کینگ لینگ تاگا صنایع خودروسازی پادرا رونمایی شد

کینگ لینگ تاگا صنایع خودروسازی پادرا رونمایی شد
کینگ لینگ تاگا صنایع خودروسازی پادرا رونمایی شد

شرکت صنایع خودروسازی پادرا شب گذشته از نسخه های بنزینی و دیزلی پیکاپ کینگ لینگ تاگا رونمایی کرد.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

به گزارش پایگاه خبری اسب بخار، مراسم رونمایی کینگ لینگ تاگا با حضور جمعی از مقامات دولتی، خبرنگاران، ورزشکاران، هنرمندان و مدیران صنعت خودرو برگزار شد. در این مراسم نسخه های بنزینی تاگا با دو فاصله محوری مختلف معرفی شدند و اعلام گردید که نسخه دیزلی این خودروی دو دیفرانسیل، صرفاً با فاصله محوری بلند به بازار عرضه می شود. این پیکاپ قرار است تا در کارخانه گرمسار صنایع خودروسازی پادرا مونتاژ شود و احتمالاً در تابستان سال جاری، تولید تاگا آغاز خواهد شد. همچنین نسخه بنزینی اتوماتیک این پیکاپ چینی و مونتاژی، با جعبه دنده ۸ سرعته AT امسال به بازار ایران معرفی می شود.

مشخصات و امکانات کینگ لینگ تاگا

نسخه دیزلی این پیکاپ به پیشرانه سه لیتری و چهار سیلندر توربو دیزل مجهز است که ۱۳۸ اسب بخار را با گشتاور ۳۲۰ نیوتن متر تولید می کند. نسخه بنزینی تاگا هم یک پیشرانه ۱.۸ لیتری توربو GDi با توان ۲۲۷ اسب بخار و گشتاور ۳۱۰ نیوتن متر دارد. نسخه بنزینی تاگا به جعبه دنده ۶ سرعته دستی و نسخه دیزلی به جعبه دنده ۵ سرعته دستی مجهز است.

در بحث امکانات رفاهی و ایمنی می توان گفت که ایسوزو کینگ لینگ تاگا مونتاژ شده توسط صنایع خودروسازی پادرا به دو کیسه هوا، تریم داخلی چرم مصنوعی، استارت دکمه ای، نمایشگر لمسی با پنل کنترل روی کنسول، دوربین ۳۶۰ درجه، صندلی ۸ حالته برقی راننده، کروز کنترل، گرمکن صندلی های جلو، زیر آرنجی و شارژر USB ردیف عقب، سامانه کنترل پایداری الکتریکی، تهویه اتوماتیک، جلو آمپر دیجیتال، دوربین ثبت وقایع، آینه های تاشو برقی با گرمکن، رینگ آلومینیومی، تنظیم الکتریکی وضعیت انتقال قدرت به چرخ ها، رادار خطی و… مجهز است.

آلبوم تصاویر کینگ لینگ تاگا صنایع خودروسازی پادرا

کینگ لینگ تاگا اِچ با پادرا دیزل به بازار می آید (۳۰ فروردین ۱۴۰۱)

بر اساس اطلاعات به دست آمده، قرار است تا پیکاپ ایسوزو کینگ لینگ تاگا H توسط شرکت پادرا دیزل به بازار ایران عرضه شود.

به گزارش پایگاه خبری اسب بخار، آن طور که گفته می شود، زیر ساخت های مونتاژ این پیکاپ چینی-ژاپنی در پادرا دیزل ایجاد شده و این خودروساز بخش خصوصی می خواهد تا با عرضه کینگ لینگ تاگا H به بازار خودروهای کار و تجاری سبک ورود کند. در حال حاضر چند نسخه از این پیکاپ وارد ایران شده و فرایند اخذ مجوزهای استاندارد و تولید را پشت سر می گذارد. بر اساس شنیده ها، احتمال آن زیاد است که پادرا دیزل نسخه های دیزلی و بنزینی تاگا H را در نمایشگاه خودروی تهران شهر آفتاب رونمایی کند. چهارمین دوره از نمایشگاه خودروی تهران شهر آفتاب، ۲۷ تا ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد.

تاگا فیس لیفت به ایران آمد + تصاویر (۳۰ آبان ۱۴۰۰)

ایسوزو کینگ لینگ تاگا H به ایران آمد

تصاویر ارسالی از سوی مخاطبان اسب بخار نشان می دهد که یک دستگاه ایسوزو کینگ لینگ تاگا H جهت انجام تست های فنی به تهران آمده و پلاک گذر موقت را دریافت کرده است. پیش از این رسانه اسب بخار اعلام کرده بود که احتمال حضور تاگا H در ایران قوی تر شده است.

طی پیگیری های خبرنگار اسب بخار هنوز مشخص نشده است که کینگ لینگ تاگا H توسط کدام خودروساز به ایران آمده و صرفاً می توان احتمال داد که یک خودروساز با توان مالی بالا به سراغ این پیکاپ دو دیفرانسیل رفته است. زیرا در مذاکره های قبلی ایسوزو – کینگ لینگ با برخی خودروسازان خصوصی، اعلام شده بود که برای تولید نسخه H تاگا در ایران نیاز به اخذ مجوزهای استانداردی جدید است و این هزینه از سوی طرف چینی به طرف ایرانی تحمیل می شد. حال یا یک خودروساز با توان مالی بالا به سراغ این پروژه رفته و یا خودروساز مورد نظر از نظر قدرت چانه زنی در شرایطی بوده که زیر بار این هزینه نرفته است.

معرفی کینگ لینگ تاگا اِچ

نشان کینگ لینگ یکی از خودروسازان کار و تجاری در بازار چین شناخته می شود که از سال ها قبل به عنوان شریک تجاری ایسوزو ژاپن به بازارهای جدیدی راه پیدا کرد. یکی از فعالیت های مشترک ایسوزو و کینگ لینگ، تولید یک پیکاپ دو دیفرانسیل بر مبنای ایسوزو D-Max و شورولت کلورادو بوده که با نام تاگا H از سال ۲۰۱۷ به بازارهای هدف عرضه شده است. در برخی بازارها، این پیکاپ چینی با نام ایسوزو تاگا و در برخی بازارهای دیگر با نام ایسوزو کینگ لینگ تاگا شناخته می شود. یکی از ویژگی های قابل توجه در مورد تاگا، معرفی این پیکاپ توسط ایسوزو ژاپن جهت عرضه در برخی بازارهای اروپایی بوده است. به عبارت ساده تر، کمپانی ایسوزو ترجیح داده است تا برای کسب بازارهای بیشتر با کینگ لینگ تاگا در بازارهای مطرح حضور داشته باشد.

در سال های گذشته، به خاطر تجربه ایسوزو در ساخت خودروهای دیزلی، کینگ لینگ تاگا با نسخه دیزلی در بازارها عرضه می شد. اما حالا که تاگا H با فیس لیفت قابل توجهی همراه شده است، می بینیم که عرضه آن با پیشرانه بنزینی ها در دستور کار قرار گرفته و به همین دلیل، برخی خودروسازان خصوصی ایران جهت مونتاژ این پیکاپ دو دیفرانسیل مذاکراتی را آغاز کرده اند.

در نسخه فیس لیفت تاگا مدل ۲۰۲۱ شاهد هستیم که در کنار پیشرانه ۳ لیتری دیزل ۴JJ3-TCX ایسوزو، امکان سفارش گذاری این پیکاپ دو دیفرانسیل با پیشرانه بنزینی هم فراهم است. در حال حاضر کمپانی ایسوزو و کینگ لینگ یک پیشرانه ۱٫۸ لیتری توربو GDi را برای تاگا H مدل ۲۰۲۱ در نظر گرفته اند که ۲۳۱ اسب بخار را با گشتاور ۳۱۰ تا ۳۲۰ نیوتن متر تولید می کند. این پیشرانه می تواند حداکثر گشتاور تولیدی را در دوری کمتر از ۱۷۵۰rpm در اختیار راننده قرار دهد و جعبه دنده شش سرعته دستی نیز توان را به چرخ های جلو و عقب این پیکاپ ژاپنی-چینی می رساند. همچنین جعبه دنده اتوماتیک ۸ سرعته AT نیز برای تاگا H توربو بنزینی قابل سفارش است.

در نسخه فول آپشن تاگا H فیس لیفت امکاناتی مانند جلو آمپر دیجیتال، سنسور باد و دمای تایر، سنسور نور، سامانه پیشگیری از تصادف، کروز کنترل هوشمند، تهویه اتوماتیک، نمایشگر لمسی ۱۰ اینچی، دوربین ۳۶۰ درجه، رادار خطی، رادار نقطه کور، سنسور باران، استارت دکمه ای، قابلیت تنظیم الکتریکی وضعیت انتقال قدرت به چرخ ها، قفل دیفرانسیل اتوماتیک محور عقب، کنترل شروع حرکت در سربالایی، تریم داخلی چرمی، سامانه کنترل پایداری الکتریکی و… دیده می شود.

لازم به ذکر است که تاگا H مانند سایر پیکاپ های چینی دارای دو نسخه ابعادی است و نمونه با فضای بار بزرگتر هم، امکان سفارش گذاری دارد.

تفاوت تاگا اِچ با سایر پیکاپ های چینی بازار ایران

در حال حاضر اکثر پیکاپ های چینی و مونتاژی بازار ایران، از شاسی و سازه مشترکی استفاده می کنند که متعلق به نسل قبل تویوتا هایلوکس است و کمپانی تویوتا نیز این سازه را به خودروسازان چینی واگذار کرده است. همچنین در بحث اتاق، محفظه بار و… نیز اصول ثابتی میان بیشتر پیکاپ های چینی بازار ایران وجود دارد و سبب شده تا معایب و مزایای خاص خود را داشته باشد.

اما تاگا H فیس لیفت ۲۰۲۱ از نظر ساختار شاسی و اتاق متفاوت نسبت به سایر پیکاپ های موجود در بازار ایران بوده و اصول مهندسی جدیدتری را دنبال می کند. همچنین تاییدیه های ای-مارک از سوی ایسوزو ژاپن برای تاگا H دریافت شده و امروز این محصول به برخی بازارهای رقابتی ورود پیدا کرده است. در بحث ساختار قوای محرکه، تاگا H در نمونه دیزلی ساختار به مراتب قوی تری را نسبت به سایر پیکاپ های موجود در بازار ایران دارد و در نمونه بنزینی هم، قابلیت رقابت با پیکاپ های مونتاژی در آن دیده می شود.

اما نکته قابل توجه این است که کینگ لینگ تاگا H با توجه به ویژگی های فنی، ساختار مهندسی، امکانات رفاهی و ایمنی گاهی قیمتی کمتر از سایر گزینه های چینی دارد و در صورت عقد یک قرارداد خوب با طرف چینی-ژاپنی، این امکان فراهم است تا این خودروی دو دیفرانسیل با قیمتی رقابتی و شاید کمتر از برخی گزینه های مونتاژی پا به بازار ایران بگذارد.

پایگاه خبری اسب بخار

کینگ لینگ تاگا توسط چه شرکتی در ایران عرضه می شود؟

شرکت صنایع خودروسازی پادرا برنامه دارد تا کینگ لینگ تاگا را در نسخه های توربو بنزینی و دیزلی به بازار ایران عرضه کند.

کینگ لینگ تاگا H چه مشخصات فنی دارد؟

در نسخه فیس لیفت ایسوزو کینگ لینگ تاگا مدل ۲۰۲۱ شاهد هستیم که در کنار پیشرانه ۳ لیتری دیزل ۴JJ3-TCX ایسوزو، امکان سفارش گذاری این پیکاپ دو دیفرانسیل با پیشرانه بنزینی هم فراهم است. در حال حاضر کمپانی ایسوزو و کینگ لینگ یک پیشرانه ۱٫۸ لیتری توربو GDi را برای تاگا H مدل ۲۰۲۱ در نظر گرفته اند که ۲۲۷ اسب بخار را با گشتاور ۳۱۰ تا ۳۲۰ نیوتن متر تولید می کند. این پیشرانه می تواند حداکثر گشتاور تولیدی را در دوری کمتر از ۱۷۵۰rpm در اختیار راننده قرار دهد و جعبه دنده شش سرعته دستی نیز توان را به چرخ های جلو و عقب این پیکاپ ژاپنی-چینی می رساند. همچنین جعبه دنده اتوماتیک ۸ سرعته AT نیز برای تاگا توربو بنزینی قابل سفارش است.

کینگ لینگ تاگا چه امکاناتی دارد؟

در نسخه فول آپشن کینگ لینگ تاگا H فیس لیفت امکاناتی مانند جلو آمپر دیجیتال، سنسور باد و دمای تایر، سنسور نور، کروز کنترل، تهویه اتوماتیک، نمایشگر لمسی ۱۰ اینچی، دوربین ۳۶۰ درجه، رادار خطی، رادار نقطه کور، سنسور باران، استارت دکمه ای، قابلیت تنظیم الکتریکی وضعیت انتقال قدرت به چرخ ها، قفل دیفرانسیل اتوماتیک محور عقب، کنترل شروع حرکت در سربالایی، تریم داخلی چرمی، سامانه کنترل پایداری الکتریکی و… دیده می شود.

به این مطلب رای دهید

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.