ایرادهای شایع تارا

ایرادهای تارا
ایرادهای تارا

تارا یکی از جدیدترین محصولات گروه خودروسازی ایران خودروست که از نظر فنی نسبت به سایر محصولات این کمپانی تفاوت چندانی ندارد، همچنین این خودرو مدل تغییر شکل‌یافته پژو ۳۰۱ است.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

زبان طراحی در تارا، یک زبان طراحی جدید در محصولات ایران خودروست، که طراحی این خودرو نه خیلی به‌روز و خالی از ایراد است و نه خیلی قدیمی و مشکل دار. طراحی بیرونی و داخلی تارا الهام گرفته شده از پژو ۳۰۱ فرانسوی است که در ابتدا قرار بود آن خودرو در بازار ایران عرضه شود، اما با توجه به تحریم ها، تصمیم بر این شد که پلتفرم پژو ۳۰۱ با طراحی ایرانیزه بدنه همراه و محصول جدیدی به نام تارا در بازار داخلی عرضه شود.

مدیران 777 مدیران 777

تارا در چهار تیپ توسط ایران خودرو عرضه می شود، نمونه دستی پایه، نمونه اتومات پایه، نمونه دستی آپشنال، نمونه اتومات آپشنال چهار تیپ مختلف خودرو تارا در بازار ایران هستند، که تفاوت این چهار تیپ از نظر موتور یا فنی خودرو نیست، بلکه تغییرات کوچک در ظاهر خودرو و کابین است، به طور مثال، جابه‌جایی شیشه بالابرها، اضافه نموندن کیلس استارت و… از جمله آپشن های نمونه تیپ ۳ و ۴ است.

ایرادهای ظاهری و مونتاژی تارا

ایرادهای تارا
ایرادهای تارا

تارا در بخش طراحی با الهام از پژو ۳۰۱ طراحی شده است، اما این خودرو در بخش ظاهری و طراحی خود دچار ایرادهای اساسی است، به طور مثال، طول زیاد و گرافیک نه چندان جالب چراغ های عقب این خودرو از ایرادهای ظاهری تاراست که در زمان عرضه بسیار حاشیه ساز بود و برای بسیاری از مشتریان حس خوبی ندارد، به طوری که، برخی از کاربران پس از تحویل خودرو، یا چراغ های عقب را با نمونه های موجود در بازار تعویض می کنند یا لاین چراغ میانی را از مدار خارج می کنند تا روشنایی چراغ ها به بخش های کناری محدود گردد.

بیشتر بخوانید: تست شتاب صفر تا ۱۰۰ تارا اتوماتیک با دستگاه درگی

مشکل بعدی که بسیاری از مشتریان و علاقه مندان به تارا را آزرده است، کیفیت بد مونتاژ قطعات ظاهری است، به گونه ای که، در خودرو صفر شما امکان دارد سپر با بدنه در یک راستا نباشند، یا جانمایی سپر خودرو با چراغ ها به خوبی صورت نگرفته باشد و سپر در نمونه هایی، جلو یا عقب تر از چراغ قرار گرفته باشد که این عدم تراز بودن سپر با بدنه جلوه زیبایی ندارد.

دورنگ بودن بدنه تارا در برخی نقاط یکی از مشکلات شایع این خودروست که در نوع خود کم نظیر است، خودرویی با عنوان پرچم دار توسط یک خودروساز تولید می شود، اما نقاط مختلف بدنه از نظر رنگی با یکدیگر اختلاف دارند، به طور مثال، اگر روبه‌روی تارا ایستاده باشید و به گلگیرها و سپر خودرو خیره شوید، متوجه اختلاف رنگی یا تفاوت رنگی فاحش در این خودرو خواهید شد، این مورد در رنگ توسی تارا بسیار مشهود است.

طبق گزارش های دارندگان تارا، این خودرو ایرادهای رنگی و فرورفتگی در برخی از نقاط بدنه هم دارد، برای نمونه، فرورفتگی و آسیب‌دیدگی درها و سقف‌ها یا گل‌گیرها از جمله معایب تارا هستند که به چشم می‌آیند. وجود خط‌وخش یا قلم‌گیری و رنگ‌شدگی در این بخش‌های خودروها هم از جمله نقص‌هایش به‌شمار می‌روند.

ایرادهای تارا
ایرادهای تارا

در بخش کابین خودرو کیفیت پایین مواد اولیه به‌کاررفته از جمله معضلات تمام خودروهای ایرانی است که ایرادی مشترک است، اما با توجه به این که، تارا یک نمونه کپی برداری شده از پژو ۳۰۱ است، چندان نمی توان به طراحی داخل کابین خودرو ایراد گرفت.

اما چند مورد در تارا و کابین داخلی خودرو از جمله ایرادها و موردهایی هستند که مشتری را اذیت می کنند، به طور مثال، جانمایی کلیدهای شیشه بالابر در کنسول میانی خودرو، که در صنعت امروز خودروسازی جهان این کار منسوخ شده است، البته در نمونه آپشنال تارا جانمایی این کلیدها به روی درها انتقال پیدا کرده است، حتا این خودرو که نمونه پرچم دار گروه خوردو سازی ایران خودروست در مدل تیپ ۱ خود کنسول یا زیر آرنجی برایش تعبیه نشده است، که این مورد از عجایب یک خودرو پرچم‌دار است.

ایرادهای شاسی و فنی تارا

ایرادهای تارا
ایرادهای تارا

ابتدا به کیفیت ورق بدنه خودرو تارا خواهیم پرداخت، که بسیار جنجالی و حواشی بسیاری برای ایران خودرو داشته است. کیفیت و ضخامت ورق به‌کاررفته در بدنه تارا به شدت پایین است، به نحوی که، اگر با دست به نقاط بدنه مانند درها، سقف و یا حتا به شاسی خودرو فشار وارد کنید، بدنه خم می شود و پرسش این جاست که کیفیت پایین این ورق ها می توانند در حوادث رانندگی از جان سرنشینان محافظت کنند؟

همچنین در نمونه دستی تارا، گیربکس با مشکلاتی همراه است، در حالتی که موتور روشن است و خودرو در جایی ساکن، دنده ها به راحتی جا نمی روند و در کل، کیفیت گیربکس تارا پایین است. مشکل باتری از دیگر ایرادهای فنی تاراست که برخی از کاربران با این مشکل مواجه شده اند و ایراد فنی باتری منجر به تعویض باتری در نمونه های صفر شده است. مشکل اساسی تارا، که بسیاری از مشتریان این خودرو با آن مواجه بودند، ایراد جعبه فرمان است. هنگامی که خودرو تازه روشن می شود و هنوز دمای موتور بالا نرفته است، جعبه فرمان عملکرد خوب و قابل قبولی دارد، اما پس از افزایش دمای موتور، از عملکرد جعبه فرمان کاسته می شود و راننده برای چرخان غربیلک می بایست دو دستی با تمام توان خود غربیلک را بچرخاند و از طرفی، چون تعویض این بخش از خودرو برای نمایندگی های خودروساز گران تمام می شود، خریداران تارا برای رفع این مشکل و قانع کردن نمایندگی ها بسیار اذیت شدند و یا مشکل آن ها در برخی موارد حل نشد.

ایراد بعدی که در تارا شایع است و توسط بسیاری از کاربران گزارش شده است، مشکل نشتی آب به داخل کابین خودرو است، که شلنگ کولر، از جای خود درمی رود و باعث نشت آب به داخل کابین می شود.

همچنین در بخش پیشرانه خودرو تارا، به واسطه کاهش میزان فشار روغن، یاتاقان‌های خودرو دچار فرسایش زودهنگام می‌شوند. استفاده و به‌کارگیری از قطعات تولید چین که کیفیت مناسبی ندارند، قسمت فنی تارا را در برخی موارد با مشکل و خرابی زودهنگام مواجه کرده است.

۳.۸ امتیاز از ۹۷ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.