کارمانیا
مدیران خودرو

سقف سرعت مجاز در راه‌های کشور هنوز تغییر نکرده است

سقف سرعت مجاز در راه‌های کشور هنوز تغییر نکرده است
فرمانده پلیس راه کشور توضیحاتی را در مورد احتمال کاهش سرعت مجاز در جاده‌های کشور ارائه کرد و گفت: سقف سرعت مجاز در راه‌های کشور هنوز تغییر نکرده است.
به گزارش ایسنا، سردار محمدحسین حمیدی درباره احتمال کاهش سرعت مجاز در جاده‌های کشور، اظهار کرد:‌ کاهش ۱۰ کیلومتری سرعت مجاز در جاده‌های کشور پیشنهادی است که از سوی وزارت راه و شهرسازی و در واقع سازمان راهداری مطرح شده و هنوز به شکل قانون در نیامده است.
وی با بیان اینکه این موضوع هنوز اجرایی نشده و تاکنون سقف سرعت مجاز در راه‌های کشور تغییر نکرده است، گفت: این پیشنهاد در کمیسیون ایمنی راه‌ها در حال بررسی است و نتایج مربوط به آن اطلاع‌رسانی خواهد شد.
فرمانده پلیس راه کشور درباره اینکه آیا پلیس این طرح را اجرا خواهد کرد یا خیر ؟ تصریح کرد: پلیس مجری قانون است و در صورت تصویب چنین قانونی آن را اجرا خواهد کرد، اما همانطور که گفتم این پیشنهاد فعلا در حال بررسی است.
بر اساس این گزارش، چند روز پیش، کشاورزیان، رییس سازمان راهداری اعلام کرده بود که در راستای اجرای اهداف کلان کاهش تعداد تلفات رانندگی در ایران، این بار وزارت راه و شهرسازی به سراغ سقف سرعت مجاز در جاده‌های بین‌شهری رفته است و در جریان تصویب جدیدی که در رابطه با سقف سرعت مجاز در جاده‌های کشور گرفته شده، از این به بعد تمام راه‌ها ۱۰ کیلومتر بر ساعت سرعت مجازشان کاهش خواهد یافت و بر این اساس سرعت مجاز در آزادراه‌ها از ۱۲۰ به ۱۱۰ کیلومتر، در بزرگراه‌ها به ۱۰۰ کیلومتر، جاده‌های اصلی به ۸۵ کیلومتر و جاده فرعی به ۷۰ کیلومتر بر ساعت کاهش خواهد یافت.

زمان ارسال پست: ۱۲ آذر ۱۳۹۶ | ۱:۰۲ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ، ،

2 Responses to “سقف سرعت مجاز در راه‌های کشور هنوز تغییر نکرده است”

  1. محمد گفت:

    پاك كردن صورت مسأله اولين راه حلي هست كه مسئولين دلسوز ما براي حل مشكلات انجام ميدن ، ساخت دست انداز در ابعاد تپه تو كوچه و خيابونا و حالا كاهش سرعت تو جاده ها ، مشكل ما سرعت بالا نيست جناب مسئول دلسوز ، مشكل ما جاده هست و ايمني بسيار ضعيف راه ها و البته ناايمن بودن خودروهاي توليد داخل با تكنولوژي دهه ٨٠ ميلادي

  2. محمد رضا گفت:

    بنظر من بیهوده ترین کار در این مقطع زمانی تغییر سقف سرعت ها است
    احتمالا دلیل اصلی این طرح پر کردن جیب این آقایان از طریق عوض کردن هزاران تابلو راهنمایی توسط پیمانکار های وابسته به خودشون هست و الا مشکل تصادف سقف سرعت نیست بلکه عدم رعایت سقف سرعت است

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.