فروشگاه آنلاین لوازم یدکی خودرو
کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

نظام جدید تعرفه ای برای تایر

کیفیت تایر بعد از ۳۰ هزار کیلومتر کارکرد مشخص می‌شود
لیست افزایش حقوق ورودی و یا ممنوعیت ورود ۵۵۴ قلم کالا در صورت موافقت هیات وزیران برای درج در کتاب مقررات صادرات و واردات سال جاری در حالی منتشر شد که در این لیست بلند و بالا از تغییر حقوق ورودی خودروهای وارداتی خبری نیست.
به گزارش پایگاه خبری عصر خودرو، بر اساس لیست جدید منتشر شده، وزارت صنعت در نظر دارد تا برای ۲۷۲ قلم کالا ممنوعیت و برای ۲۸۲ قلم کالای دیگر نیز افزایش تعرفه اعمال کند. پیشنهاد وزارت صنعت،‌معدن و تجارت برای این تغییر بزرگ در نظام تعرفه ای کشور در حالی است که چندی پیش متولیان بخش صنعت از تعیین تعرفه های جدید برای واردات خودرو و اخذ تاییده اعمال این تعرفه ها از سوی کمیسیون امور زیربنایی دولت خبر داده بودند، تغییری که قرار بود پس از موافقت هیات وزیران به مرحله اجرا گذاشته شود؛ اما در لیست جدید همچنان خبری از خودروهای وارداتی نیست.
از سوی دیگر هر چند در فهرست اعلام شده خبری از نظام حقوقی جدید خودروهای وارداتی نیست، با این حال دولت در نظر دارد با هدف حمایت از تولید داخل مجموع حقوق گمرکی و سود بازرگانی برخی انواع تایر را از ۳۲ درصد به ۴۰ درصد افزایش دهد. براساس فهرست منتشر شده حقوق ورودی «تایر سواری با سایز/۱۸۵ ۶۵ ۱۴Rو سایز/۱۸۵ ۶۵۱۵R» در صورت تایید هیات وزیران از ۳۲ درصد به ۴۰ درصد افزایش خواهد یافت. ایجاد ردیف تعرفه ای جدید و حمایت از تولید داخل دو عاملی است که این افزایش تعرفه به آن نسبت داده شده است. برای «سایر تایرهای سواری» نیز براساس نظام تعرفه ای جدید افزایش ۸ درصدی حقوق ورددی در نظر گرفته شده است؛ بطوریکه براساس فهرست جدید، تعرفه این گروه نیز از ۳۲ درصد به ۴۰ درصد افزایش خواهد یافت.
اما براساس حقوق ورودی جدید پیشنهادی تعرفه «تایر باری/ اتوبوس سایز ۲۲/۵ -۳۱۵/۸۰» نیز از ۲۰ درصد به ۳۲ درصد خواهد رسید، حمایت از تولید داخل تنها دلیل مطرح شده برای این افزایش اعلام شده است؛ تغییری که مشمول سایزهای «۳۸۵/۶۵/۲۲R5» و «تایر باری با سایز ۲۴R13» نیز شده است. اما در خصوص سایر تایر باری نیز اصلاح شرح تعرفه در دستور کار قرار گرفته و حقوق ورودی همان ۲۰ درصد لحاظ شده است. در خصوص تایر موتورسیکلت نیز حقوق ورودی از ۳۲ درصد به ۴۰ درصد افزایش خواهد یافت که ایجاد ردیف تعرفه جدید و حمایت از تولید داخل عمده دلیل این افزایش قید شده است.

زمان ارسال پست: ۲۹ آبان ۱۳۹۶ | ۴:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها:

One Response to “نظام جدید تعرفه ای برای تایر”

  1. سعید گفت:

    جمله کهنه و پوسیده و بی معنی حمایت از تولید داخل که سالهاست تکرار می شود.البته درست آن “حمایت از تولید بی کیفیت داخل” است.چون اگه کیفیت داشت حتما توان صادر شدن داشت و نیازی به این گونه حمایت نداشت

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.