گروه مستند اسب بخار

کارمانیا
مدیران خودرو
رامک خودرو
ایرتویا
روایت مدیرعامل ایدرو از آشفتگی صنعت خودرو

روایت مدیرعامل ایدرو از آشفتگی صنعت خودرو
منصور معظمي در نخستين نشست شوراي راهبري برنامه ملي آينده نگاري علم و فناوري در صنعت خودرو كه توسط معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري برگزار شد اظهار داشت: آشفتگي در صنعت خودرو موج مي زند و خودروساز و قطعه ساز و مشتري هر يك با مشكلاتي مواجه هستند.
رييس سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران افزود: وزارت صنعت ٢٩ مجوز خودروسازي صادر كرده است و اين در حالي است كه آيا ما بايد در كشور ٢٩ خودروساز داشته باشيم درحالي كه دنيا به سمت ادغام خودروسازان پيش مي رود.
به گزارش صنعت نویس وي افزود: از يك سو خودروسازان حال و روز خوبي ندارند و ازسوي ديگر قطعه سازان تحمل اين مقدار سنگين طلب از خودروسازان را ندارند. دكتر معظمي اظهار داشت: طبق آمار ارائه شده توسط سازمان بازرسي و كيفيت استاندارد ايران ، كيفيت خودروها بهتر شده ولي در مقايسه با استاندارد جهاني هنوز عقب هستيم.
وي گفت: نتيجه مطالعات انجام شده اين است كه در صنعت خودروسازي كشور بايد به سمت جوينت شدن و مشاركت حركت كنيم و بر همين اساس ٦ قرارداد منعقد شد چنانچه قرارداد رنو فراتر از بقيه بود و اين خودروساز خارجي با هدف توليد مستقيم به كشور ما آمده است.
رييس سازمان گسترش و نوسازي افزود: هم اكنون روزانه حدود ٦ هزار دستگاه خودرو در كشور توليد و روانه بازار ميشود در حالي كه در ٤ سال گذشته تنها ٩٠٠ هزار دستگاه خودرو فرسوده از رده خارج شده است و نسبت خودروهايي كه خارج مي شوند با خودروهاي توليدي بسيار فاصله دارد.
وي افزود: صنعت خودرو جهان دچار تحول جدي شده و ما نبايد از اين قافله عقب بمانيم و مهم اين است كه اول بايد تغيير دهنيت به وجود بياوريم و نكته دوم روش اجرايي شدن آن است که در اين راه بايد مرحله به مرحله پيش برويم و نقشه راه براي آن تعيين كنيم.

زمان ارسال پست: ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ | ۹:۰۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها:
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.