مشخصات نسل جدید چری تیگو ۷ معمولی و پرو منتشر شد

چری تیگو 7
پس از معرفی مدل جدید تیگو ۷، اکنون «چری»، «تیگو ۷ پرو» (Pro) را نیز معرفی کرده است. این خودرو با کد داخلی T1E، در کلاس شاسی بلندهای کامپکت قرار می گیرد.
چری تیگو ۷ جدید در نمایشگاه گوانگجو سال ۲۰۱۹ معرفی شد. این خودرو با دو پیشرانه ۱٫۵ و ۱٫۶ لیتری توربو عرضه خواهد شد. پیشرانه ۱٫۵ لیتری برای نسخه معمولی و پیشرانه ۱٫۶ لیتری توربو برای مدل پرو درنظر گرفته خواهد شد. طبق اطلاعاتی که پیش تر منتشر شده بود، عرضه این خودرو به صورت رسمی از تاریخ ۱۸ فوریه ۲۰۲۰ آغاز خواهد شد.
چری تیگو 7
بنابر عکس های جدید منتشرشده از تیگو ۷ پرو، ظاهر خودرو نسبت به مدل مفهومی معرفی شده در گوانگجو، تا حدود زیادی بدون تغییر باقی مانده است. نسل جدید چری تیگو ۷ براساس زبان طراحی جدید شرکت چینی تولید شده و ظاهر آن براساس طرح Sundial Galaxy قلم زده شده است. در قسمت جلو، از جلوپنجره شش ضلعی، چراغ های LED کشیده و باریک به همراه مه شکن های قرارگرفته در قاب مخصوص استفاده شده است.
چری تیگو 7
در مدل پرو، با پیشرانه ۱٫۶ لیتری توربو، طراحی جلوپنجره تغییر یافته و ظاهر الماسی شکل به خود گرفته است. از نمای کناری، خطوط بیشتری نسبت به نسل قبلی استفاده شده و تیگو ۷ ظاهر داینامیک تری دارد. به منظور اسپرت تر شدن ظاهر خودرو، مدل پرو با بدنه دورنگ طراحی شده که نمونه قرمز و تیره آن در عکس ها قابل مشاهده است. چری تیگو ۷ پرو با رینگ های ۱۹ اینچی اسپرت عرضه می شود که در جذابیت آن نقش بسزایی ایفا می کند.
چری تیگو 7
در قسمت عقب از چراغ های عریض یکپارچه استفاده شده و قاب اگزوزها از جنس کروم تولید شده است. افزون براین، در قسمت بالا و پایین شیشه های کناری و زیرسپر نیز از زه های کرومی استفاده شده است.
ابعاد
از نظر ابعاد بدنه، چری تیگو ۷ جدید دارای ۴۵۰۰ میلی متر طول، ۱۸۴۲ میلی متر عرض و ۱۷۴۶ میلی متر ارتفاع است. فاصله طولی بین محورها نیز به ۲۶۷۰ میلی متر می رسد.
کابین
در کابین خودرو طراحی زیبا و جذابی را شاهد هستیم که نسبت به خودرو مفهومی تیگو ۷ تا حدود زیادی بدون تغییر باقی مانده است.
چری تیگو 7
دو نمایشگر دیجیتالی برای سیستم سرگرمی و پشت آمپر دیجیتالی درنظر گرفته شده تا تیگو ۷ جدید نسبت به قبل از نظر فن آوری نیز پیشرفت قابل توجهی را تجربه کرده باشد. فرمان چندحالته هم اکنون دکمه های بیش تری را در خود جای داده است. نسل جدید چری تیگو ۷ با سه رنگ کابین قابل سفارش است تا مشتریان بیشتری با سلیقه های متنوع هدف قرار داده شوند.
چری تیگو 7
رادار پارک عقب، سقف پانورامیک، ترمز اضطراری خودکار، باربند سقف و آنتن کوسه ای به ویژگی های استاندارد افزوده شده اند.
مشخصات فنی
چری تیگو ۷ معمولی از پیشرانه ۱٫۵ لیتری توربو با کد SQRE4T15C با بیشینه قدرت ۱۵۶ اسب بخار و بیشینه گشتاور ۲۳۰ نیوتن متر بهره خواهد برد.
چری تیگو 7
اما چری تیگو ۷ پرو با پیشرانه قدرتمندتر ۱٫۶ لیتری توربو عرضه می شود که ۱۹۷ اسب بخار قدرت و ۲۹۰ نیوتن متر گشتاور تولید می کند. دو انتخاب جعبه دنده ۶ دنده دستی یا CVT مجازی ۹ دنده قابل سفارش خواهد بود.
ارشیا شیخ الاسلامی
پایگاه خبری اسب بخار
منبع: Autohome

فونیکس تیگو 7 پلاگین هیبرید فونیکس تیگو 7 پلاگین هیبرید مدیران 777 مدیران 777
به این مطلب رای دهید

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.