مونتاژ فونیکس آریزو 8 در ایران آغاز شد

فونیکس آریزو 8
فونیکس آریزو ۸

طبق عکس هایی به دست اسب بخار رسیده متوجه شدیم که مونتاژ فونیکس آریزو ۸ در مدیران خودرو شروع شده.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

ساعاتی قبل یکی از مخاطبین اسب بخار عکس هایی از لوکس ترین و گران ترین سدانی که قرار بود در ایران به صورت CKD وارد شود و توسط مدیران خودرو مونتاژ گردد را برای‌مان ارسال کرد. به دنبال این قضیه و با توجه به لوگوی فونیکس نصب شده در بخش های مختلف نسخه ای که در عکس بود، فهمیدیم مدیران خودرو پروژه مونتاژ آریزو ۸ را استارت زده و احتمالاً قرار است آن را به زودی وارد بازار کند. با توجه به مصاحبه اخیر دولت مردان درباره عرضه خودروها توسط شرکت ها، فروش آریزو ۸ هم به احتمال زیاد توسط خود شرکت مدیران خودرو صورت خواهد گرفت و سامانه یکپارچه فقط نقش نظارتی بر پروسه فروشش خواهد داشت.

مشخصات فنی آریزو ۸ مونتاژی ایران

فونیکس آریزو 8
فونیکس آریزو ۸

اطلاعات جدید حاکی از آن است که فونیکس آریزو ۸ با پیشرانه ۲ لیتر توربو با تزریق مستقیم سوخت یا TGDi (پیشرانه تیگو ۸ پرومکس) به بازار می آید. پیشرانه ۲ لیتری توربو در این خودرو توان تولید نهایت قدرت ۲۵۴ اسب بخار و نهایت گشتاور ۳۹۰ نیوتن متر را دارد و قدرت از طریق جعبه دنده ۷ سرعته دوکلاچه تَر به چرخ های جلو خواهد رسید. تعلیق جلوی آریزو ۸ از نوع مک فرسون و عقب آن مولتی لینک است. وزن خودرو ۱۵۳۹ کیلوگرم و شتاب صفر تا صد آن در کاتالوگ شرکت، ۷.۶ ثانیه ذکر شده است.

بیشتر بخوانید : مقایسه گیربکس دوکلاچه خشک و گیربکس دوکلاچه تر

امکانات رفاهی و ایمنی آریزو ۸

از جمله امکانات ایمنی و رفاهی این خودرو، که در کاتالوگ شرکت مدیران خودرو ذکر شده است، می توان به مواردی همچون فرمان برقی، رینگ های ۱۸ اینچی، ده عدد کیسه هوا، دوربین ثبت وقایع، ایزوفیکس، دوربین ۳۶۰ درجه، سنسور باران، سیستم کنترل فشار باد تایرها، سیستم ترمز ضد قفل، سیستم کنترل پایداری بوش ۹.۳، سیستم رانندگی خودکار ADAS، کروز کنترل، گرم‌کن صندلی های ردیف جلو و عقب، سردکن صندلی های جلو، مجهز به کول باکس و هات باکس، سیستم تهویه دوگانه، سیستم کنترل کیفیت هوای کابین، آینه های کناری برقی مجهز به گرم‌کن و حافظه، آینه وسط الکتروکرومیک و… اشاره کرد.

۴.۴ امتیاز از ۲۴ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.