شهردار تهران چینی‌ها را جایگزین خودروسازان داخلی کرد؟

علیرضا زاکانی
علیرضا زاکانی

شهردار تهران یکی از دستاوردهای سفر خود به چین را عقد قرارداد اتوبوس، ون و تاکسی های برقی اعلام کرد و این در حالی است که اتوبوس سازان داخلی می توانستند بخشی از نیاز شهرداری را تأمین کنند.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

به گزارش پایگاه خبری اسب بخار، علیرضا زاکانی امروز دوشنبه ۱۶ بهمن در قالب پیامی در فضای مجازی نوشت: «در سفر دوم به چین قرارداد ۲۵۰۰ اتوبوس ۱۲ متری برقی، ۱۰ هزار ون برقی و ۲۷۵۰۰ تاکسی برقی نهایی شد. بر حسب وظیفه از خودروسازان داخلی هم خرید کردیم، آن‌ها با اینکه قیمت بالاتری به ما دادند، اما به تعهدات خود به طور کامل عمل نکردند. ما نمی‌توانیم مردم را معطل گروکشی‌ها و بی‌تعهدی برخی خودروسازان داخلی کنیم.»

این گفته های زاکانی در حالی مطرح شده است که شهرداری، اصولا نهادی برای واردات خودرو نیست و متاسفانه در سال های اخیر، هر چیزی که از طریق واردات تامین شود، به دلیل مناسبات خاصی که به همراه دارد، نهادهای بسیاری را وارد عرصه واردات می کند.

شهردار تهران در حالی مدعی عدم عمل خودروسازان به تعهداتشان می شود که با وجود مشکلات نقدینگی موجود در صنعت خودرو، به جای مبالغ خودروها، ملک به خودروسازان داده شده که این مساله نمی تواند، مشکل کمبود نقدینگی را برای خودروسازی ها رفع کند.

در عین حال شنیده ها حکایت از آن دارد که شهرداری تهران تنها به یکی از اتوبوس سازان داخلی، بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان بدهکار است و با وجود این بدهکاری ها، موضوع واردات را در دستور کار قرار داده است.

علاوه بر این مساله ای که می تواند، واردات خودرو و اتوبوس توسط شهرداری را با چالش مواجه کند، این است که خدمات پس از فروش خودروهای وارداتی توسط شهرداری، چندان مورد توجه قرار نمی گیرد و همین رویکرد می تواند مشکلاتی جدی را برای خودروهای وارداتی به همراه داشته باشد.

نکته دیگری که شهردار تهران مورد توجه قرار نمی دهد، این است که در حال حاضر تعداد قابل توجهی اتوبوس توسط خودروسازان داخلی تولید شده و آماده تحویل است، اما شهرداری به دلیل پرداخت های غیر نقدی و نارضایتی خودروسازان، تمایل چندانی به عقد قرارداد با داخلی ها ندارد.

بر این اساس شهرداری تهران به جای خرید از خودروسازان داخلی، گزینه های چینی را در دستور کار خود قرار داده و این مساله می تواند منجر به ضرر بیشتر خودروسازان داخلی شود.

البته ناگفته نماند که خودروسازان داخلی در سال های اخیر نتوانسته اند، همه نیاز شهر را تأمین کنند و این در شرایطی است که اگر شهرداری و یا سایر نهادهای مربوطه، تامین مالی مورد نیاز خودروسازان را به انجام می رساندند، بدون شک سطوح تولید نیز بالاتر می رفت و شاید امروز شاهد رویگردانی شهرداری تهران از خودروسازان داخلی نبودیم.

۳.۹ امتیاز از ۷ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.