کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

استانداردهای ۸۵ گانه خودرو دامن تایرسازان را هم گرفت

استانداردهای ۸۵ گانه خودرو دامن تایرسازان را هم گرفت

خودروسازان از ابتدای دی ماه سال جاری تنها مجاز به استفاده از تایرهایی هستند که استانداردهای SWR (مقاومت غلتشی،‌ صدا و چنگ‌زنی در خط خیس جاده) را پاس کرده باشند.

الزام خودروسازان به رعایت استانداردهای روز اروپا به نوعی دامن تایرسازان داخلی را نیز گرفته است. اسفند ماه سال قبل سازمان ملی استاندارد از ارتقای استانداردهای خودرویی به ۸۵آیتم خبر داد. براساس زمان‌بندی صورت گرفته از اول تیرماه ،‌خودروسازان مکلف به رعایت ۶۳استاندارد خودرویی هستند و تنها تا پایان آذر ماه فرصت دارند تمامی ۸۵آیتم درنظرگرفته شده توسط سازمان ملی استاندارد را برای تولید خودروهای خود اجرا کنند. در این بین ۵مورد تنها مربوط به تایرسازان است و ۵شرکت اصلی تایرساز کشور که محصولات خود را به صورت مستقیم در اختیار خودروسازان قرار می‌دهند، باید برای حفظ بازار داخلی و خارجی خود استانداردهای روز اروپا یا همان SWR را نیز اجرا کنند.

دکتر سعید تقوایی، مدیر عامل شرکت مهندسی و تحقیقات صنایع لاستیک در گفت‌وگو با «دنیای خودرو» از فرصت شش ماهه تایرسازان داخلی برای پشت سر گذاشتن استانداردهای روز اروپا خبر داد و گفت: براساس استانداردهای ۸۵گانه خودرو، خودروسازان از ابتدای دی ماه سال جاری تنها مجاز به استفاده از تایرهایی هستند که استانداردهای SWR (مقاومت غلتشی،‌ صدا و چنگ‌زنی در خط خیس جاده) را پاس کرده باشند.

وی بر این موضوع تاکید کرد که براساس تصمیم سازمان ملی استاندارد، ‌شرکت مهندسی و تحقیقات لاستیک به‌عنوان همکار این سازمان در بررسی و تایید استانداردهای ویژه تایر فعالیت می‌کند و تایرسازان داخلی تنها تا پایان آذر ماه فرصت دارند تا محصولات خود را با رعایت استانداردهای روز اروپا تولید کنند.

وی از اجباری شدن ۵استاندارد برای تایرسازان داخلی برای ادامه حضور در بازار خبر داد و گفت: براساس استاندارد R117 کلیه تایرسازان ملزم به رعایت استانداردهای سه‌گانه SWR هستند.

در استانداردهای R30 و R54 نیز تایرهای سواری و باری اتوبوسی از نظر مقاومت در برابر سرعت،‌ دوام،‌ مقاومت و ویژگی‌های ظاهری موردارزیابی قرار می‌گیرند که خوشبختانه تولیدکنندگان داخلی در این خصوص مشکلی ندارند.

تقوایی از آغاز همکاری شرکت مهندسی و تحقیقات لاستیک با ایتراک (مجموعه آزمایشگاه‌های ایران‌خودرو) برای بررسی تایرهای مورداستفاده در خودروهای این خودروساز خبر داد و گفت: علاوه بر همکاری مشترک با خودروسازان، ‌شرکت مهندسی تحقیقات لاستیک به‌عنوان همکار سازمان ملی استاندارد نیز مطرح است و از پاییز امسال کلیه تایرهای تولید داخل تنها به شرط صدور گواهینامه انطباق با استانداردهای اروپا توسط خودروسازان استفاده خواهند شد.

زمان ارسال پست: ۰۳ تیر ۱۳۹۷ | ۹:۳۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ،

One Response to “استانداردهای ۸۵ گانه خودرو دامن تایرسازان را هم گرفت”

  1. سروش گفت:

    اجباری شدن استاندارد SWR برای تایرسازان فقط شامل تایرهای وانتی و باری می باشدو شامل خودروهای سواری نمی شود.در ضمن SWR جهت تایرهای وانتی نیز با استاندارد نویز خودرو همخوانی ندارد.مخصوصا برای وانت. مگر اینکه استیج ۱ آن را اجباری کنند.چون تایرسازان در حال حاضر این توان را برای پاس کردن استیج ۲ را ندارد…و جالبتر این که هیچ شرکت تایرسازی حتی چینی به ایران تکنولوژی انتقال نمیدهند.

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.