بارز دست پر به دومین نمایشگاه تحول صنعت خودرو آمد

حضور بارز در دومین نمایشگاه تحول
حضور بارز در دومین نمایشگاه تحول

یکی از شرکت هایی که در دومین نمایشگاه تحول صنعت خودرو حضور داست بارز بود که دست پر و با تنوع وسیعی از محصولاتش به سئول آمد.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

در حال حاضر شاهد برگزاری دومین نمایشگاه تحول صنعت خودرو هستیم که احتمالاً به یک سنت هر ساله تبدیل شود و سال های بعد نیز نمایشگاهی با این عنوان را تجربه کنیم.

به گزارش پایگاه خبری اسب بخار، دومین نمایشگاه تحول صنعت خودرو از سه شنبه، ۲۳ آبان ماه، با محوریت و تمرکز بر خودروهای برقی آغاز شده. این نمایشگاه تا ٢۶ آبان ماه جاری، هر روزه از ساعت ۸ الی ۱۵ در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار خواهد شد.

بیشتر بخوانید : گزارش ویدیویی دومین نمایشگاه تحول صنعت خودرو

بارز نیز با توجه به رویکرد جدید وزارت صمت در راستای برقی سازی خودروها و اتوبوس ها، محصولاتی از خود را در معرض دید عموم مردم قرار داد که مخصوص برقی ها اند و ویژگی های مخصوص به خود را دارند.

از دیگر محصولات مهم و جدید بارز که در غرفه این شرکت قرار گرفتند، تایرهای ۱۹ و ۲۰ اینچی اند که مخصوص برخی کراس اوورها و شاسی بلندهای موجود در ایران اند. به عنوان مثال تایر ۲۳۵/۵۵R19 تولیدی بارز برای خودروهایی مانند سانتافه، سورنتو، لاماری ایما و … مناسب است و دارندگان این خودروها می توانند در صورت تمایل بارز را برای خودروهای خود خریداری کنند.

بیشتر بخوانید : تایر ۱۹ اینچی بارز برای چه خودروهایی مناسب است؟

اما جدا از لاستیک های سایز بزرگی که در بارز تولید می شود شاهد تولید تایرهایی با ویژگی هایی خاص برای خودروها و اتوبوس های برقی هستیم که در ادامه به خصوصیات مهم آن ها اشاره خواهم کرد.

با توجه به پیشرفت های چشمگیر بارز در تولید تایرهای مناسب برای خودروهای برقی، قراردادهای همکاری زیبادی با شرکت هایی مانند ایران خودرو دیزل، مپنا، ایران خودرو و … بسته شده تا تامین کننده لاستیک خودروها و اتوبوس های برقی آن ها شرکت بارز باشد. از این رو با بازدید از نمایشگاه متوجه می شویم که تایر بسیاری از خودروها و اتوبوس های برقی و غیربرقی موجود، تولیدی بارز اند.

تایرهای بارز مناسب برای خودروهای برقی چه ویژگی هایی دارند؟

قابلیت تحمل وزن زیاد

یکی از مهم ترین پارامترها و خصوصیات تایرهای مخصوص اتوبوس های برقی این است که باید در عین سبک بودن، قابلیت تحمل وزن های بالا را داشته باشند.

قدرت چنگ زنی و چسبندگی بالا

همان طور که می دانید گشتاور اولیه خودروها و اتوبوس های برقی در مقایسه با آن هایی که مجهز به موتور احتراقی اند بالاست. به همین دلیل نیاز است تا تایر و لاستیک در نظر گرفته شده برای آن ها قدرت چنگ زنی و چسبندگی بیشتری داشته باشد. به این ترتیب در هنگام شروع حرکت جلوی هرزگردی چرخ های محرک گرفته می شود و اتلاف انرژی کاهش می یاید.

پایین بودن میزان نویز تولیدی تایر

بر کسی پوشیده نیست که خودروها و اتوبوس های برقی آلودگی صوتی بسیار پایینی تولید می کنند و یا به عبارتی دیگر به خاطر وجود موتورهای الکتریکی درون کابین آن ها بسیار بی صدا و ساکت است. با توجه به این موضوع علاوه بر کم صدایی پیشرانه و سیستم قوای محرکه، تایرها هم باید آلودگی صوتی بسیار پایین تولید کنند و با به بیانی دیگر نویز کمتری داشته باشند.

مقاومت غلتشی پایین

یکی از اهداف طراحی و تولید بخش های متفاوت یک خودروی برقی این است که مقاومت کمتری در برابر حرکت از خود نشان دهند تا خودرو بتواند با یک بار شارژ مسافت بیشتری را بپیماید. به همین دلیل مقاومت غلتشی تایرهای خودورها و اتوبوس های برقی باید پایین باشد تا انرژی کمتری تلف شود و حداکثر مسافت قابل پیمایش با یک بار شارژ نیز بیشتر شود.

بارز نیز با توجه به معیارها و پارامترهای بالا اقدام به تولید تایر خودروهای برقی کرده تا بتواند در آینده نقش مهمی برای برقی سازی ناوگان حمل و نقل کشور داشته باشد.

۵ امتیاز از ۱ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.