فولکس واگن لاویدا، پرفروش ترین سدان بازار چین

لاویدا
لاویدا

فولکس واگن لاویدا پرفروش ترین محصول کمپانی فولکس واگن در چین و همچنین پرفروش ترین سدان بازار چین است که در این مقاله نسخه جدید این سدان را بررسی می کنیم.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

فهرست مطالب

تا سال قبل، فولکس واگن لاویدا تنها در یک نسخه عرضه می شد اما حالا کمپانی آلمانی تصمیم گرفته است این سدان محبوب و کامپکت را در دو نسخه استاندارد یا معمولی و نسخه Starry Sky یا آسمان پرستاره عرضه کند. تفاوت ظاهری در این دو نسخه در جلوپنجره است که در نسخه استاندارد جلوپنجره معمولی را می بینیم و در نسخه Starry Sky طرح آسمان ستاره ای را در جلوپنجره می بینیم. نخستین بار سال ۲۰۰۸ بود که فولکس واگن لاویدا را برای بازار چین معرفی کرد و این خودرو از آن زمان، چندین سال است که پرفروش ترین سدان چین می شود و حالا فولکس واگن تصاویر نسخه جدید این خودرو را منتشر کرده و رونمایی رسمی از آن قرار است در ماه آوریل و در نمایشگاه خودرو پکن انجام شود.

تغییرات ظاهری در فولکس واگن لاویدا

محسوس ترین تغییری که در نسخه جدید فولکس واگن لاویدا می بینیم در جلوی این خودرو انجام شده و تغییر در حالت طراحی جلوپنجره و اتصال آن به چراغ ها چیزی است که در نسخه جدید این خودرو می بینیم. یکی از مواردی که در نسخه جدید به کار رفته ایجاد دو نسخه متفاوت در ظاهر است. پیش از این، بسیاری از خودروسازان چینی محصولات خود را در دو یا چند نسخه با ظاهرهای متفاوت تولید می کردند، اما تابه‌حال کم تر از خودرسازان غربی چنین چیزی دیده بودیم. گویا ارائه دو طراحی متفاوت در بازار چین جواب داده و فولکس واگن هم در همین راستا لاویدا را با این سیاست طراحی کرده است.

نسخه Starry Sky در واقع، نسخه اسپرت تر از فولکس واگن لاویدا است که علاوه بر تفاوت در جلوپنجره، به کار رفتن قطعات مشکی در قاب های آینه های کناری و سقف خودرو می بینیم تا این سدان به مراتب اسپرت تر و جذاب تر از لاویدای معمولی باشد.

کابین و مشخصات فنی فولکس واگن لاویدا

کابین لاویدا
کابین لاویدا

درون کابین این خودرو طراحی صفحه نمایش به سبک جدیدترین خودروهای فولکس واگن انجام شده است تا همه چیز در نسخه جدید فولکس واگن لاویدا مدرن تر شده باشد. تغییر اما محدود به صفحه نمایش نمی شود و در طراحی فرمان و دریچه های سیستم تهویه هم سبک جدید برند فولکس واگن را می بینیم که یکی از ویژگی های آن به کار رفتن قطعاتی کرومی رنگ در کابین است.

لاویدا
لاویدا

در بحث فنی تغییری را در این سدان پرفروش نداریم و فولکس واگن لاویدا همچنانمجهز به پیشرانه۱.۴ توربو است که توان تولید نهایت قدرت ۱۴۷ اسب بخار قدرت و نهایت گشتاور ۲۵۰ نیوتن متر را دارد و انتقال قدرت از پیشرانه به وسیله گیربکس ۷ سرعته دوکلاچه به چرخ های جلو انجام می شود. مشخصات فنی لاویدا به عنوان یک سدان اقتصادی در بازار بزرگ چین واقعاً راضی کننده است و برای همین هم بوده که کمپانی تغییری را در بحث فنی نداشته و تنها به تغییرات ظاهری اکتفا کرده است.

در حال حاضر، کمپانی تنها تصاویری از نسخه جدید فولکس واگن لاویدا  منتشر کرده است و مشخصات دقیق تر و همچنین قیمت مدل جدید احتمالاً نزدیک به رونمایی این خودرو در نمایشگاه پکن اعلام خواهد شد.

محمدرضا پاداش

پایگاه خبری اسب بخار

فولکس واگن لاویدا چه مشخصات فنی‌ای دارد؟

در بحث فنی تغییری را در این سدان پرفروش نداریم و فولکس واگن لاویدا همچنان مجهز به پیشرانه ۱.۴ توربو است که توان تولید نهایت قدرت ۱۴۷ اسب بخار قدرت و نهایت گشتاور ۲۵۰ نیوتن متر را دارد و انتقال قدرت از پیشرانه به وسیله گیربکس ۷ سرعته دوکلاچه به چرخ های جلو انجام می شود.

مدل جدید فولکس واگن لاویدا در چه نسخه هایی عرضه می شود؟

کمپانی آلمانی تصمیم گرفته است این سدان محبوب و کامپکت را در دو نسخه استاندارد یا معمولی و نسخه Starry Sky یا آسمان پرستاره عرضه کند. تفاوت ظاهری در این دو نسخه در جلوپنجره است که در نسخه استاندارد جلوپنجره معمولی را می بینیم و در نسخه Starry Sky طرح آسمان ستاره ای را در جلوپنجره می بینیم.

رونمایی رسمی از لاویدا چه زمان انجام می شود؟

قرار است این خودرو در ماه آوریل و در نمایشگاه خودروی پکن رونمایی رسمی داشته باشد.

به این مطلب رای دهید

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.