کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

جایگزینی ۴۰ هزار تاکسی نو

جایگزینی 40هزار تاکسی نو
امروز، شرکت ایران خودرو طی مراسمی چهل هزارمین تاکسی فرسوده را با خودرو نو تعویض کرد.
این مراسم که از صبح امروز در ساپکو برگزار شد، خبری در دل خود داشت که طی قرارداد با تاکسیرانی، شرکت ایران خودرو موظف به جایگزینی تاکسی های فرسوده با خودروهای نو این شرکت است. سمند و پژو ۴۰۵ به عنوان خودروهایی شناخته می شوند که با استاندارد یورو۴ چند وقتی است به خیابان ها آمده اند و این روند جایگزینی همچنان ادامه دارد. هاشم یکه زارع، مدیرعامل ایران خودرو در صحبت های خود گفت: با توافقی که با نهادهای مسئول داشتیم، ۶ درصد از بهره بانکی را به صورت یارانه خود بر عهده گرفتیم تا بهای تمام شده برای رانندگان تاکسی کمتر باشد. همچنین در حال حاضر تحویل تاکسی فرسوده و دریافت خودرو نو، تنها در یکساعت انجام می شود و با برنامه ریزی های انجام شده، دیگر خبری از تحویل های چند ماهه نیست.
معصومه ابتکار به عنوان رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست در این مراسم گفت: برنامه های بر مبنا این تدوین شده تا شرایط آب و هوای شهرها بهتر شود و این میزان آلودگی کاهش پیدا کند. خودروهای جدید با استاندارد یورو۴ حدود ۳ هزار لیتر در مصرف بنزین هر خودرو تاکسی نسبت به قبل صرفه جویی دارد و این نشان از آن است که در آینده با ایجاد آلودگی کمتری از این خودروها طرف هستیم. البته که این کارها کافی نیست و باید به سراغ تولید خودروهای پاک رفت تا مشکل کلانشهر ها به خاطر آلودگی وسایل نقلیه کمتر شود. یکی دیگر از کارها موثر آن بود که از چند وقت پیش از واردات و تولید موتورهای کاربراتوری جلوگیری شد.

محمدرضا نعمت زاده، وزیر صنعت معدن و تجارت در این مراسم گفت: تحویل ۴۰ هزار خودرو نو به رانندگان تاکسی گامی مهم و اساسی است. ولی نمی توان آن را کافی تلقی کرد. امروز باید صنعت خودرو ایران پویا باشد و به سمت پیشرفت حرکت کند. باید خودروهایی تولید شود که از نظر آلایندگی و ایمنی در سطح بالایی قرار داشته باشند. امروز آماری به دست من رسیده که در سال ۹۵، حدود ۱۵ هزار موتورسیکلت برقی در کشور تولید شده است. ما هم در حال حاضر تنها به مونتاژکاران موتور سیکلت، اجازی استفاده از موتورهای انژکتوری را می دهیم و تنها تا آخر سال وقت دارند تا مونتاژ موتورهای کاربراتی را به پایان برسانند و موجودی انبار خود را صفر کنند. خودروسازان ما هم باید بعضی کارها را از کمپانی های خارجی الگو برداری کنند. هنوز شاهد هستیم که خودروسازان بزرگ وقتی اشتباهی را انجام می دهند، به آن اعتراف کرده و مشتریان خود را فراخوان می کنند. خودروسازان ایرانی هم خجالت نکشند و اگر نقصی در خودرو مشاهده می کنند، آن هر چه سریع تر برای مشتریان حل کنند.
جایگزینی 40هزار تاکسی نو
این مراسم که با حضور جمعی از هنرمندان، ورزشکاران، نمایندگان مجلس، خبرنگاران و… برگزار شد، در پایان با تحویل نمادین خودروهای ۳۹۹۹۰ تا چهل هزار همراه بود و محومله های تاکسی های جدید در کنار این تحویل ها، به مراکز مربوطه جهت تحویل به تاکسیرانان ارسال شدند.

گروه مستند اسب بخار

زمان ارسال پست: ۰۹ بهمن ۱۳۹۵ | ۷:۵۷ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ،
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.