گزارش ویدیویی دومین نمایشگاه تحول صنعت خودرو

گزارش ویدیویی نمایشگاه تحول
گزارش ویدیویی نمایشگاه تحول

امسال برای بار دوم نمایشگاه تحول صنعت خودرو برگزار شد و تقریباً اکثر خودروسازان خصوصی و دولتی نیز در آن حاضر بودند.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

در حال حاضر شاهد برگزاری دومین نمایشگاه تحول صنعت خودرو هستیم که احتمالاً به یک سنت هر ساله تبدیل شود و سال های بعد نیز نمایشگاهی با این عنوان را تجربه کنیم.

به گزارش پایگاه خبری اسب بخار، دومین نمایشگاه تحول صنعت خودرو از سه شنبه، ۲۳ آبان ماه، با محوریت و تمرکز بر خودروهای برقی آغاز شده. این نمایشگاه تا ٢۶ آبان ماه جاری، هر روزه از ساعت ۸ الی ۱۵ در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار خواهد شد.

در این نمایشگاه جهت جلب رضایت و همسویی با تفکر وزیر صمت، در راستای افزایش تنوع محصولات برقی، هیبریدی و پلاگین هیبریدی، خودروسازان، آخرین و جدیدترین خودروهای پاک خودرو را رونمایی کردند و در معرض دید عموم مردم قرار دادند. به این ترتیب با مراجعه دومین نمایشگاه تحول صنعت خودرو بیشتر شاهد حضور خودروهایی هستیم که در قوای محرکه آن ها یک یا چند موتور برقی استفاده شده و به چرخ ها نیرو می دهد.

ویدیو دومین نمایشگاه تحول صنعت خودرو

ایران خودرو

ایران خودرو برخلاف سال گذشته که هیچ خودروی برقی و هیبریدی در بین خودروهای حاضرش در نمایشگاه نداشت، امسال با نسخه برقی دو خودروی پرچم دار خود یعنی تارا و ری را پا به نمایشگاه تحول گذاشت و توجه مردم، رسانه ها و مسئولین را به خود جلب کرد. در کنار محصولات تمام برقی، تمام مونتاژی ها و ری را بنزینی نیز در غرفه این شرکت به چشم می خوردند.

سایپا

سایپا اما برخلاف ایران خودرو بیشتر از خودروهای برقی و هیبریدی چینی در غرفه خود استفاده کرد و در میان محصولاتش فقط اطلس برقی بود که به گفته خودشان تماماً توسط مهندسان ایران طراحی و تولید شده بود.

از مهم ترین خودروهای غرفه سایپا می توان به اطلس برقی، شنلن SL03، سنیا R9 هیبرید، چانگان E استار و چانگان CS15 اشاره کرد.

به طور کلی برخی از محصولات تمام بنزینی تولید داخل و وارداتی سایپا هم در نمایشگاه حضور داشتند و به نمایش عمومی در آمدند.

کرمان موتور

کرمان موتور یکی از جذاب ترین و مرتب ترین غرفه های نمایشگاه را طراحی کرده بود و محصولات جدیدی از جمله JS6 پلاگین هیبرید و بنزینی، کی ام سی E10 ایکس، کی ام سی J7 برقی یا EJ7 و … را در مقابل دیدگان مراجعین قرار داد. البته در میان خودروهای جدید این شرکت، محصولاتی مانند X5، J7 و پلترفم PS1 هم حضور داشتند که با توجه به رویکرد نمایشگاه جدید محسوب نمی شوند.

بهمن موتور

حضور بهمن موتور اما کمی متفاوت تر بود زیرا فقط دو محصول وارداتی تمام برقی و پلاگین هیبریدش هم جهت با اهداف نمایشگاه بودند و بقیه خودروهای حاضر در غرفه این شرکت هم نکته خاص و قابل توجهی نداشتند.

هونگچی EQM5 و فنگون E5 دو محصول مهم و پاک بی ام کارز در دومین نمایشگاه تحول صنعت خودرو بود.

مکث موتور

کلوت تمام برقی، ونوسیا V-Online، ونوسیا استار و ونوسیا D60 پلاس ۴ خودروی حاضر در غرفه مکث موتور بودند که از میان آن ها کلوت برقی و ونوسیا V-Online بیشتر از همه توجه ها را به خود جلب کردند.

مکث موتور علاوه بر معرفی محصولات برقی و هیبریدی، لوگوی جدیدش را هم رونمایی کرد، به این ترتیب از این به بعد محصولات این شرکت با نشان تجاری جدید عرضه خواهند شد.

مدیران خودرو

مهم ترین و جدیدترین محصول مدیران خودرو که از قضا پلاگین هیبرید هم هست تیگو ۷ پرو PHEV می باشد که از لحاظ فنی کاملاً با تیگو ۸ پرو E پلاس یکسان است. از دیگر محصولات موجود در قسمت اختصاص داده شده به مدیران خودرو می توان به آریزو ۶ GT، دو محصول جدید از اکستریم یعنی TXL و LX، و … اشاره کرد.

شایان دیزل

در غرفه شایان دیزل مجدداً کامیونت تمام برقی L2 EV با حضور برخی از مسئولین رونمایی شد و در کنار دیگر کشنده های این شرکت قرار گرفت تا مردم بتوانند بیشتر با آن ها آشنا شوند. به طور کلی تمام محصولات شایان دیزل در گروه خودروهای کار و تجاری قرار می گیرند و فقط برای جابجایی و حمل بار مورد استفاده قرار می گیرند.

آمیکو

حضور آمیکو در دومین نمایشگاه تحول صنعت خودرو نشان می دهد این تولیدکننده به رغم نداشتن خودروی برقی در سبد محصولاتش، تلاش می کند تا با ترکیب طراحی، تصویر و دکورسازی، با عمق بیش تری به معرفی حصولات خود بپردازد. در این غرفه می توانید کامیون های آتش نشانی، کمپرسی و تیپ های مختلف آسنا را مشاهده کنید و از غرفه سازی زیبای این شرکت لذت ببرید.

۴ امتیاز از ۱ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.