ویدیوی معرفی جک S5 فیس لیفت و جدید در اسب بخار + تصاویر

ویدیوی معرفی جک S5 فیس لیفت و جدید در اسب بخار
ویدیوی معرفی جک S5 فیس لیفت و جدید در اسب بخار

چندی پیش این امکان فراهم شد تا رسانه اسب بخار، ویدیوی معرفی جک S5 اتوماتیک فیس لیفت تهیه کند و نسخه ۱.۵ لیتری TGDI این کراس اوور مونتاژی و جدید را به مخاطبان خود معرفی نماید. این خودرو در چند وقت اخیر ۷۷۹ میلیون تومان توسط کرمان موتور قیمت گذاری شده است.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

بدیهی است که پس از عرضه رسمی و آغاز تولید انبوه، پایگاه خبری اسب بخار نسبت به تست و بررسی ویدیویی و بلند مدت این کراس اوور ارتقا یافته اقدام خواهد کرد و در صورت فراهم شدن شرایط تست ویدیویی، نتایج بررسی های جک S5 فیس لیفت را در فصل هفتم خود منتشر می کند.

حتماً ببینید:

ویدیوی تست و بررسی جک S5 اتوماتیک دو لیتری توربو در اسب بخار

ویدیوی درگ جک S5 اتوماتیک دو لیتری با نسخه فیس لیفت ۱.۵ لیتری TGDI

نگاهی کوتاه به جک S5 جدید در کنار ویدیوی معرفی آن:

جک S5 جدید تقریبا در بسیاری از بازارها با پیشرانه دو لیتری توربو خداحافظی کرده و نسل جدید موتورهای توربوشارژر این کمپانی چینی بر روی آن نصب شده است. پیشرانه جدید جک S5 از نوع ۱٫۵ لیتری توربو است که با فناوری پاشش سوخت مستقیم ( GDI ) همراه بوده و ۱۷۴ اسب بخار را با گشتاور ۲۵۱ نیوتن متر تولید می کند. این پیشرانه کمپانی جک، HFC4GC1 نام دارد و در حال حاضر در کراس اوورهای ۷ نفره این خودروساز چینی هم دیده می شود. یکی از ویژگی های خوب این پیشرانه تولید توان بالا با وجود مصرف سوخت پایین است. همچنین حداکثر گشتاور این پیشرانه ۱٫۵ لیتری توربو از ۱۵۰۰ دور در دقیقه به جعبه دنده ۶ سرعته دو کلاچه این خودرو انتقال پیدا می کند و سبب می شود تا جک S5 جدید همچنان توان حرکتی قابل قبولی را داشته باشد. با وجود اینکه جک S5 اتوماتیک موجود در بازار، گشتاور ۲۶۵ نیوتن متر را دارد، اما به خاطر تولید حداکثر گشتاور در دور موتور بالاتر ( ۲۰۰۰rpm ) شاهد هستیم که تا حدی در شروع حرکت نسخه فیس لیفت با پیشرانه ۱٫۵ لیتری TGDi قوی تر ظاهر می شود. همچنین با توجه به ویدیوی درگ منتشر شده از جانب کرمان موتور، تا حدی گشتاور قابل بهره برداری در نسخه جدید جک بیشتر از نسخه موجود در بازار است. از سویی بررسی اولیه خبرنگار اسب بخار از S5 فیس لیفت نشان می دهد که هماهنگی پیشرانه و جعبه دنده بهتری در این نسخه نسبت به مدل دو لیتری توربو وجود دارد و می توان در شتاب اولیه و میانی بهبود فنی را در این کراس اوور مشاهده کرد.

همان طور که در ویدیوی معرفی جک S5 فیس لیفت و جدید مشخص است، شاهد هستیم که جلو پنجره، سپر و چراغ های مه شکن نیز نسبت به نسخه موجود در خط تولید تغییر کرده و ظاهری جدیدتر را به خود گرفته است. البته که برخی به خاطر سبک طراحی بخش جلوی S5 در نسخه اولیه، آن چنان امتیاز بالایی را به طراحی نسخه جدید نمی دهد. در بخش عقب هم با تغییر خاصی مواجه نیستیم و در برخی بازارها نیز، جک S5 ارتقا یافته با علامت دو یونانی نیز بر روی درِ صندوق همراه شده است. یکی از نقاط ضعف و یا قابل انتقاد به جک S5 فیس لیفت، تغییر جزئی آن نسبت به نسخه قبلی است که سبب می شود این خودرو با وجود به روز شدن، آن چنان ظاهر مدرنی نسبت به رقبای جدید نداشته باشد.

همچنین کرمان موتور اعلام کرده است که یکی از تفاوت های S5 فیس لیفت با مدل های قبلی، استفاده از تریم دو رنگ ( مشکی و قهوه ای ) چرم صندلی ها و رودری ها در نسخه جدید است.

جک S5 جدید کرمان موتور همچنان دارای سیستم تهویه اتوماتیک دوگانه، سانروف، سنسور پارک جلو و عقب، رینگ آلومینیومی، فرمان کمکی برقی، ترمز پارک برقی، یخ زدای مستقل شیشه جلو، کنترل حرکت در سراشیبی، کنترل حرکت در سربالایی، کنترل سیستم صوتی از روی فرمان، نمایشگر لمسی، دوربین دنده عقب، تریم داخلی چرم مصنوعی، سامانه کنترل پایداری، ۴ کیسه هوا، صندلی برقی راننده با حافظه تنظیمات، سنسور نور و باران، کامپیوتر سفر و… است.

اما آنچه که تفاوت را میان جک S5 فیس لیفت با مدل قبلی در بحث امکانات ایجاد کرده است، تجهیز نسخه جدید این کراس اوور چینی به کروز کنترل و چراغ روشنایی روز به صورت استاندارد است. پیش از این جک S5 اتوماتیک بدون این دو آپشن در ایران مونتاژ می شدند و مشتریان کرمان موتور برای داشتن این دو قابلیت، باید به صورت غیر رسمی کروز کنترل و چراغ روشنایی روز را بر روی خودرویشان نصب می کردند. اما حال این دو آپشن به صورت رسمی بر روی جک S5 فیس لیفت وجود دارد. البته که چراغ روشنایی روز برای محصولاتی با کد فنی جدید، اجباری بوده و دیگر حضور این ویژگی، وجه تمایزی را میان جک S5 جدید با سایر رقبا ایجاد نمی کند. در بحث امکانات جک S5 فیس لیفت هم این انتقاد وارد است که چرا سطح آپشن های این خودرو به شکل قابل توجهی افزایش پیدا نکرده و به عنوان مثال ویژگی هایی مانند اتوهلد، نسل جدید فناوری چراغ ها و… در این خودروی فیس لیفت دیده نمی شود؟

همچنین با وجود اینکه از نگاه بیشتر مالکان جک S5 اتوماتیک، این خودرو از کیفیت خوبی برخوردار است و ISQI هم کیفیت مونتاژ این خودرو توسط کرمان موتور را تایید می کند، اما شاید بهتر باشد که نسخه فیس لیفت این کراس اوور پرفروش با ارتقای کیفی هم همراه شود.

قیمت جک S5 فیس لیفت چقدر خواهد بود؟

در حال حاضر شرکت کرمان موتور قیمت مصوب جک S5 فیس لیفت را ۷۷۹ میلیون تومان اعلام کرده است. اما برخی احتمال می دهند که در آینده نزدیک بر اساس سیاست های کرمان موتور، قیمت این کراس اوور ارتقا یافته تغییر کند.

تصویربرداری و تدوین: سید علی محمودی

اجرا: حسین دلاور

عکس های تولیدی: حسین دلاور و عرفان حمیدی / اسب بخار

مشخصات فنی جک S5 فیس لیفت چیست؟

پیشرانه جدید جک S5 از نوع ۱٫۵ لیتری توربو است که با فناوری پاشش سوخت مستقیم ( GDI ) همراه بوده و ۱۷۴ اسب بخار را با گشتاور ۲۵۱ نیوتن متر تولید می کند. جعبه دنده این خودرو نیز از نوع دو کلاچه تر است که توان را چرخ های جلو انتقال می دهد.

چه امکاناتی در جک S5 فیس لیفت نصب شده است؟

در کنار امکاناتی مانند سانروف، چهار کیسه هوا، ترمز پارک برقی، گرمکن صندلی های جلو و… که در S5 توربو دو لیتری وجود دارد، قابلیت هایی مانند کروز کنترل و چراغ روشنایی روز نیز به نسخه فیس لیفت این کراس اوور اضافه شده است.

به این مطلب رای دهید

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.