امکان خرید چانگان CS35 پلاس و CS55 پلاس فراهم شد

امکان خرید چانگان CS35 پلاس و CS55 پلاس فراهم شد
امکان خرید چانگان CS35 پلاس و CS55 پلاس فراهم شد

وزارت صمت برنامه دارد تا پس از پایان فرایند ثبت نام اولیه متقاضیان خودروهای وارداتی، عرضه چانگان CS35 پلاس و CS55 پلاس را آغاز کند. امکان خرید این کراس اوورهای وارداتی از سوی سایپا فراهم شده است و هفته آینده افراد دارای اولویت در سامانه یکپارچه وزارت صمت، می توانند برای خرید دو کراس اوور چانگان از طریق سایپا اقدام کنند.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

به گزارش پایگاه خبری اسب بخار، در حال حاضر مشتریان چانگان CS35 پلاس و CS55 پلاس می توانند با مراجعه به وبسایت AutoSale.ir نسبت ثبت نام اولیه اقدام کنند. از روز گذشته وزارت صمت در این سامانه ثبت نام اولیه متقاضیان خودروهای وارداتی را آغاز کرده است و این فرایند تا پایان هفته جاری ادامه دارد و پس از آن با قرعه کشی ۱۰۰ هزار مشتری اولویت خرید را به دست می آورند.

در مرحله ثبت نام ابتدا باید یک حساب وکالتی به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان توسط متقاضیان افتتاح و مبلغ ۵ میلیارد ریال در حساب بانکی خود نزد یکی از شعب بانک های حایز شرایط، مسدود نمایند. همچنین متقاضیان خرید چانگان CS35 پلاس و CS55 پلاس باید توجه داشته باشند که طی ۴ سال گذشته نباید از خودروسازان خریدی کرده باشند و عدم وجود پلاک فعال هم الزامی است. با توجه به اطلاعیه های وزارت صمت، مشتریان تا قبل از عقد قرارداد با واردکنندگان می توانند از فرایند حضور در خرید خودروهای وارداتی انصراف دهند و جریمه ای را پرداخت نکنند. همچنین امکان فروش خودروهای وارداتی چانگان یکسال پس از تحویل امکان پذیر نیست.

منابع آگاه می گویند که حدود دو هزار دستگاه چانگان CS35 پلاس و CS55 پلاس هفته آینده توسط سایپا به فروش می رسد و زمان تحویل این خودروها اواسط بهار ۱۴۰۲ اعلام شده است. چندی پیش گروه خودروسازی سایپا سفارش گذاری کراس اوورهای وارداتی چانگان را انجام داده و شنیده ها حاکی از آن است که محموله های وارداتی CS35 پلاس و CS55 پلاس در راه ایران هستند.

چانگان CS35 پلاس قرار است تا با پیشرانه ۱.۴ لیتری توربوشارژر TGDi به بازار ایران بیاید. این کراس اوور قدرت ۱۵۸ اسب بخار را با گشتاور ۲۶۰ نیوتن متر دارد. چانگان CS35 پلاس و یونی تی هم با پیشرانه ۱.۵ لیتری توربوشارژر TGDi به ایران می آیند و قدرتی حدود ۱۷۷ تا ۱۸۵ اسب بخار را با گشتاور ۳۰۰ نیوتن متر دارند. جعبه دنده سه کراس اوور چانگان در بازار ایران از نوع ۷ سرعته اتوماتیک دو کلاچه تَر (W-DCT) خواهد بود. چانگان CS35 پلاس سایپا در بحث امکانات رفاهی و ایمنی در جایگاه قابل قبولی قرار دارد و می تواند ویژگی های مناسبی را در اختیار راننده و سرنشینان بگذارد. کروز کنترل، تنظیم حالت رانندگی، شش کیسه هوا، سقف پانورامای برقی، چراغ روشنایی روز یکپارچه در جلو پنجره، فناوری ELD چراغ ها، سنسور نور، تریم داخلی چرم مصنوعی، فرمان کمکی برقی، دوربین پارک سمت شاگرد، تهویه اتوماتیک، سنسور پارک و دوربین عقب، جلو آمپر دیجیتال، ترمز پارک برقی، اتوهلد، کنترل حرکت در سربالایی، کنترل حرکت در سراشیبی، سامانه کنترل پایداری الکتریکی، استارت دکمه ای، رینگ آلومینیومی ۱۸ اینچی و… از جمله امکانات CS35 پلاس سایپا است.

کراس اوور چانگان CS55 پلاس به پیشرانه ۱.۵ لیتر توربو با فناوری GDi مجهز است که توان تولید نهایت قدرت ۱۸۵ اسب بخار و نهایت گشتاور ۳۰۰ نیوتن متر را دارد. قدرت از طریق جعبه دنده ۷ سرعته دوکلاچه تر به رخ های جلو منتقل می شود. سیستم تعلیق در جلو مکفرسون است و در عقب سیستم چند اتصاله یا مولتی لینک را داریم و در کل، مشخصات فنی مشابه یونی تی را در چانگان CS55 پلاس می بینیم، با این تفاوت که میزان قدرت در این خودرو کمی بیش تر است. پیشرانه این کراس اوور از سری بلوکُر چانگان است و این یعنی عملکرد قدرتی پیشرانه و راندمان حرارتی آن نسبت به دیگر چینی های حاضر در بازار بهتر است.

۳.۷ امتیاز از ۶ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.