دلیل خاص دولت برای تعرفه بالای واردات خودرو

تعرفه بالای واردات خودرو
تعرفه بالای واردات خودرو

طی هفته های اخیر، برخی نمایندگان مجلس و مسئولان برای همراه نشان دادن خود با مردم، اقدام به انتقاد از قیمت خودروهای وارداتی کرده اند؛ این در حالی است که به احتمال زیاد آن ها دلیل خاص دولت را برای تعرفه بالای واردات خودرو می دانند.

فونیکس تیگو 8 پرو مکس فونیکس تیگو 8 پرو مکس مدیران 777 مدیران 777

به گزارش پایگاه خبری اسب بخار، این روزها انتقاد به قیمت خودروهای وارداتی از سوی برخی نمایندگان مجلس زیاد شده است. این نمایندگان مردم در خانه ملت به نحوی از قیمت ها و تعرفه ها انتقاد می کنند که انگار تازه از خواب بیدار شده اند یا زمانی که این تعرفه ها اعلام شده است آن ها نبوده اند و اطلاعی از آن نداشته اند. انگار فرصت مطالعه و بررسی آن چه می گذرد ندارند یا این که در زمان اعلام این تعرفه ها متوجه نبوده اند که دولت چه کاری کرده است، اما در مقابل، به نظر می رسد حکمرانی اقتصادی کشور تعرفه های جدید واردات خودرو را هوشمندانه با افزایش نزدیک به صددرصد تعریف کرده است.

مجلس به دنبال کاهش تعرفه واردات

اخیراً نائب رئیس کمیسیون صنایع مجلس نیز به جمع این منتقدان پیوسته و ادعا کرده است که به دنبال کاهش تعرفه واردات خودرو هستیم.

علی جدی در همین رابطه گفت: «براساس گفته‌های قبلی، مقرر بود خودروی اقتصادی وارد شود این در حالی است که تعرفه سنگین اشکالاتی در تحقق این مهم ایجاد کرده است؛ به طور مثال، قیمت خودرویی که باید کم تر از یک میلیارد تومان می‌شد اکنون به دو میلیارد تومان رسیده است.

نماینده مردم شیروان در مجلس  اضافه کرد: «این موضوع در کمیسیون صنایع و معادن مجلس مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد که به بحث تعرفه‌های واردات خودرو ورود و با وزارت صمت به این موضوع رسیدگی کنیم، زیرا ما سقف قیمتی کم تر از ۲۰ هزار دلار را در نظر گرفتیم که این مشکل حل شود، قرار نیست ما محدودیت واردات ۲۰ هزار دلار در نظر بگیریم و خودمان نیز به اندازه قیمت این خودرو به آن اضافه کنیم.»

این نماینده مجلس یازدهم با بیان این که به دنبال این هستیم که تعرفه واردات خودروهایی را که کم تر از ۲۰ هزار دلار است کاهش دهیم، تصریح کرد: «دولت نباید واردات خودرو را با هدف درآمدزایی انجام دهد، زیرا هدف از واردات خودرو در این مقطع زمانی ساماندهی بازار و تأمین نیاز بازار است.»

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: «با تعرفه‌های فعلی خودروهای وارداتی به دست مردم عادی نمی‌رسد و فقط افراد پولدار می‌توانند این خودروها را خریداری کنند.»

صحبت های جدی، جدی هستند!

با توجه به جایگاهی که این نماینده در کمیسیون صنایع مجلس دارد، در وهله اول این پرسش به وجود می آید که آیا صحبت های جدی، جدی هستند؟ آیا واقعاً وی و یا افرادی شبیه به وی تا امروز از میزان تعرفه ها و اثرگذاری آن بر قیمت تمام شده خودروهای وارداتی بی خبر بوده اند؟ آیا در زمانی که لایحه بودجه را بررسی می کردند هم متوجه این موضوع نشده اند؟ آیا اعداد و ارقامی که دولت از محل واردات خودرو در نظر گرفته بود را ندیده اند؟

با این حال، با توجه به برنامه ای که برای واردات خودروهای دست دوم در نظر گرفته اند، تعریف تعرفه های جدید، هم طبیعی است و هم متولیان اقتصاد کشور را به آن چه می خواهند می رساند. در واقع، با این روش یک تیر و چند نشان را هدف گرفته اند.

همان طور که این نماینده مجلس گفته است طبقه خاصی می توانند این خودروها را خریداری کنند، البته تدابیر اقتصادی این خودورها را خاص کرده است. با این وجود به رغم تقاضای زیادی که برای خودروهای وارداتی غیر چینی وجود دارد، تعداد افرادی که از پس پرداخت قیمت های میلیاردی بربیایند زیاد نیست؛ این بخش از بازار مشتریان خاص خود را خواهند داشت. مشتریان خودروهای سابقاً اقتصادی نیز که مشخص هستند. در این میان، تنها نقطه مبهم و رازآلود بازار که سمت و سوی آن مشخص نشده است، رده قیمت خودروهای مونتاژی است. تکلیف این بخش از بازار با نهایی و ابلاغ شدن آیین نامه واردات خودروهای کارکرده روشن می شود. اگر تعرفه واردات برای این خودروها، مانند صفرکیلومترها باشد، بازار مونتاژی ها دست نخورده در اختیار غیر دولتی ها باقی خواهند ماند. اگر تغییر در تعرفه ها ایجاد شود، آن وقت است که رقابت و یا حتا شاید جنگی شدید در این بخش از بازار به وجود بیاید. دولت در بازار خودرو به دنبال صلح و درآمد است.

بنابراین پازل را جوری چیده اند که تمام کلاس های قیمتی بازار مشتریان خود را داشته باشند و یک جای جدید برای خودروهای دست دوم هم تعریف کرده اند. با ورود این خودروها هر کس به اندازه وسعت مالی اش می تواند اقدام به خرید کند. یکی می تواند صفرکیلومترهای میلیاردی می خرد و یکی هم نمی تواند پس سراغ کلاس قیمتی پایین تر می رود و این پیوستگی تا سایر کلاس ها ادامه دارد. دولت نیز در هر کدام از این کلاس های قیمتی سهم خود را خواهد برد. حالا این که پیش تر از خودروهای اقتصادی و کاهش قیمت ها دم می زدند هم اصلاً مهم نیستند، چون نه قرار است به کسی پاسخ‌گو باشند و نه ناراحتی مردم مهم است؛ هدف کسب درآمد و ادامه توزیع رانت است، که در هر صورت، این خواسته محقق خواهد شد، مابقی قضایا فرع است و اهمیتی ندارد.

۴.۴ امتیاز از ۲۱ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.