگاه کراس اوور اقتصادی امکان عرضه در بازار ایران را دارند و رنو سیمبل و تالیانت نیز به عنوان سدان های اقتصادی می توانند در رده خودروهای کمتر از ۲۰ هزار یورو وارد شوند.

حسین دلاور

پایگاه خبری اسب بخار

به این مطلب رای دهید

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.