ام وی ام X33 کراس رونمایی شد؛ کراس اوور جدید مدیران خودرو با امکاناتی فراتر از سطح خود + ویدیو

ام وی ام X33 کراس
ام وی ام X33 کراس

مدیران خودرو که روز های شلوغی را پشت سر می گذارد، امشب طی مراسمی به طور رسمی از ام وی ام X33 کراس رونمایی کرد.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

مدیران خودرو که روز های شلوغی را در سه بخش فونیکس ، e پلاس و ام وی ام پشت سر می گذارد، امشب طی مراسمی به طور رسمی از ام وی ام X33 کراس رونمایی کرد. در بدو ورود به این مراسم لباس های برنده شده در مسابقه طراحی لباس MVM که در حوزه Cross Life و با نگاه به آینده به انجام رسیده بودند، در استند هایی جداگانه به نمایش درآمدند و هدف، تقدیر از برندگان این رویداد بود. سپس مدعوین از جمله اصحاب رسانه، مدیران شرکت و بازیگران سینما همچون پردیس احمدیه، مهراوه شریفی نیا و… در سالنی گرد هم آمدند و خودرو به صورت ویدیو مپینگ برای ایشان رونمایی شد. این نوع رونمایی از خودرو، شیوه نوینی بوده که در شرکت های مطرح خودروسازی نیز مورد استفاده قرار می گیرد و با شیوه های قبلی تفاوت بسیاری دارد.

طراحی داخلی ام وی ام X33 کراس

داخل کابین X33 کراس

با نگاهی به داخل کابین این خودرو با تفاوت‌ های فاحشی مواجه می شویم. به طور کلی می‌توان گفت، کراس اوور جدید مدیران خودرو از فضای داخلی متفاوتی نسبت به قبل بهره می گیرد. سیستم مالتی مدیای خودرو درست در راستای کلاستر آن قرار گرفته است و به نوعی، طراحان چری سعی داشته اند حس و حال کلاستر و مانیتور یکپارچه را برای این کراس اوور ایجاد کنند. طراحی پوسته داشبورد نیز کاملاً متحول شده است. در جای‌جای کابین این خودرو شاهد به‌کارگیری همان طرح الماس‌گونه هستیم؛ به طور مثال، این طرح در بخش رودری ها، نوار میانی داشبورد و… به‌کار رفته است و به نظر می رسد طراحان چری با این کار قصد داشته اند این خودرو را لوکس تر از آن چه است به نمایش درآورند. همچنین ایکس ۳۳ کراس دارای آپشن ها و امکانات افزوده شده ای نظیر سیستم ورود و استارت بدون کلید، کلاستر دیجیتالی، گرمکن صندلی های جلو، شارژر وایرلس و ایربگ های کناری خواهد بود.

آغاز تست های فنی X33 کراس در ایران

ام وی ام X33 کراس

با توجه به تصاویر ارسالی توسط مخاطبان پایگاه خبری «اسب بخار»، ام وی ام X33 کراس، جهت انجام تست های فنی و تطبیق پذیری با شرایط آب و هوایی و بنزین ایران، وارد کشور شده است. به احتمال زیاد این خودرو در تابستان امسال به سبد محصولات مدیران خودرو اضافه خواهد شد.

معرفی X33 کراس در چین

ماه گذشته بود که چری اومودا C3 در نمایشگاه خودرو شانگهای معرفی شد. طی سفر چند تن از خبرنگاران حوزه خودرو به چین و شهر ووهو، مشخص شد کمپانی چری و شریک ایرانی‌اش، مدیران خودرو، قصد دارند چری اومودا C3 را به نام ام وی ام X33 کراس روانه بازار ایران کنند.

همچون سال های گذشته، مدیران خودرو قصد دارد سبد محصولات خود را در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به بازار جهانی به‌روزرسانی کند. بر همین اساس، این شرکت به‌زودی نسخه فیس لیفت ام وی ام X22 پرو را با نام ام وی ام X33 کراس در ایران تولید و عرضه می نماید.

ام وی ام X33 کراس

پیشینه X22

ام وی ام X22 از همان ابتدای عرضه در ایران به دلایلی همچون برخورداری از سگمنت کراس اوورهای کوچک، طراحی منطقی و اصولی و همچنین مواردی مانند امکانات مناسب، به خوبی توانست حاشیه امنی را در زمینه فروش برای خود و شرکت مدیران خودرو دست و پا کند و افرادی که به خرید جک S3 با ظاهر نامأنوسش علاقه ای نداشتند، به سرعت به سراغ X22 می آمدند. با عرضه نسخه X22 pro به بازار، طراحی این خودرو، چه در بخش ظاهری و چه در بخش کابین، دست‌خوش پیشرفت چشم‌گیر و قابل توجهی شد و به این ترتیب، همچنان از جمله کراس اوورهای به نسبت خوش فروش در بازار ایران به حساب می آید.

تولد X33 کراس

ام وی ام X33 کراس

با قطع تولید X33، که به نوعی گاو شیرده مدیران خودرویی ها به حساب می آمد، این شرکت همواره به دنبال ایجاد یک جایگزین برای این خودرو بود و در این بین حتا عرضه X55 پرو نیز نتوانست خلأ X33 را پر کند. به این ترتیب، مدیران خودرو این بار به سراغ نسخه فیس لیفت X22 پرو رفته است. این خودرو به تازگی توسط کمپانی چری معرفی شده است و نام آن برای بازارهای هدف چری، همچون روسیه، اومودا C3 خواهد بود، اما این خودرو در ایران با برند MVM و تحت نام ایکس ۳۳ کراس عرضه می شود.

طراحی ظاهری ام وی ام X33 کراس

در بخش طراحی، جلوپنجره این خودرو از نظر فرم ظاهری و گرافیک داخلی شباهت غیرقابل انکاری با اومودا ۵ دارد و ترکیب آن با چراغ ها نیز مجدداً شما را به یاد اومودا ۵ یا همان فونیکس FX مدیران خودرو می اندازد. در نمای عقب نیز از المان چراغ های به هم پیوسته استفاده شده است. در نمای کناری هم سعی شده است با اضافه کردن طرح دایاموند یا دراگون به آینه های کناری و نیز استفاده از دو خط رنگی در بخش رکاب و روف رک ها، چهره اومودا C3 نسبت به تیگو ۲ پرو یا همان X22 پرو خودمان، کمی متفاوت باشد. باقی قسمت های خودرو به خصوص بخش های کلیدی نظیر درها، طراحی کل درِ صندوق، ستون ها، سقف و… نسبت به ام وی ام X22 پرو که در چین با نام چری تیگو ۳X  یا تیگو ۲ پرو شناخته می شود، دست نخورده باقی مانده اند.

داخل X33 کراس چه خبر است؟

با نگاهی به تصاویر منتشرشده از داخل کابین این خودرو با تفاوت‌ های فاحشی مواجه می شویم. به طور کلی می‌توان گفت، کراس اوور جدید مدیران خودرو از فضای داخلی متفاوتی نسبت به ام وی ام X22 پرو بهره می گیرد. سیستم مالتی مدیای خودرو درست در راستای کلاستر آن قرار گرفته است و به نوعی، طراحان چری سعی داشته اند حس و حال کلاستر و مانیتور یکپارچه را برای این کراس اوور ایجاد کنند. طراحی پوسته داشبورد نیز کاملاً متحول شده است و با X22 پرو تفاوت های بسیاری دارد. در جای‌جای کابین این خودرو شاهد به‌کارگیری همان طرح الماس‌گونه هستیم؛ به طور مثال، این طرح در بخش رودری ها، نوار میانی داشبورد و… به‌کار رفته است و به نظر می رسد طراحان چری با این کار قصد داشته اند اومودا C3 را لوکس تر از آن چه است به نمایش درآورند. همچنین ام وی ام X33 کراس دارای آپشن ها و امکانات افزوده شده ای نظیر سیستم ورود و استارت بدون کلید، کلاستر دیجیتالی، شارژر وایرلس و ایربگ های کناری خواهد بود.

مشخصات فنی X33 کراس

پیشرانه ام وی ام X33 کراس

در بخش فنی از پیشرانه یک لیتری سه سیلندر توربوشارژ ام وی ام X22 پرو همچنان در این نسخه نیز مورد استفاده قرار گرفته، با این تفاوت که خروجی آن کمی تغییر کرده است. این پیشرانه اکنون قادر به تولید بیشینه قدرت ۱۱۲ اسب بخار (۱۰ اسب بخار نسبت به X22 پرو بیش تر) و بیشینه گشتاور ۱۵۰ نیوتن متر است و یک گیربکس CVT  با تعویض مصنوعی ۹ سرعته وظیفه انتقال قدرت در این خودرو را برعهده دارد.
گونه دوم از X33 کراس هم به همان پیشرانه ۱.۵ لیتری تنفس طبیعی و جعبه دنده ۵ سرعته دستی مجهز خواهد بود.

قیمت ام وی ام X33 کراس

ام وی ام X33 کراس

به نظر می رسد کراس اوور جدید مدیران خودرو با محدوده قیمتی حدود یک میلیارد تومان در سال جاری معرفی و سپس به بازار عرضه شود.

ویدیو معرفی X33 کراس

گالری تصاویر X33 کراس

ام وی ام X33 کراس چه مشخصاتی دارد؟

در بخش فنی از پیشرانه یک لیتری سه سیلندر توربوشارژ ام وی ام X22 پرو همچنان در این نسخه نیز مورد استفاده قرار گرفته است. این پیشرانه قادر به تولید بیشینه قدرت ۱۱۲ اسب بخار و بیشینه گشتاور ۱۵۰ نیوتن متر است و یک گیربکس CVT  با تعویض مصنوعی ۹ سرعته وظیفه انتقال قدرت در این خودرو را برعهده دارد. گونه دوم از X33 کراس هم به همان پیشرانه ۱.۵ لیتری تنفس طبیعی و جعبه دتده ۵ سرعته دستی مجهز خواهد بود.

ام وی ام X33 کراس در اصل چه خودرویی است؟

این خودرو درواقع نمونه فیس لیفت شده ام وی ام X22 پرو است.

ام وی ام X33 کراس چه قیمتی خواهد داشت؟

به نظر می رسد کراس اوور جدید مدیران خودرو با محدوده قیمتی حدود یک میلیارد تومان در سال جاری معرفی و سپس به بازار عرضه شود.

۳.۲ امتیاز از ۳۹ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.