معرفی سه مدل جدید از داچیا تا سال 2025 + معرفی داچیا بیگستر

کانسپت داچیا بیگستر
داچیا بیگستر

داچیا به عنوان زیرمجموعه اقتصادی رنو، همگام با کمپانی مادر روند جدیدی را در طراحی و تولید پیش گرفته است و مدل های متفاوت و جذابی را مثل داچیا بیگستر برای معرفی در سال های جاری در نظر دارد.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

به تازگی کمپانی داچیا تصاویر مربوط به کانسپت یک شاسی بلند کامپکت را منتشر کرده است که بیگستر (Bigster) نام دارد و احتمالاً نسخه تولیدی این خودرو به زودی رونمایی خواهد شد. گروه رنو به تازگی برنامه جدید خود و زیرمجموعه هایش را تحت عنوان Renaulution اعلام کرده و همان طور که از عنوان آن مشخص است، تحولی عظیم در محصولات رنو، آلپاین و داچیا به دنبال دارد.

در اخبار اخیر اعلام شد آلپاین به عنوان زیرمجموعه رنو به یک نشان تمام الکتریکی تبدیل خواهد شد و با همکاری لوتوس خودروهایی الکتریکی و اسپرت را به بازار می آورد. حالا نوبت به کمپانی رومانیایی داچیا رسیده و این کمپانی اعلام کرده است که سه خودروی مدرن را در این سال ها تولید خواهد کرد که یکی از آن ها، که در تصویر می بینید، در سگمنت C قرار می گیرد.

داچیا در مراسمی ضمن اعلام برنامه هایش، کانسپت شاسی بلند بیگستر را معرفی کرده که یک شاسی بلند با ظاهری آفرودی و خشن است. این خودرو از نظر ابعاد در رده بالاتر از داچیا داستر قرار می گیرد، احتمالاً نسخه تولیدی دقیقاً همین طراحی را ندارد، اما کمپانی تأیید کرده که از نظر ابعادی بیگستر در همین رده قرار خواهد گرفت.

بررسی کانسپت داچیا بیگستر

داچیا بیگستر
داچیا بیگستر

بیگستر با ۲۸ سانتی متر طول بیش تر نسبت به داستر، ۴.۶ متر طول دارد. طبق اطلاعات موجود قرار است بیگستر با پیشرانه های هیبرید، ال پی جی و سی ان جی به بازار بیاید. رنو قصد دارد ارتباط خود را با لادا قوی تر کند تا هزینه های تولید محصولات جدید خود را کاهش دهد و پلتفرم های مورد استفاده در محصولات جدیدش را با یک پلتفرم توسعه دهد. به جز مدل بیگستر، داچیا تصمیم دارد نسخه بزرگ تری را از داچیا معرفی و تولید کند.

برنامه های داچیا و لادا

کانسپت بیگستر
کانسپت بیگستر

داچیا و لادا قصد دارند ۷ مدل ترکیبی را تا سال ۲۰۲۵ به تولید برسانند. بخشی از برنامه این دو کمپانی این است که مدل های قدیمی را احیا کنند و با چهره ای جدید و همراه با تکنولوژی مدرن وارد بازار کنند. این درست همان سیاستی است که رنو با معرفی رنو ۵ الکتریکی در پیش گرفت. مدل هایی که با همکاری داچیا و لادا طراحی می شوند بر مبنای پلتفرم CMF-B رنو تولید خواهند شد و تمرکز تولید بر طراحی و تولید خودروهایی با پیشرانه های ال پی جی و هیبرید است.

نشان جدید داچیا
نشان جدید داچیا

نکته جالب در مورد معرفی کانسپت داچیا، نشان جدیدی است که در جلوی این خودرو می بینیم. البته هنوز اعلام رسمی تغییر لوگوی داچیا انجام نشده است، اما به نظر می رسد این کمپانیِ اقتصادی‌ساز به سبک خودروسازان قدر مثل کیا و جنرال موتورز نشان خود را تغییر داده است و از این پس در محصولات جدید داچیا این لوگو را می بینیم که به مراتب از نشان قبلی زیباتر و مدرن تر است.

محمدرضا پاداش

پایگاه خبری اسب بخار

به این مطلب رای دهید

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.