پوست اندازی پژو ۴۰۸ برای بازار چین

پژو ۴۰۸ مدل 2023
پژو ۴۰۸ مدل ۲۰۲۳

پژو ۴۰۸، که اتفاقاً یک سدان نیمه لوکس، به نسبت بزرگ و محبوب در بازار چین محسوب می‌ شود، به تازگی یک پوست اندازی و فیس لیفت عمده را تجربه کرده است تا طراحی این محصول هر چه بیش تر به امضای جدید پژو نزدیک شود.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

بررسی ظاهری

در بخش دماغه خودرو یک دگرگونی کلی برای ۴۰۸ رخ داده است، به نحوی که حالا مشابه نسل جدید ۳۰۸، شاهد جلوپنجره با پرداخت کهکشانی هستیم و دی لایت های دندان ببری نیز زینت بخش نمای جلوی ۴۰۸ بازار چین شده اند.
استفاده از لوگوی جدید پژو نیز که پیش از این تنها در محصول ۳۰۸ به عنوان تنها خودروی تولید انبوه پژو استفاده شده بود، از دیگر نکات ۴۰۸ جدید است.

پژو ۴۰۸ مدل 2023
پژو ۴۰۸ مدل ۲۰۲۳

در نمای کناری به غیر از رینگ های جدید، در پنل درها و ستون های A و B و C و سقف خودرو تغییری رخ نداده است.
به عقب خودرو می رسیم؛ در این بخش هم شاهد استفاده از چراغ های به هم پیوسته هستیم که این ارتباط بین چراغ ها توسط یک نوار مشکی مشابه سایر محصولات پژو صورت گرفته است.

پژو ۴۰۸ مدل 2023
پژو ۴۰۸ مدل ۲۰۲۳

طراحی داخلی ۴۰۸

در بخش داخلی، پوسته داشبورد در قسمت بالایی دستخوش برخی تغییرات شده است تا به سبک طراحی پژو ۵۰۸ و ۳۰۸ نزدیک شود. فرمان مشابه نسل جدید ۳۰۸ است و سیستم i-cockpit پژو نیز در این مدل از ۴۰۸ به کار رفته است.
مانیتور عریض، کلاستر دیجیتال در بالاترین بخش داشبورد، کلیدهای پیانویی زیر مانیتور و… از جمله موارد جالب توجه در کابین ۴۰۸ به شمار می آیند.

کابین پژو ۴۰۸ مدل 2023
کابین پژو ۴۰۸ مدل ۲۰۲۳

ابعاد پژو ۴۰۸

پژو ۴۰۸ دارای طول، عرض و ارتفاعی به ترتیب برابر با ۴۷۵۰، ۱۸۲۰ و ۱۴۸۸ میلی متر است و فاصله محوری آن هم ۲۷۳۰ میلی متر اعلام شده که همگی این اعداد حاکی از فضای داخلی و فضای بار بسیار مناسب ۴۰۸ است.

مشخصات فنی

پژو ۴۰۸ جدید از یک پیشرانه ۱.۶ لیتری توربوشارژ با حداکثر قدرت ۱۶۵ اسب بخار و گشتاور ۲۴۰ نیوتن متر بهره می گیرد. جعبه دنده این نسخه از نوع ۶AT است.
مدل دیگر دارای پیشرانه ۳ سیلندر به حجم ۱۲۰۰ سی سی توربوشارژ و حداکثر قدرت ۱۳۱ اسب بخار و گشتاور ۲۳۰ نیوتن متر است. یک جعبه دنده ۶ سرعته دو کلاچه نیز وظیفه انتقال قدرت در این مدل را برعهده دارد.

رضا صفرآبادی فراهانی

پایگاه خبری اسب بخار

پژو ۴۰۸ چه مشخصاتی دارد؟

پژو ۴۰۸ جدید از یک پیشرانه ۱.۶ لیتری توربوشارژ با حداکثر قدرت ۱۶۵ اسب بخار و گشتاور ۲۴۰ نیوتن متر بهره می گیرد. جعبه دنده این نسخه از نوع ۶AT است.

پژو ۴۰۸ چین چه تغییراتی کرده است؟

این خودرو در بخش دماغه و انتهایی و همچنین کابین تغییراتی را به خود دیده است.

به این مطلب رای دهید

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.