کارمانیا
مدیران خودرو

خودروهای تویوتا در عربستان تولید خواهند شد

خودروهای تویوتا در عربستان تولید خواهند شد
تویوتا موتور به همراه دولت عربستان مطالعات امکان سنجی برای تولید خودرو در این کشور انجام خواهد داد.
این شرکت در جریان دیدار سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان سعودی از ژاپن یک تفاهمنامه امضا کرد.
به گزارش ایسنا، عربستان سعودی برای فاصله گرفتن از یک اقتصاد متکی به نفت، بدنبال متنوع کردن اقتصاد و توسعه صنایع کشور از جمله صنعت تولید است و علاقه خاصی به جذب صنعت خودرو دارد.
طبق گزارش شرکت تحقیقاتی فورین، بازار خودرو در عربستان رشد سالانه داشته و شمار خودروهایی که در سال ۲۰۱۵ در این کشور به فروش رفت، به حدود ۸۸۰ هزار دستگاه رسید.
تویوتا از ژاپن و سایر نقاط به عربستان سعودی خودرو صادر کرده و با حدود ۳۰ درصد سهم، بزرگترین سهم را در این بازار دارد بنابراین انتظارات برای تقاضای بالا وجود دارد.
از سوی دیگر ژاپن برای ۳۰ درصد از واردات نفت خود به عربستان متکی است. بنابراین دولت ژاپن قصد دارد به توسعه فعالیت تویوتا در این کشور کمک کند.
شرکت ایسوزو موتورز هم از سال ۲۰۱۲ در عربستان سعودی وانت تولید کرده است.
بر اساس گزارش یومیوری شیمبون، فعالیت شرکتها در عربستان به دلیل عدم وجود صنایع حمایت کننده مانند قطعه سازان دشوار خواهد بود و تویوتا با دقت امکان تولید خودرو در عربستان را بررسی می کند.

زمان ارسال پست: ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ | ۹:۰۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها:

2 Responses to “خودروهای تویوتا در عربستان تولید خواهند شد”

  1. رضا گفت:

    یه روزی قرار بود تو جنوب کشور کارخونه تویوتا احداث بشه که مافیای خودرو ساز نزاشتن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂

  2. علی گفت:

    احداث کارخانه خودروسازی تویوتا در یک کشوری مثل عربستان با توجه به نبود کارخانه‌های قطعه سازی خیلی عجیب است ولی پول حلال مشکلات است.

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.