سوختن جاده مخصوص در تب و لرز ارز

ارز خودروسازی
ارز خودروسازی

حکمرانی اقتصادی با نمایشگاه های متعدد و مختلف خودرو، معرفی محصولات جدید وارداتی و تولیدی و کنترل بازار با عرضه های قطره چکانی، سعی می کند شرایط را عادی جلوه دهد، اما واقعیت این است که در حال حاضر، جاده مخصوص در تب و لرز ارز می سوزد.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8 مدیران 777 مدیران 777

به گزارش پایگاه خبری اسب بخار، براساس گزارش ها و آمارها تولید خودروهای داخلی افت داشته است. واردات برخلاف وعده ها و آن چه مدعی بوده و هستند از سرعت خوبی برخوردار نیست. این روند حتا باعث احضار وزیر صمت به مجلس شده است، چراکه هنوز تعداد خودروهایی که به مرحله ترخیص و شماره گذاری رسیده اند به ۵ هزار دستگاه هم نمی رسد. هر چند طبق گفته متولیان، این تعداد نزدیک به ۱۲ هزار دستگاه می شود، اما شامل محصولاتی است که فعلاً فقط به ایران رسیده اند، یعنی فعلاً برای پاس کردن مراحل مختلف و پروسه های طولانی اخذ مجوزهای شماره گذاری باید در انتظار بمانند.

انتظاری که برای اولین محموله های حدود ۶ ماه به طول انجامید. با این حال، باز هم مدعی هستند که دلیل فرسایشی شدن این روند، به دلیل ناهماهنگی دستگاه بوده است. چون در هر حال بعد از ۵ سال مجدد یک فرآیند آغاز شده است و دستگاه ها و نهادهای مرتبط با سازوکارهای جدید آشنا نبوده اند.

البته این موضوع نمی تواند چندان قابل قبول باشد، چراکه به نظر می رسد دستگاه های مرتبط مشغول صرف چای و سایر کارهای دیگر بودند و فرصت و زمان کافی برای خودروهای وارداتی نداشتند. در عین حال، از اواخر سال گذشته ارز خودروسازان را با چالش جدید مواجه کرد. از بهمن ماه ۱۴۰۱ نرخ از نیمایی به تالار دوم تغییر یافت. با تشخیص بانک مرکزی خودروسازان برای تهیه ارز مورد نیاز خود باید با صادرکنندگان به توافق می رسیدند. از نظر مسئولان این طرح کم و کاستی نداشت. از یک سو، با شورای رقابت و مشمول قیمت گذاری کردن تمام خودروسازان و واردکنندگان به زعم خود مانع از افزایش قیمت خودروها می شدند و از سوی دیگر، با تعیین زمان برای صادرکنندگان و الزام رفع تعهد ارزی باز هم به زعم خود به راهکاری دست پیدا کرده بودند که مانع از عدم فروش ارز توسط آن ها شود.

اما تمام این طرح ها، پیشنهادها، الزامات و راهکارها روی کاغذ قشنگ و قابل اجرا هستند. از یک طرف، خودروسازان مجبور به تهیه ارز بودند و از سوی دیگر، دارندگان ارز این اجباررا نداشتند. حتا جریمه هم برای آنان چندان ترسناک نبود. در هر صورت، مابه‌التفاوت قیمت بازار و تالار دوم وسوسه های خود را به همراه داشت.

هر چند در این خصوص سند و مدرک مستند و مستدلی در دست نیست، اما براساس شنیده ها، ارز تالار دوم هم توافقی و دو نرخی به دست مصرف کنندگان می رسید. با این وجود، در آن هنگام تولیدکنندگان پیرو تعهدی که داشتند و همچنین تعهدی که ایجاد شد، باید ارز مورد نیاز خود را برای ثبت سفارش قطعات تأمین می کردند، اما ارز حتا با دو نرخی شدن در تالار دوم هم به سختی به دست می آمد.

این مسئله در اواخر سال چندان به چشم نیامد و اعتراض و انتقاد خاصی هم به دنبال نداشت. با شروع سال جدید هم شرایط به گونه ای پیش رفت که صدای کمبود ارز شنیده نشد. پیرو شایعاتی که پیرامون افزایش قیمت محصولات دو خودروساز بزرگ کشور به وجود آمده بود، از هفته دوم فروردین برخلاف رویه معمول سال های گذشته، بازار خودرو یک‌باره با تلاطم و جهش قیمت ها همراه شد. این موضوع باعث شد این بار وزیر صمت سابق به صورت بسیاری جدی به مجلس احضار شود. فاطمی امین نیز که با علم کردن بساط فروش سامانه ای و کنترل مصنوعی تقاضا فکر می کرد از خطر استیضاح جسته است، باز هم خود را در برابر منتقدان عصبانی‌اش در بهارستان دید. وی تلاش کرد با واردات خودروهای دست دوم، آبی بر آتش بریزد، اما این بار برخلاف آبان ۱۴۰۱، تیرهایش به هدف اصابت نکرد و به اجبار مجبور به ترک کرسی صدارت شد.

در این گیرودار حواس ها هم پرت وزیرصمت شده بود و کسی صدای خودروسازان را نمی شنید. با این حال، مشکل کمبود و عدم تخصیص ارز به قوت خود باقی بود. کسی صدای خودروسازان را نمی شنید. بعد از آن نیز داستان قیمت گذاری محصولات مونتاژی و جوی که علیه آنان ایجاد شد به عاملی دیگر بدل شد تا همچنان مشکلات تولید به قوت خود باقی بماند. البته در مقطعی برخی خطوط تولید برای نشان دادن وخامت اوضاع رو به تعطیلی رفت.

در هر حال، با استفاده از موجودی انبارها تولید ادامه یافت، اما همچنان سایه ارز بر سر خودروسازان سنگینی می کرد. رفته رفته این مسئله برای واردکنندگان هم به یک معضل اساسی تبدیل شد. آن ها نیز پس از ثبت سفارش اولیه برای دریافت ارز و سفارش گذاری با کمبود مواجه شدند. به زبان ساده تر، در حال حاضر تمام ارگان صنعت خودروسازی به شدت از نظر تأمین ارز در مضیقه قرار گرفته اند. هر چند بنا به دلایل متعدد از جمله بالادست بودن وزارت صمت، هیچ کدام به صراحت اعتراض نمی کنند، اما از خلال حرف هایشان بیم از آینده به وضوح مشخص است. البته بیش تر آن ها در نمایشگاه های مختلف با هر دلیلی که باشد شرکت می کنند و سعی می کنند با دستان پر هم حاضر شوند. با این وجود، به علت کمبود ارز نمی توانند برای فردای خود تصمیم بگیرند.

در واقع، این برخلاف آن چیزی است که از نمای بیرونی به چشم می خورد؛ محصولات جدید سبک و سنگین معرفی می شوند، رونمایی ها و تحویل ها انجام می شود، اما مشخص نیست که آیا این هیاهو و هیجان به نتیجه خیری منجر خواهد شد یا خیر؟

۴.۳ امتیاز از ۶ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.