کارمانیا
مدیران خودرو

افتتاح خط توليد سمند در سمنان

 افتتاح خط توليد سمند در سمنان
خط تولید سمند در سمنان با تلاش مهندسان گروه صنعتی ایران خودرو و سرمایه گذاری بخش خصوصی، در سال اقتصاد مقاومتی؛تولید و اشتغال با حضور دکتر حسن روحانی رییس جمهوری به بهره برداری رسید.
به گزارش ایکوپرس، خط توليد سمند در سمنان صبح امروز با حضوررییس جمهور، وزیر صنعت،معدن و تجارت، مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو و جمعی از مقامات کشوری و استانی به بهره برداري رسيد.صنایع اتومبیل سازی فردا، متعلق به بخش خصوصي است و طي قراردادي با گروه صنعتي ايران خودرو ۶هزار دستگاه سمند توليد خواهد كرد.
این واحد تولیدی با سرمايه گذاري بيش از هزار ميليارد ريالي بخش خصوصي با همكاري گروه صنعتي ايران خودرو در دو بخش “خدمات فني – مهندسي” و “سفارش كار” فعال و وارد چرخه اقتصادي، توليدي و اشتغال كشور شد.
با بهره برداري از خط توليد سمند،۱۵۰نفر به صورت مستقيم مشغول به كار خواهند شد، علاوه بر آن، آغاز به كار اين خط توليد خودرو باعث اشتغالزائي غير مستقيم در بخش خدمات و رونق اقتصادي در منطقه سمنان خواهد شد.
اين خط توليد خودرو در فار نخست روزانه ۲۰دستگاه خودرو سمند به سفارش گروه صنعتي ايران خودرو تولید خواهد كرد؛ این اقدام در راستای اجرای فرامین مقام معظم رهبری و نامگذاری سال ۹۶ به عنوان اقتصاد مقاومتی؛تولید و اشتغال انجام شده است.
صنايع اتومبيل سازي فردا با سرمايه گذاري بخش خصوصي و در زميني به مساحت ۵۰هكتار ايجاد شده است. این کارخانه(ایران خودرو سمنان) درراستای سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی و رویکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال۹۲ به بخش خصوصی واگذار شد.
در سال ۱۳۹۲ این خط تولید به یکی از بزرگترین واردکننده های خودرو در ایران واگذار شد و قرار بر این بود که در سمنان، خودروهای جیلی مونتاژ شوند. شنیده ها حاکی از آن است که این خط تولید در آن سال توسط ایران خودرو با قیمت حدودی ۱۰۰ میلیارد تومان به صنایع خودروسازی فردا فروخته شد. بعد از چند سال که تولید جیلی در این خط تولید انجام نشد، حال دوباره خط تولید خودرو در سمنان به ایران خودرو رسیده است. برخی تصاویر منتشر شده از مراسم افتتاح خط تولید نشان می دهد که سهام داران قبلی این خط تولید در برنامه حضور داشته اند. لذا احتمالا شراکتی میان ایران خودرو و سهام داران صنایع اتومبیل سازی فردا برقرار شده است.
گروه مستند اسب بخار

زمان ارسال پست: ۱۷ فروردین ۱۳۹۶ | ۱:۳۲ ب.ظ | دسته بندی: اخبار, پیشنهاد سردبیر | تگ ها: ، ،

5 Responses to “افتتاح خط توليد سمند در سمنان”

 1. پارسا گفت:

  به نظرتون کیفت مونتاژ با سمند تبریز فرق می کنه؟

 2. آریا گفت:

  خوبه جناب رییس جمهور بشینه پشت اسباب بازی ایران خردو تا واسه یه لحظه هم شده بفهمه مردم پشت چه لگنایی میشینن.

 3. بنيامين گفت:

  واييييي
  عجب افتخارييي
  عجب كااار بزرگييييي
  عجببب ماشينييييي
  واااييي خداياا ممنوووونننن

 4. معراج گفت:

  خاتمی، احمدی نژاد و حالا روحانی سه رییس جمهوری هستن که پشت سمند نشستن یعنی چننا رییس جمهور دیگه باید پشت این ماشین بشینه تا از رده خارج بشه؟

 5. مهراد گفت:

  این کارخونه متعلق به هولدینگ خانوادگی گرامی(هیوندای،کیا…)هستش.

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.