رانا پلاس به آپشن های کنترل پایداری و سنسور پایش باد تایرها تجهیز شد

آپشن های رانا پلاس
آپشن های رانا پلاس

طبق تصاویری که به دست‌مان رسیده است، شرکت ایران خودرو نصب دو آپشن سیستم کنترل پایداری و سنسور پایش باد تایرها برای رانا پلاس را بر طبق استانداردهای ۸۵گانه آغاز کرده است.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

به تازگی، تصاویری از خطوط تولید رانا پلاس به دست‌مان رسیده است که نشان می دهد گروه صنعتی ایران خودرو نصب دو آپشن ایمنی کنترل پایداری و کنترل فشار باد تایرها را برای این خودرو آغاز کرده است و این امکانات ایمنی بر طبق الزامات استانداردهای ۸۵گانه برای رانا پلاس در نظر گرفته شده اند.

آپشن های جدید رانا پلاس

چندی پیش، براساس استانداردهای اجباری سال جدید، رانا پلاس ایران خودرو هم مثل پژو پارس به دی لایت و پوزیشن لایت مجهز شد و حالا نوبت به نصب سیستم کنترل پایداری برای این خودرو رسیده است. احتمالاً به زودی کد کلاس جدیدی برای رانا پلاس در سایت ایران خودرو تعریف خواهد شد که طبق آن نصب این دو آپشن به صورت رسمی اعلام می شود.

چه آپشن هایی اجباری است؟

براساس جدولی که در گزارش سالانه وزارت صنعت معدن و تجارت دیده می شود، استانداردهای جدیدی برای گروه خودرویی M1، که شامل خودروهای سواری می شود، در نظر گرفته شده است. براساس زمان‌ بندی‌‌ای که در این جدول می بینیم، زمان اجباری شدن تمام آیتم های جدید تا پایان تیر ماه بوده است. براساس این گزارش چراغ روز، یا همان دی‌ لایت، باید تا پایان اسفند ماه ۱۴۰۱ برای تمام خودروها استانداردسازی می شد، همچنین چراغ اتوماتیک یا همان سنسور نور هم تا پایان سال قبل باید برای خودروهای تولیدی جدید استانداردسازی می شدند. همه خودروهای جدید این آیتم را در استانداردهای خود دارند، اما برای خودروهایی که طراحی و جای‌گذاری این آیتم زمان‌بر است، پوزیشن لایت استانداردسازی می شود و بعداً آپشن سنسور نور اضافه خواهد شد.

علاوه بر این دو آیتم، آیتم های نشانگر تعویض دنده (GSI)، نشانگر فشار باد تایر (TPMS)، سیستم کنترل پایداری و استاندارد حفاظت از عابر پیاده باید تا پایان تیرماه برای تمام خودروها استانداردسازی می شدند، که اکنون می بینیم در مرداد ماه دو آپشن TPMS و کنترل پایداری به رانا افزوده شده اند. به همین دلیل است که تمامی خودروهای جدید مثل K125، سایپا آریا، TF21 و… همگی این استانداردها را خواهند داشت.

مشخصات فنی رانا پلاس

آپشن های رانا پلاس
آپشن های رانا پلاس

رانا پلاس معمولی به پیشرانه ۱.۶ لیتری TU5 مجهز است که توان تولید نهایت قدرت ۱۰۵ اسب بخار و نهایت گشتاور ۱۴۲ نیوتن متر را دارد و قدرت از طریق جعبه دنده ۵ سرعته به چرخ های جلو منتقل می شود. رانا پلاس سقف شیشه ای، پیشرانه TU5 پلاس را دارد که با داشتن زمان بندی متغیر سوپاپ ها توان تولید نهایت قدرت ۱۱۳ اسب بخار و نهایت گشتاور ۱۴۴ نیوتن متر را دارد و جعبه دنده هم از نوع ۶ سرعته دستی است.

رانا پلاس سقف شیشه ای نسخه فول آپشن از رانا پلاس است که هم پیشرانه قوی تری دارد و هم گیربکس به‌‌روزتری برای انتقال قدرت آن استفاده شده است. این خودرو به امکانات نسبتاً خوبی نظیر فرمان کمکی برقی، کروز کنترل، سقف پانارومیک، دو کیسه هوا، آینه های کناری برقی، تهویه دستی، سنسور پارک عقب و… مجهز است، اما نسخه سقف فلز این خودرو عملاً به غیر از اضافه شدن استانداردهای جدید تفاوت چندانی با ۲۰۶ تیپ ۵ ندارد و می توان گفت همان پژو ۲۰۶ تیپ ۵ است در لباسی دیگر.

جه آپشن های جدیدی به رانا پلاس افزوده شده است؟

براساس استانداردهای اجباری سال جدید، چندی پیش رانا پلاس ایران خودرو هم مثل پژو پارس به دی لایت و پوزیشن لایت مجهز شد و حالا نوبت به نصب سیستم کنترل پایداری برای این خودرو رسیده است. احتمالاً به زودی کد کلاس جدیدی برای رانا پلاس در سایت ایران خودرو تعریف خواهد شد که طبق آن نصب این دو آپشن به صورت رسمی اعلام می شود.

رانا پلاس معمولی چه مشخصاتی دارد؟

رانا پلاس معمولی به پیشرانه ۱.۶ لیتری TU5 مجهز است که توان تولید نهایت قدرت ۱۰۵ اسب بخار و نهایت گشتاور ۱۴۲ نیوتن متر را دارد و قدرت از طریق جعبه دنده ۵ سرعته به چرخ های جلو منتقل می شود. 

رانا پلاس سقف شیشه ای چه مشخصاتی دارد؟

رانا پلاس سقف شیشه ای، پیشرانه TU5 پلاس را دارد که با داشتن زمان بندی متغیر سوپاپ ها توان تولید نهایت قدرت ۱۱۳ اسب بخار و نهایت گشتاور ۱۴۴ نیوتن متر را دارد و جعبه دنده هم از نوع ۶ سرعته دستی است.

۳.۵ امتیاز از ۸ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.