فروشگاه آنلاین لوازم یدکی خودرو
کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

دومین نشست تخصصی آینده نگاری صنعت خودرو

دومین نشست تخصصی آینده نگاری صنعت خودرو
دومین نشست تخصصی برنامه آینده نگاری علم و فناوری با موضوع آینده صنعت خودرو، اینترنت اشیاء و اتصالپذیری در روز سه شنبه
مورخ ۲۵ مهرماه در محل مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور با حضور نمایندگانی از سازمانهای ذینفع صنعت خودرو برگزار شد.

در ابتدای نشست آقای مهندس قیصری از مرکز تحقیقات اینترنت اشیا به بررسی جایگاه اینترنت اشیا در صنعت خودرو و فراگیری آن در بازارهای جهانی،
ضرورت ورود خودروی خودران و مزایای استفاده از این خودروها)به طور مثال کاهش تصادفات(پرداختند. سپس ایشان نکات قابل تاملی در خصوص روند اجرایی کردن این طرح مانند امنیت تجهیزات و نرم افزارها، پیچیدگی اتصال، گستردگی شبکهها، تجزیه و تحلیل مدلهای مناسب به منظور تشخیص صحیح موقعیت خودرو و ایجاد پروتکل های ارتباطی استاندارد جهت جمعآوری و پردازش دادهها مطرح نمودند. در ادامه آقای مهندس جوانمردی نماینده شرکت نیلیکار در موضوع خودروهای متصل و اینترنت اشیا به معرفی ارتباط: خودرو با خودرو، خودرو با زیر ساختها و سازمانها و یا خودرو با هر وسیلهی دارای اینترنت پرداخته و فرصتها و خدمات به وجود آمده در این حوزه را به تفضیل تشریح کردند. ایشان در ادامه صحبت های خود، راههای کسب درآمد از خودروهای متصل، نحوهی بهرهوری از آنها، مسیر پیشرفت از خودروهای متصل به خودروهای خودران و اهمیت آنها در صنعت خودرو را بیان نمودند. آقای دکتر محمد نقی زاده دبیر شورای راهبردی برنامه آینده نگاری صنعت خودرو و عضو هیات مدیره شرکت رهپویان دانش و فناوری فرا با طرح سناریوهای آینده صنعت خودرو و تغییرات اساسی در بازار و منابع درآمدی، به تشریح تحولات آتی، منافع اتصال پذیری، نقشآفرینان و تغییر رفتار مصرف کننده پرداختند.

زمان ارسال پست: ۲۹ مهر ۱۳۹۶ | ۵:۳۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار, پیشنهاد سردبیر | تگ ها: ،
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.