قیمت خودروهای وارداتی در کشورهای عربی؛ ایرانیان در حسرت ارزان ترین های جهان

قیمت خودروهای وارداتی در کشورهای عربی
قیمت خودروهای وارداتی در کشورهای عربی

با کمی تحقیق می شود قیمت خودروهای وارداتی در کشورهای عربی را پیدا کرد و فهمید که ایرانیان همچنان باید در حسرت داشتن ارزان ترین خودروها باقی بمانند.

فونیکس تیگو 8 پرو مکس فونیکس تیگو 8 پرو مکس مدیران 777 مدیران 777

یکی از مسائلی که همیشه برای بسیاری از مردم سوال بوده این است که قیمت خودروهای وارداتی در دیگر کشورهای همسایه چقدر است و مردم کشورهای دیگر برای خرید دقیقاً همان تیپ از آن ها چقدر هزینه پرداخت می کنند. برای پاسخ دادن به این سوال مهم به سراغ سایت های فروش کشورهای حاشیه خلیج فارس، به خصوص امارات متحده عربی رفتم و سعی کردم دقیقاً قیمت همان تیپ ها و تریم هایی از خودروهای وارداتی را پیدا کنم که قرار است در ایران به فروش برسند.

به این ترتیب با مشخص شدن قیمت بازار آزاد خودروهای وارداتی در کشورهای عربی همسایه، می توان متوجه شد که چه مقدار از قیمت تعیین شده در ایران اضافی است و هر ایرانی برای خرید یک خودروی وارداتی چه اندازه هزینه بیشتری پرداخت می کند.

نکته دیگر در مورد قیمت های تبدیل شده هم این است که وضع اقتصادی در کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به مراتب بهتر از ایران است. همین قضیه موجب می شود تا ارزش پول آن ها بیشتر از ریال ما باشد و خودروهای وارداتی و گران قیمت ایران برای آن ها اقتصادی و ارزان محسوب شود. در نتیجه می توان گفت شاید خرید خودروهای وارداتی در ایران برای قشر ثروتمند ممکن باشد اما در کشورهای همسایه همین خودروها با همین سطح آپشن و امکانات برای قشر متوسط و ضعیف به راحتی قابل خرید اند.

بیشتر بخوانید : قیمت پایه خودروهای وارداتی مشخص شد

بیشتر بخوانید : قیمت محصولات وارداتی جدید اعلام شد

قیمت خودروهای وارداتی در کشورهای عربی

نام خودروقیمت در کشورهای عربیقیمت پایه در ایراناختلاف قیمت
بستیون T77۱,۰۷۰,۰۰۰,۰۰۰۱,۶۵۱,۶۰۰,۰۰۰۵۸۱,۶۰۰,۰۰۰
هونگچی H5 Ousoda۱,۳۳۵,۰۰۰,۰۰۰۲,۲۹۱,۸۰۰,۰۰۰۹۵۶,۸۰۰,۰۰۰
تویوتا کرولا ۱۲۰۰ سی سی۶۴۵,۰۰۰,۰۰۰۱,۷۴۷,۳۰۰,۰۰۰۱,۱۰۲,۳۰۰,۰۰۰
کیا سلتوس۷۸۲,۰۰۰,۰۰۰۲,۱۵۵,۱۰۰,۰۰۰۱,۳۷۳,۱۰۰,۰۰۰
هیوندای توسان۱,۰۴۰,۰۰۰,۰۰۰۱,۹۶۸,۶۰۰,۰۰۰۹۲۸,۶۰۰,۰۰۰
هیوندای النترا۸۷۵,۰۰۰,۰۰۰۱,۷۵۷,۵۰۰,۰۰۰۸۸۲,۵۰۰,۰۰۰
هیوندای اکسنت۷۶۰,۰۰۰,۰۰۰۱,۴۹۲,۶۰۰,۰۰۰۷۳۲,۶۰۰,۰۰۰
هیوندای کرتا۷۸۰,۰۰۰,۰۰۰۱,۳۰۰,۰۰۰,۰۰۰۵۲۰,۰۰۰,۰۰۰
جتا VS7۸۰۰,۰۰۰,۰۰۰۲,۰۲۲,۵۰۰,۰۰۰۱,۲۲۲,۵۰۰,۰۰۰
جتا VS5۶۷۵,۰۰۰,۰۰۰۱,۶۹۵,۷۰۰,۰۰۰۱,۰۲۰,۷۰۰,۰۰۰

با نگاهی سطحی به اختلاف قیمت های موجود می توان فهمید که با مبالغ اضافی در نظر گرفته شده توسط دولت و مجلس برای مردم ایران، می شود در بازار جهانی و آزاد یک خودروی دیگر خرید. لازم است بدانید که قیمت تمام شده همه خودروهای مذکور بیشتر از مقداری است که در جدول بالا درج شده زیرا هزینه های جانبی هم به قیمت پایه اضافه خواهد شد و مبلغ پرداختی نهایی برای خرید را فضایی تر خواهد کرد.

در پایان می توان نتیجه گیری کرد که با در نظر گرفتن چنین تعرفه هایی برای واردات خودروهای صفر، مردم ایران همچنان باید در حسرت خرید یک خودروی اقتصادی باقی بمانند و به راحتی قادر به خرید آن نباشند.

۴ امتیاز از ۳۱ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.