سخت ترین مرحله خصوصی شدن خودروسازی

خصوصی شدن خودروسازی
خصوصی شدن خودروسازی

با توجه به سخنان اخیر مقام معظم رهبری و نظر ایشان در خصوص بخش خصوصی، به نظر می رسد حاکمیت باید خود را برای سخت ترین مرحله خصوصی شدن خودروسازی آماده کند.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

به گزارش پایگاه خبری اسب بخار، رهبر انقلاب اسلامی صبح روز سه‌شنبه، ۱۰ بهمن ۱۴۰۲، در دیدار جمعی از تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی کشور تأکید کردند: «مهم‌ترین وظیفه دولت بهبود فضای کسب و کار و برطرف کردن موانع آن است.»

حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان کردند: «نمایشگاهی که دیروز ما توفیق پیدا کردیم دیدیم، نمایشگاه بسیار شوق‌آور و برجسته‌ای بود. تصور می‌کنم که می‌توانیم این نمایشگاه دیروز را نمونه‌ای از نمایش اقتدار علمی و فناوری کشور معرفی کنیم.»

رهبر انقلاب ادامه دادند: «تنها تأسفی که من دارم این است که این پیشرفت‌ها برای مردم توضیح داده نشده است و مطمئناً اکثر افراد کشور از این تلاش‌هایی که انجام شده است و توفیقاتی که به دست آمده و ابتکاراتی که از نیروهای انسانی نخبه ما سر زده است بی اطلاع هستند.»

ایشان افزودند: «آن حقیقتی که به طور روشن انسان آن را مشاهده می‌کند، این است که بنگاه های بخش خصوصی تولیدی کشور ما رشد چشم‌گیری داشتند. این خیلی پرمعناست و نشان دهنده وجود بخش خصوصی توانا و قدرتمند در کشور است.»

حضرت آیت الله خامنه ای تصریح کردند: «نظارت دولت بر بخش خصوصی قابل اغماض نیست و حتمی است، اما دخالت را نفی می‌کنیم.»

با توجه به این سخنان، دیر یا زود خواسته یا ناخواسته بالاخره بسیاری از سیاست‌مداران و افرادی که با تکیه بر دیدگاه امنیتی مانع از تحقق خصوصی سازی واقعی می شدند، باید از استفاده ابزاری از این صنعت دست بردارند. ۱۸ سال پیش و در زمان ابلاغ سیاست های کلی اصل ۴۴، فرصت بسیار طلایی و مناسبی در اختیار متولیان کشور برای خصوصی سازی قرار گرفت که به نتیجه مطلوب و دلخواهی منجر نشد، چراکه خصوصی سازی در صنعت خودروسازی به خصولتی سازی و شرکت های تودلی تبدیل شد. هر چند پس از آن و در ظاهر، دولت سهم اندکی در خودروسازان بزرگ داشت، اما با همین سهم کم حکمرانی‌اش ادامه پیدا کرد. این حکمرانی طی سالیان سال باعث شده است که پیرو تصمیم های غیر اقتصادی، این صنعت به یکی از زیان ده ترین صنایع کشور بدل شود، یعنی به جای این که گره ای از اقتصاد کشور باز کند خود به گره ای کور تبدیل شده است. با این حال، با توجه به اظهار نظر صریح مقام معظم رهبری به نظر می رسد که باید رفته رفته تکلیف این موضوع مشخص شود.

شاید در حال حاضر برخی میزان زیان انباشته، بدهی به سیستم بانکی، مطالبات معوق قطعه سازان، شرکت های تودلی، تکالیف خودروسازان، تحریم ها و تعدد قوانین و مسائلی از این قبیل را به عنوان موانع اصلی در مسیر خصوصی سازی عنوان می کنند، اما به نظر می رسد پیش و بیش از هر مانع و عاملی باید عدم درک و یا مقاومت بر عدم درک خصوصی سازی را سخت ترین مرحله به شمار آورد. طی سالیان سال حاکمیت عادت کرده است که از تمام ظرفیت های اقتصادی-صنعتی، از جمله صنعت خودروسازی به عنوان یک ابزار استفاده کند. نگاه قالب در این صنعت تا امروز اقتصادی نبوده است. توسعه نیافتگی، عمرهای کوتاه مدیریت، مدیران انتصابی، بیش از ۴۰۰ هزار میلیارد تومان بدهی و زیان انباشته، دور بودن از تکنولوژی روز و عدم تعامل و همکاری با برندهای مطرح و برتر جهانی تنها بخشی از لطمات و خسارات وجود چنین دیدگاهی است.

اگر حمایت ها و حساسیت های جامعه نبود با توجه به حجم زیان خودروسازان بزرگ شبه دولتی تاکنون باید ورشکسته و از دور خارج می شدند. ریشه اصلی این اتفاقات را هم باید در دولتی بودن و یا عدم فهم خصوصی سازی و نقش و اثرات آن بر اقتصاد کشور دانست. به بیان دیگر، در این سال ها متولیان و مسئولان مرتبط خودروسازی را به عنوان یکی از زیرمجموعه ها و حوزه های تصمیم گیری خود می دانستند. این در حالی است که کوچک ترین نقشی در شکل گیری و یا حداقل فهمی از آن نداشته و بعضاً نیز ندارند. دخالت همه جانبه در زیر و بم امور خودروسازان و تعیین تکلیف و نگاه بالا به پایین بخشی از این عدم فهم به شمار می آید. عدم نیاز به پاسخ‌گویی و اصرار بر قیمت گذاری دستوری نیز بخش دیگری از ناشناخته بودن بخش خصوصی را نشان می دهد. در واقع، خصوصی سازی و نداشتن اجازه برای دخالت در امور آنان به هیچ عنوان تا امروز جایی در دستگاه فکری آنان نداشته و ندارد.

بنابراین از یک سو، دل کندن از این ابزار برای آنان بسیار سخت و سنگین خواهد بود و از سوی دیگر، باید دید افرادی که شناخت و درکی از خصوصی سازی ندارند، چگونه می توانند مقدمات کوتاهی دست دولت از خودروسازی را فراهم کنند؟ در واقع هنوز مشخص نیست آیا واقعاً خصوصی سازی در این صنعت بنا بر اصول و استانداردها انجام خواهد شد یا خصولتی سازی به روش دیگری ادامه خواهد یافت؟

۳.۹ امتیاز از ۷ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.