رنو تالیانت 2021 معرفی شد + تصاویر

رنو تالیانت 2021
رنو تالیانت ۲۰۲۱

چندی پیش بود که داچیا از نسل جدید لوگان و ساندرو پرده برداشت و حالا کمپانی مادر، رنو، لوگان را با نام تالیانت در برخی بازارها با نشان خودش به فروش خواهد رساند.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

داچیا به عنوان زیرمجموعه رومانیایی و اقتصادی رنو شناخته می شود و پیش تر هم دیده بودیم که محصولاتی مثل داستر، ساندرو و لوگان با نشان داچیا در بازارهای مختلف به فروش می رسند. اما همان طور که برای خودرویی مثل داستر دو نشان داچیا و رنو همزمان برای بازارهای خاص تعریف می شد، برای نسل جدید داچیا لوگان هم همین داستان را داریم و این خودرو در برخی بازارها با نام رنو تالیانت به فروش می رسد.

رنو تالیانت 2021
رنو تالیانت ۲۰۲۱

اما هدف از این کار چیست؟ پاسخ بسیار ساده است؛ داچیا به عنوان یک خودروساز در تمام کشورها حضور ندارد و در نتیجه، دستش از بازار آن کشورها کوتاه است، اما رنو به عنوان کمپانی مادر حضور گسترده تری در جهان دارد و با شناسایی بازارهای هدف مناسب، این خودروهای اقتصادی را با نشان خود عرضه می کند. رنو تالیانت در ترکیه معرفی شده و یکی از بازارهای هدف آن هم همین کشور است.

طراحی رنو تالیانت

رنو تالیانت 2021
رنو تالیانت ۲۰۲۱

رنو تالیانت همان لوگان جدید است که اندکی تغییر داده شده و اصلاحاتی در طراحی دارد. برای مثال، تغییراتی را در طراحی چراغ های جلو و عقب می بینیم تا طراحی چراغ ها با نشان رنو و سبک طراحی این برند مطابقت کند. محسوس ترین تغییر ظاهری را در چراغ های عقب می بینیم که طرحی Cشکل گرفته و قسمت بالایی آن تا روی صندوق ادامه پیدا می کند.

در نمای جلو طراحی جلوپنجره نسبت به لوگان تغییر کرده و طراحی جدید باعث شده است تالیانت در نمای جلو بسیار شبیه به کلیو شود. رینگ ها در رنو تالیانت به صورت دورنگ طراحی شده اند، در حالی که، در داچیا لوگان رینگ ساده تر و تک رنگ طراحی شده بود. در مجموع، طراحی رنو تالیانت همان طراحی داچیا لوگان است که کمی بهتر شده و شیک تر به نظر می رسد.

تصاویر کابین رنو تالیانت هنوز منتشر نشده است، اما می توان حدس زد که طراحی داخلی هم مثل لوگان باشد. اگر همان طراحی را داشته باشیم، رنو تالیانت یکی از جادارترین خودروها در کلاس خود خواهد بود. البته که امروز سلیقه بازار به سمت کراس اوورها رفته است، اما اگر در کلاس سدان های کامپکت سگمنت B خودروهای را بررسی کنیم، باید بگوییم که رنو تالیانت خودرویی است با ظاهری قابل قبول که فضای بسیار خوبی را در کابین به راننده و سرنشینان می دهد. از آن جا که احتمالاً طراحی داخلی رنو تالیانت به داچیا لوگان شبیه خواهد بود در این قسمت از تصاویر کابین لوگان استفاده کرده ایم.

مشخصات فنی رنو تالیانت

تالیانت 2021
تالیانت ۲۰۲۱

هنوز در مورد پیشرانه و عملکرد آن اطلاعاتی منتشر نشده است، اما انتظار می رود در این خودرو موتور ۳ سیلندر بنزینی را ببینیم که در دو حالت تنفس طبیعی و توربو عرضه می شود و در بهترین حالت خروجی ۱۰۰ اسب بخار قدرت را از این پیشرانه خواهیم داشت. بسته به نوع موتور، رنو تالیانت با گیربکس های ۶ سرعته دستی و CVT به بازار می آید. البته در داچیا لوگان پیشرانه ال پی جی دوگانه را هم داشته ایم که این خودرو را تبدیل به اقتصادی ترین خودروی گروه رنو می کرد و جایگزین پیشرانه ۱.۵ لیتر دیزل شده بود.

تالیانت 2021
تالیانت ۲۰۲۱

رنوی ترکیه اعلام کرده است فروش رنو تالیانت در اواسط سال جاری در ترکیه آغاز خواهد شد. تصاویر جاسوسی جدیدی نشان می دهد که داچیا در حال تست نسخه ای واگن از لوگان است که پسوند استپ وی را دارد و احتمالاً این خودرو هم در سال ۲۰۲۲ به بازار معرفی خواهد شد.

محمدرضا پاداش

پایگاه خبری اسب بخار

به این مطلب رای دهید

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.