نیسان اسکای لاین نیسمو ؛ گودزیلای کوچک ژاپنی

نیسان اسکای لاین نیسمو

نیسان اسکای لاین نیسمو قرار است با حداکثر توان ۴۱۴ اسب بخار و به تعداد محدود فقط برای بازار ژاپن تولید شود.

فونیکس تیگو 8 پرو مکس فونیکس تیگو 8 پرو مکس مدیران 777 مدیران 777

نیسان اسکای لاین همیشه یکی از جذاب ترین محصولات ژاپنی بوده و با ویژگی هایش توانسته است در دنیا معروف شود و بسیاری از مردم را شیفته خود کند.

با توجه به جذابیت ظاهری و همچنین قدرت بالای نیسان GT-R، لقب گودزیلا به آن اختصاص داده شد و در میان مردم نیز این قضیه به طور کامل پذیرفته شد. اکنون با نسخه جدید نیسان اسکای لاین نیسمو روبه‌رو هستیم که با توجه به ابعاد کوچک تر و توان پایین تر می توانیم به آن گودزیلای کوچک بگوییم.

طراحی ظاهری نیسان اسکای لاین نیسمو

با نگاهی به طراحی ظاهری این خودرو به یاد ماکسیما ۲۰۲۳ می افتیم، زیرا هم در بخش جلو و هم در بخش عقب نیسان اسکای لاین نیسمو شباهت های زیادی را می تواند در مقایسه با ماکسیما یافت.

طراحی نمای جلوی این خودرو به گونه‌ای‌ست که با مد روز دنیا فاصله دارد و حس و حال به‌روز بودن را به بیننده القا نمی کند. همین موضوع موجب شده است مانند دیگر خودروهای روز دنیا با یک طراحی عجیب و غریب مواجه نباشیم و نیسان اسکای لاین جدید همه‌پسند باشد.

به این ترتیب، طراحی چراغ های عقب و جلوی این خودرو مانند چراغ های به‌کاررفته در خودروهای دهه قبل میلادی است و خبری از چراغ های عقب پیوسته و چراغ های جلوی بومرنگی در نیسان اسکای لاین نیسمو نیست.

مشخصات فنی اسکای لاین نیسمو

طبقه اطلاعاتی که از تیم طراحی این خودرو به‌دست آمد، اسکای لاین نیسمو جدید نه تنها در مورد پیشرانه بهبود یافته، بلکه در دیگر ویژگی های فنی هم تغییراتی داشته است.

نیسان اسکای لاین نیسمو

این خودرو در قسمت سیستم تعلیق پیشرفته تر شده است، اما مهندسان در رونمایی به جزییات تغییرات رخ داده در این بخش اشاره خاصی نداشتند. رینگ های اسکای لاین نیسمو علاوه بر این که هم بزرگ تر شده و هم قوی تر، سبک تر هم شده است تا خودرو شتاب‌گیری بهتری داشته باشد. در قسمت سیستم ترمزگیری هم علاوه بر بزرگ تر شدن لنت ها، برنامه ریزی ABS هم به‌روز شده است تا خودرو در مسیر کوتاه تری به طور کامل متوقف شود.

پیشرانه نیسان اسکای لاین نیسمو

اما مهم تر از همه، در قسمت پیشرانه این خودرو با یک موتور ۳ لیتری ۶ سیلندر خورجینی طرف هستیم که هر کدام از بانک هایش توسط یک توربوشارژ به صورت مجزا تغذیه می شود. در مجموع، این موتور می تواند ۴۱۴ اسب بخار توان تولیدی و گشتاور ۵۵۰ نیوتن متری را از طریق یک گیربکس ۷ سرعته اتوماتیک به چرخ های عقب برساند.

چه تعداد نیسان اسکای لاین نیسمو تولید خواهد شد؟

نیسان اسکای لاین نیسمو

طبق گفته های مسئولان کمپانی نیسان، ۱۰۰۰ عدد از این مدل قرار است فقط برای بازار ژاپن تولید شود، که از این تعداد، ۱۰۰ عدد خاص تر خواهند بود و به عنوان Limited versions عرضه خواهند شد.

قیمت دلاری اسکای لاین نیسمو چه‌قدر است؟

قیمت پایه این خودرو در ژاپن حدود ۸ میلیون ین است که با تبدیل آن به دلار قیمتش حدود ۵۵ هزار دلار است.

منبع: Motor1.com

طراحی ظاهری نیسان اسکای لاین نیسمو چگونه است؟

طراحی بخش جلویی این خودرو به گونه ایست که با مد روز دنیا فاصله دارد و حس و حال بروز بودن را به بیننده القا نمی کند. همین قضیه موجب شده تا مانند دیگر خودروهای روز دنیا با یک طراحی عجیب و غریب مواجه نشویم و نیسان اسکای لاین جدید همه پسند باشد.

مشخصات فنی اسکای لاین نیسمو چیست؟

در قسمت پیشرانه این خودرو با یک موتور ۳ لیتری ۶ سیلندر خورجینی طرف هستیم که هر کدام از بانک هایش توسط یک توربوشارژ به صورت مجزا تغذیه می شود. در مجموع این موتور می تواند ۴۱۴ اسب بخار توان تولیدی و گشتاور ۵۵۰ نیوتن متری را از طریق یک گیربکس ۷ سرعته اتوماتیک به چرخ های عقب برساند.

قیمت دلاری نیسان اسکای لاین نیسمو چه‌قدر است؟

قیمت پایه این خودرو در ژاپن حدود ۸ میلیون ین است که با تبدیل آن به دلار می توان گفت قیمتش حدوداً ۵۵ هزار دلار می باشد.

۵ امتیاز از ۲ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.