قیمت فضایی کراس اوور تازه وارد هیوندای

قیمت بازار هیوندای کرتا
قیمت بازار هیوندای کرتا

صاحبان جدیدترین کراس اوور وارداتی هیوندای برای این خودرو در بازار آزاد قیمت هایی فضایی در نظر گرفتند تا داستان خودروهای وارداتی نسبت به قبل عجیب تر و باورنکردنی تر شود.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8 مدیران 777 مدیران 777

شرکت کرمان موتور یکی از جدیدترین خودروهای وارداتی خود یعنی هیوندای کرتا را اخیراً به خریدارانش از سامانه یکپارچه تحویل داد. به این ترتیب طبق روال همیشگی حاکم، قیمت این کراس اوور جمع و جور در بازار آزاد نیز مشخص شد تا همه را حیرت زده کند.

قیمت نهایی هیوندای کرتا ۲۰۲۳ که توسط کرمان موتور وارد ایران شد برای خریدار ۲ میلیارد و ۲۲۰ میلیون تمام شده است. این مقدار با توجه به سطح امکانات و مشخصات فنی نسبتاً ضعیف کرتا بسیار زیاد است اما ماجرا به همین نقطه ختم نمی شود زیرا قیمت بازار این کراس اوور کوچک بسیار عجیب تر و در مقایسه با دیگر وارداتی ها دور از انتظارتر است.

قیمت بازار هیوندای کرتا ۲۰۲۳

قیمت بازار هیوندای کرتا

صاحبان، دلالان و یا ماهی گیران از آب گل آلود پس از تحویل گرفتن این خودرو قیمتی بین ۴ تا حتی بیش از ۵ میلیارد تومان را برایش در نظر گرفتند. به این ترتیب می توان گفت که وضعیت کرتا در بازار آزاد به گونه است که حتی از کیا سلتوس، کرولا و النترا نیز گران تر اعلام می شود.

نام خودروقیمت نهاییقیمت بازار
هیوندای کرتا ۲۰۲۳۲,۲۲۰,۰۰۰,۰۰۰۴ تا ۵ میلیارد تومان

با نگاهی به آگهی های فروش این خودرو متوجه عبارات توصیفی بسیار مضحکی مانند توسان کوچک، خودرویی که ۳۰ سال بدون هیچ خرجی کار می کند، پرفروش ترین خودروی دنیا و … می شوید که همه این وصف های فقط برای بازار گرمی اند و متقاضیان خرید کرتا در بازار آزاد بهتر است هوشیارتر تصمیم بگیرند و با قیمت معقول تری این کراس اوور اقتصادی هیوندای را خریداری کنند.

در پایان باید گفت که تا به امروز قیمت بازار هیوندای کرتا در مقایسه با دیگر وارداتی ها حیرت آورتر بود و متاسفانه نشان داد که واردات خودرو به این روش و با چنین پروسه ای نمی تواند مشکل بازار خودرو را حل کند. در نتیجه در آینده ای نزدیک باید منتظر اعلام قیمت های فضایی تر نیز باشیم زیرا همچنان تعداد خودروهای وارداتی پلاک شده بسیار کم اند و همین محدودیت می تواند قیمت های اعلامی را بالاتر ببرد.

مشخصات فنی کرتا وارداتی

هیوندای کرتا با پیشرانه ۴ سیلندر ۱.۵ لیتری تنفس طبیعی وارد بازار خواهد شد که توانایی تولید ۱۱۳ اسب بخار قدرت و ۱۴۳.۸ نیوتن متر گشتاور را دارد. این قدرت از طریق یک گیربکس اتوماتیک CVT به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود. مصرف سوخت ترکیبی این نسخه حدود ۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر اعلام شده است و همچنین شتاب آن نیز نزدیک به ۱۲ ثانیه خواهد بود.

امکانات رفاهی و آپشن های هیوندای کرتا ۲۰۲۳

از مهم ترین امکانات رفاهی و ایمنی این کراس اوور کوچک می توان به ایربگ راننده و سرنشین، کنترل پایداری، فرمان کمکی برقی، دوربین دنده عقب، سنسور پارک عقب، سقف پانوراما، استارت دکمه ای، ترمز پارک برقی، امکان تغییر حالت رانندگی، شارژر وایرلس، آینه های تاشو برقی، سنسور نور و اتولایت و سنسور پایش فشار تایر (TPMS) اشاره کرد.

قیمت بازار هیوندای کرتا ۲۰۲۳ چقدر است؟

صاحبان، دلالان و یا ماهی گیران از آب گل آلود پس از تحویل گرفتن این خودرو قیمتی بین ۴ تا حتی بیش از ۵ میلیارد تومان را برایش در نظر گرفتند. به این ترتیب می توان گفت که وضعیت کرتا در بازار آزاد به گونه است که حتی از کیا سلتوس، کرولا و النترا نیز گران تر اعلام می شود.

۲.۶ امتیاز از ۱۴ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.