برترین کادیلاک های جهان از ابتدا تا امروز

برترین کادیلاک های جهان
برترین کادیلاک های جهان

برترین کادیلاک های جهان که در طول تاریخ تولید شده اند. کادیلاک یکی از معروف ترین و دوست داشتنی ترین برندهای آمریکایی است که از گذشته تا امروز در تولید خودروهای لوکس مهارت داشته و تقریباً در همه فیلم های آمریکایی و گانگستری از این برند استفاده شده است.

فونیکس تیگو 8 پرو مکس فونیکس تیگو 8 پرو مکس مدیران 777 مدیران 777

کادیلاک یکی از برندهایی است که در صنعت خودروسازی آمریکا بیش تر بر روی تولید خودروهای لوکس تمرکز کرده و به همین دلیل از محصولات این برند به وفور در صنعت سینما و موسیقی استفاده شده است. از سویی دیگر، افراد سرشناسی مانند آلکاپون، که یک جنایتکار و قاچاقچی بین المللی بود، و سیاست‌مداران از محصولات کادیلاک استفاده می کردند.

این برند به حدی محبوب بود که تقریباً در همه فیلم های گانگستری دهه ۷۰ میلادی از کادیلاک استفاده می شد و به نماد ثروت و موفقیت تبدیل شده بود.

این برند تقریباً از ابتدای دهه ۳۰ میلادی مورد توجه قرار گرفت و تا همین امروز نیز هیچ وقت از محبوبیت اش کاسته نشد، زیرا با تغییر رویکرد خودروسازان و تولید خودروهای SUV ، کادیلاک هم به سمت تولید SUV رفت و توانست علاوه بر موفقیت در زمینه تولید خودروهای سدان و کوپه در تولید SUVهای لوکس هم موفق شود.

در این متن برترین کادیلاک های جهان از ابتدا تا امروز را مرور می کنیم تا بیش تر با آن ها آشنا شوید.

کادیلاک V16 1930

کادیلاک V16 1930
V16 1930

کادیلاک V16، که در سال ۱۹۳۰ به بازار معرفی شد، یکی از لوکس ترین، خاص ترین و سفارشی ترین خودروهایی بود که تا آن زمان تولید شده بود و مهم ترین ویژگی آن این بود که برای اولین بار در آمریکا از یک موتور ۱۶ سیلندر برای خودرو استفاده می شد. این خودرو برای این طراحی شد تا قدرتمندتر و نرم تر از همه محصولات آمریکایی باشد و همین هم شد.

کادیلاک V16 1930
V16 1930

مجلات خودرویی، مردم و تقریباً همه از این خودرو خوش‌شان می آمد، اما زمان عرضه این خودرو دقیقاً  پس از بحران وال استریت بود؛ هنگامی که آمریکا در مشکلات اقتصادی غرق شده بود. به این ترتیب، گران ترین خودروی آمریکا در بحرانی ترین شرایط اقتصادی به بازار معرفی شد و به همین دلیل استقبال خوبی از آن نشد.

کادیلاک دوویل (DeVille) 1957

کادیلاک دویل (DeVille) 1957
کادیلاک دویل (DeVille) 1957

دوویل (De Ville) در فرانسوی به معنای شهر است و نام این خودرو به همین دلیل دوویل است. شما برای انتخاب این خودرو می توانستید دو گزینه سدان و کوپه را انتخاب کنید که در زمان خود یکی از پیشرفت های بزرگ محسوب می شد و شرکت دیگری وجود نداشت که از یک خودرو هم سدان داشته باشد و هم کوپه. افراد شناخته شده ای مانند الویس پرسلی، جانی میشل و آرتا فرانکلین این خودرو را انتخاب کرده بودند و از آن استفاده می کردند و همین قضیه موجب شده بود مردم هم به این خودرو علاقه‌مند شوند.

کادیلاک دویل (DeVille) 1957
کادیلاک دویل (DeVille) 1957

ویژگی هایی مانند چرم گران قیمت، قسمت های کرومی بدنه و صندوق عقب بزرگ، این خودرو را در آن زمان به یک خودروی تمام عیار شهری تبدیل کرده بود.

کادیلاک سری ۶۲ مدل ۱۹۵۹

کادیلاک سری 62 مدل 1959
کادیلاک سری ۶۲ مدل ۱۹۵۹
کادیلاک سری 62 مدل 1959
کادیلاک سری ۶۲ مدل ۱۹۵۹

یکی از برترین کادیلاک های جهان و همچنین شاهکارهای قرن بیستم میلادی همین کادیلاک است که در زمان خود با چهار بدنه مختلف به بازار عرضه شده بود. سری ۶۲ را می توانستید در نسخه های سدان چهار و شش پنجره با سقف فلزی (Hard Top)، کوپه دودر با سقف فلزی و یا کانورتیبل، که در همه آن ها از آن طراحی عقب معروف استفاده شده بود، خریداری کنید.

کادیلاک سری 62 مدل 1959
کادیلاک سری ۶۲ مدل ۱۹۵۹

کادیلاک سویل ۱۹۹۲ – ۱۹۹۷

کادیلاک سویل 1992 – 1997
سویل ۱۹۹۲ – ۱۹۹۷

کادیلاک در سال ۱۹۷۵ اولین سویل را به این دلیل عرضه کرد تا جوانان به سمت این خودرو بیایند و از وارداتی ها فاصله بگیرند، اما موفقیت چندانی کسب نکرد. این شکست تا نسل چهارم سویل ادامه داشت، اما کادیلاک توانست در سویل مدل ۱۹۹۲ خودرویی بسیار خوب و با ارزش را به بازار عرضه کند و روند شکست را به اتمام برساند. در این سویل از طبق هایی (Control Arm) با طول نابرابر برای سیستم تعلیق استفاده شد که میزان نرمی در سواری را تا حد قابل توجهی بهتر می کرد. این خودرو در آن سال ها توانست نظرات بسیاری را به خود جلب کند و جزو ۱۰ خودروی برتر قرار بگیرد.

کادیلاک سویل 1992 – 1997
سویل ۱۹۹۲ – ۱۹۹۷

کادیلاک اسکالید (Escalade) 1998 تا امروز

کادیلاک اسکالید (Escalade) 1998
اسکالید (Escalade) 1998

همان طور که گفته شد، کادیلاک با تغییر روند خودروسازی جهان و رفتن به سمت خودروهای SUV، توانست پا به پای دیگر خودروسازان بیاید و عملکرد بسیار خوبی در این کلاس بدنه داشته باشد. خودروهایی مانند مرسدس بنز کلاس G، رنج روور، لینکولن ناویگاتور و لکسوس LX در بازار حضور داشتند و کادیلاک هم تصمیم گرفت بخشی از این بازار را از آنِ خود کند. اولین خودروی SUV کادیلاک، اسکالید ۱۹۹۸ بود که از نظر مکانیکی با جی ام سی یوکون دنالی (GMC Yukon Denali) مشابه بود، اما از نظر ظاهر و آپشن کاملاً با جی ام سی تفاوت داشت؛ برای مثال، این خودر AWD بود و با جی ام سی که ۴WD بود فرق داشت. روند پیشرفت این خودرو تا امروز هم ادامه دارد و نسل ۵ آن، که در سال ۲۰۲۰ عرضه شد، توانست انقلابی در بین SUVهای لاکچری به وجود آورد.

کادیلاک اسکالید (Escalade) 1998
اسکالید (Escalade) 1998

حتماً بخوانید: معرفی و بررسی ۴WD و AWD

کادیلاک CTS-V 2003 – ۲۰۱۹

کادیلاک CTS-V 2003 – 2019
CTS-V 2003 – ۲۰۱۹

یکی دیگر از برترین کادیلاک های جهان که برای دور کردن مردم از محصولات وارداتی، مخصوصاً بنز و ب ام و، ساخته شده بود، CTS-V است که در سال ۲۰۰۳ معرفی شد. این خودرو نسخه تقویت شده و پرفورمنس CTS بود که به یک موتور ۸ سیلندر و ۴۰۰ اسب بخاری، جعبه دنده دستی ۶ سرعته، سیستم تعلیق اسپرت و ترمزهای برمبو مجهز شده بود. نسل سوم این خودرو قوی ترین این مدل کادیلاک بود که موتور ۸ سیلندر سوپرشارژ آن می توانست ۶۴۰ اسب بخار توان تولید کند.

کادیلاک CTS-V 2003 – 2019
CTS-V 2003 – ۲۰۱۹

کادیلاک CT5-V Blackwing

کادیلاک CT5-V Blackwing
CT5-V Blackwing

آخرین حماسه کادیلاک CT5-V Blackwing است که برخلاف تمام دنیا برای آن از یک موتور ۸ سیلندر ۶.۲ لیتری سوپرشارژ استفاده کرد که می تواند ۶۶۸ اسب بخار توان و ۸۹۳ نیوتن متر گشتاور تولید کند. ۰ تا ۶۰ مایل بر ساعت این خودرو ۳.۴ ثانیه است که فقط ۰۳ ثانیه از M5 کندتر است.

کادیلاک CT5-V Blackwing
CT5-V Blackwing
کادیلاک CT5-V Blackwing
CT5-V Blackwing

محمد جبارزاده شیاده

پایگاه خبری اسب بخار

۵ امتیاز از ۳ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.