حاشیه سازی ارزی برای حرکت خاموش افزایش تعرفه واردات

ادامه افزایش تعرفه واردات
ادامه افزایش تعرفه واردات

همزمان که کلاف سردرگم بازار خودروی کشور با گره های کور بیش تری همراه می شود، به نظر می رسد لابه‌لای حاشیه سازی ارزی و مشکل بنزین، حرکت خاموش افزایش تعرفه واردات ادامه دارد.

فونیکس تیگو 7 پلاگین هیبرید فونیکس تیگو 7 پلاگین هیبرید مدیران 777 مدیران 777

به گزارش پایگاه خبری اسب بخار، نامشخص بودن زمان عرضه خودروهای وارداتی، شایعه های بی پایان درباره انجام شدن یا نشدن واردات خودروهای صفر، عدم شفافیت در همین مقوله، مشکلات قیمتی، حمل و نقل عمومی، کیفیت، زیان انباشته، مطالبات قطعه سازان از خودروسازان و استفاده از پلتفرم های قدیمی بخشی از مسائل مانده سال های اخیر است.

طی روزهای اخیر، مسائل و مشکلات جدیدی به انبوه چالش های صنعت خودروسازی کشور (تولید داخل، واردات و قطعه سازی) افزوده شده است که هر کدام به نوبه خود می تواند به عنوان یک مانع و یک دست انداز بلند حرکت فعالان این صنعت را تحت تأثیر قرار بدهد. تأکید بر ضرورت انتقال تکنولوژی بابت ثبت سفارش و عدم تأمین ارز برای خودروسازان، که هر دو از سوی وزارت صمت ابلاغ و اعلام شده، به اندازه کافی واردات و تولید را به گوشه رینگ رانده است. در این وضعیت، بخشی از واردکنندگان با توجه زیرساخت ها و همچنین حجم سفارش گذاری و اولتیماتومی که به آن ها داده اند به شدت نگران آینده کسب و کار خود شده اند. تولیدکنندگان داخلی هم بابت تأمین ارز نه تنها طی ماه های اخیر به شدت تحت فشار قرار گرفته بودند، بلکه با نامه ارزی دفتر خودرویی وزارت صمت با بحران سنگین تری همراه شده اند.

در این شرایط، بنزین به طرز عجیبی توجه ها را به خود جلب کرده و سایر مشکلات را به حاشیه رانده است. البته با توجه به حساسیت و سطح دربرگیری بالا، جلب نظر جامعه به موضوع بحرانی بنزین عادی است، اما به نظر می رسد جریانی خارج از وزارت صمت همچنان درصدد هستند پروژه جدید افزایش تعرفه واردات خودرو را پیش ببرند. در این وضعیت، یک منبع آگاه با اشاره به بعید بودن موضوع افزایش تعرفه واردات تأکید کرد: «تمام سازوکارها برای افزایش و یا کاهش تعرفه باید از طریق وزارت صمت به هیئت دولت ارسال و در نهایت، کابینه تصمیم خواهد گرفت.»

با این وجود و برخلاف تأکیدی که وجود دارد از گوشه و کنار خبر می رسد پروژه افزایش تعرفه واردات کماکان در جریان قرار دارد. البته آن گونه که شنیده می شود، وزارت صمت با توجه‌ به تأثیر بر قیمت تمام شده و اثرگذاری بر بازار و همچنین کاهش تیراژ واردات درصدد است تا بتواند تعرفه های فعلی را هم کاهش بدهد. با این حال، با توجه به کسری بودجه و نیاز به افزایش درآمد و ظرفیت بازار خودرو به نظر می رسد در فضایی خارج از وزارت صمت این موضوع در حال پیگیری است.

در این میان، به باور برخی با توجه به جو روانی جامعه و عدم تحقق وعده کاهش قیمت خودرو، فعلاً انجام چنین کاری ممکن نیست، شاید چنین چیزی مدنظر جریان های ذی‌نفع باشد، اما در هر صورت زمان برای این کار مناسب نیست. نکته اصلی این است که هر گاه قصد و یا نیت اجرای چنین اقداماتی وجود داشته است، با ایجاد حاشیه و یا استفاده ابزاری از جریان های به وجودآمده، این هدف محقق شده است. به عنوان مثال، تصویب و فراهم شدن مقدمات واردات خودروهای دست دوم درست در شرایطی به سرعت با هم‌سو شدن جو عمومی جامعه پیش رفت که قیمت اول خودروهای مونتاژی اعلام شده بود. همچنین می توان به آماده سازی ذهنی پیش از ابلاغ تعرفه های جدید واردات اشاره کرد؛ این تعرفه ها در شرایطی با افزایش شدید تعیین شدند که از اساس با ادعای کاهش قیمت تناقض داشت، اما وضعیت به نحوی پیش رفت که هیچ اعتراض و انتقادی علیه آن شکل نگرفت. بنابراین جریان و دیدگاهی که همچنان میل و نیاز به افزایش تعرفه واردات دارند، برای اجرای خواسته خود هر اقدامی که نیاز باشد را انجام می دهند و به راحتی خواسته خود را محقق خواهند کرد. با این حال، سوءاستفاده از شرایط اقتصادی و بحران ملی موضوعی است که از یاد مردم نخواهد رفت. مردم فراموش نمی کنند که در وضعیت نابه‌سامان اقتصادی چگونه برخی برای نفع بیش تر، سختی ها را افزایش داده اند، سختی هایی که هزینه اش تمام و کمال از سفره مردم است.

۳.۷ امتیاز از ۷ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.