معرفی iCar 03 در کارخانه چری + ویدیو

چری iCar 03
چری iCar 03

چری iCar 03 نام یک خودروی الکتریکی و جدید از برند چری است که برای نخستین بار، در سفر خبرنگار اسب بخار به چین، در محل کارخانه این کمپانی، مورد بررسی قرار گرفته است.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

چینی ها به طور کلی به ارائه زیرشاخه های جدید و برندهای جوینت ونچر علاقه وافری دارند و حتا این امر را به نوعی ایجاد هویت و شخصیت برای برند اصلی خود می دانند. چری iCar 03 نیز از این قاعده مستثنا نیست و چری قصد دارد به صورت رسمی iCar را به شاخه ای جدید مبدل سازد. iCar 03 نخستین بار در ۱۶ آوریل به عنوان خودرویی all-road توسط مدیران چری معرفی شد؛ خودرویی با شکل و شمایل جعبه ای و البته ابعادی کوچک.

ویدیو معرفی آی کار ۰۳

اندکی درباره iCar

برند iCar زیرشاخه ای جدید از چری است. چینی ها به گسترش برندهای متعدد و نام‌گذاری های مختلف علاقه وافری دارند، از این رو، هر برند چینی، گاه بیش از دو یا سه زیربرند برای خود تأسیس می کند. این کار در بین خودروسازان چینی به نوعی یک حرکت افتخارآفرین و البته چشم و هم‌چشمی مرسوم هم به حساب می آید‌. شاخه iCar قصد دارد به صورت اختصاصی به گسترش سبد محصولات الکتریکی چری بپردازد. برند iCar در سبد خود به زودی هفت محصول خواهد داشت، که از جمله آن ها می توان به iCar GT و همین ۰۳ اشاره کرد. دو سگمنت اس یو وی های بزرگ و MPV نیز در دستور کار iCar برای آینده ای نزدیک قرار دارند. رده قیمت محصولات iCar نیز از حدود ۲۱ تا ۵۶ هزار دلار برآورد شده است.

طراحی ظاهری و کابین iCar 03

چری iCar 03
چری iCar 03

خودرو iCar 03 دارای طراحی کاملاً جعبه ای و مکعبی است. خط کاپوت تا حد ممکن به بالا منتقل شده و گلگیرها کمی پهن طراحی شده اند. به‌کارگیری چراغ های عمودی در چهار گوشه خودرو نیز بر هر چه جعبه ای تر نشان دادن ظاهر ۰۳ تأثیر بسزایی داشته است. همچنین این چراغ ها تداعی کننده حرف i، که در نام خودرو به‌کار رفته است، نیز هستند.

درون کابین ۰۳ از صندلی هایی اسپرت با ارگونومی نزدیک به تیگو ۷ پلاس استفاده شده است. مانیتور بزرگ، غربیلک فرمان چندمنظوره، شارژر وایرلس و کاپ هلدر نیز از دیگر ویژگی های این بخش به حساب می آیند. نکته دیگری که در اکثر خودروهای جدید چینی و همین iCar نیز به چشم می آید، استفاده از دکمه جهت باز کردن درها به‌جای دستگیره های داخلی مرسوم است، که البته سطح رفاهی بالاتری را نسبت به قبل فراهم می کند.

ابعاد خودرو

خودرو iCar 03 دارای طول، عرض و ارتفاعی به ترتیب برابر با ۴۳۷۱، ۱۹۰۹ و ۱۷۰۹ میلی متر است و فاصله محوری آن هم ۲۷۰۰ میلی متر اعلام شده است.

مشخصات فنی iCar 03

خودروی چری iCar 03 یک آفرودر الکتریکی با برد حرکتی ۵۰۱ کیلومتر به شمار می آید. این خودرو دارای دو موتور برقی (هر محور یک موتور) ۱۳۵ و ۲۰۵ کیلوواتی است و ظرفیت باتری های آن هم ۶۶ و ۷۰ کیلووات ساعت عنوان شده است. سیستم تعلیق عقب این خودرو از نوع مستقل و تعلیق جلو مک فرسون بوده و ۰۳ یک خودروی چهار چرخ محرک خواهد بود.

خودرو iCar 03 چه مشخصاتی دارد؟

خودروی چری iCar 03 یک آفرودر الکتریکی با برد حرکتی ۵۰۱ کیلومتر به شمار می آید. این خودرو دارای دو موتور برقی (هر محور یک موتور) ۱۳۵ و ۲۰۵ کیلوواتی است و ظرفیت باتری های آن هم ۶۶ و ۷۰ کیلووات ساعت عنوان شده است.

خودروهای iCar چه قیمتی دارند؟

رده قیمت محصولات iCar از حدود ۲۱ تا ۵۶ هزار دلار برآورد شده است.

۵ امتیاز از ۲ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.