سریع ترین و زیباترین موتورسیکلت های هارلی دیویدسون

موتورسیکلت های هارلی دیویدسون
موتورسیکلت های هارلی دیویدسون

کمپانی هارلی دیویدسون یکی از قدیمی‌ترین تولیدکنندگان موتورسیکلت است که در سال ۱۹۰۳ تأسیس شد. با این که این شرکت بیش از یک قرن است که موتورسیکلت تولید می‌کند، هرگز به طور عمیق وارد دنیای موتورسیکلت‌های اسپرت نشده است.

فونیکس تیگو 7 پلاگین هیبرید فونیکس تیگو 7 پلاگین هیبرید مدیران 777 مدیران 777

این برند افسانه‌ای همیشه با اِلمان های منحصر به فرد به خود در جهان شناخته می شود، موتورسیکلت‌های کروزر و تورینگ با پیشرانه قدرتمند و صدای غلیظ هارلی که سبک رانندگی آرام و راحت را برای علاقه مندان به این برند فراهم می کنند.

امروز، بازار موتورسیکلت به طور پیوسته در حال تحول است و علاقه مندان به دنیای موتورسیکلت ها بسته کامل سرعت، ظاهر و راحتی را با هم می خواهند. برای رفع نیازهای جامعه موتورسیکلت‌سواران، هارلی تنوع محصولات خود را افزایش داده و موتورسیکلت‌هایی را در مجموعه خود قرار داده است که به مشتریان احساس رانندگی موتورسیکلت اسپرت را می‌دهند.

هارلی دیویدسون Low Rider ST

موتورسیکلت های هارلی دیویدسون

۰ -۱۰۰ کیلومتر در ساعت: ۴.۳ ثانیه

مدل های برند هارلی، به طور کلی، به سرعت شگفت انگیز و استایل اسپرت خود شناخته نمی شوند و از همین رو چندان قابلیت های رقابت با موتورسیکلت های اسپرت بازار را ندارند، مگر در مدل Low Rider ST. در قلب این مدل، موتور Vشکل دوسیلندر با ظرفیت ۱٬۹۲۳ سی‌سی قرار دارد، که بیش از ۱۰۰ اسب بخار تولید می‌کند؛ حداکثر سرعتی که این مدل می تواند به آن دست پیدا کند حدود ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت است.

طراحی این موتورسیکلت اسپرت/کروزر بسیار ساده است؛ شکل سنتی هارلی را با یک فلاپ بزرگ در نمای جلویی حفظ می‌کند. همچنین یک ست کیف قابل جدا شدن بر روی این مدل به صورت استاندارد برای حمل بار عرضه می شود.

هارلی دیویدسون Forty-Eight

موتورسیکلت های هارلی دیویدسون

۰ – ۱۰۰ کیلومتر در ساعت: ۴.۲ ثانیه

هارلی دیویدسون Forty-Eight یک موتورسیکلت نمادین است که به دلیل ظاهرش معروف است. فرمان معروف هارلی، لاستیک جلوی پهن و طراحی مینیمال همگی عامل محبوبیت و شهرت این مدل هستند.

در قلب Forty-Eight، یک موتور Evolution V-Twin دارای حجم ۱,۲۰۲ سی‌سی است، قدرت تقریبی آن حدود ۶۴ اسب بخار و گشتاور آن ۱۰۰ نیوتن متر است. سرعت بالای آن بیش از ۱۷۵ کیلومتر بر ساعت است.

هارلی دیویدسون XR1200X

موتورسیکلت های هارلی دیویدسون

۰ – ۱۰۰ کیلومتردر ساعت: ۴ ثانیه

هارلی دیویدسون XR1200X مدت طولانی‌ای است که از خط تولید کمپانی خارج شده است. این مدل فقط از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲ تولید شد، اما همین چند سال برای کسب محبوبیت بسیار زیاد برای این مدل کافی بود. طراحی XR1200X تحت تأثیر تاریخچه مدل های مسابقه ای هارلی است، به ویژه مدل مسابقه ای XR750 هارلی دیویدسون، که توسط اسطوره موتورسواری، ایول نیویل، مشهور شد. طراحی XR1200X بیش تر به سبک موتورسیکلت های نیکد شباهت دارد، تا آن که بیش تر به یک کروزر سنتی هارلی شباهت داشته باشد.

رینگ های آلومینیومی سبک وزن به چابکی و کنترل موتورسیکلت کمک می‌کنند. موتور V-Twin دارای حجم ۱,۲۰۳ سی‌سی است، قدرت آن ۹۱ اسب بخار و گشتاور آن ۱۰۰ نیوتن متر است. حداکثر سرعت آن ۱۹۵ کیلومتر بر ساعت است.

هارلی دیویدسون Street Rod

موتورسیکلت های هارلی دیویدسون
موتورسیکلت های هارلی دیویدسون

۰ – ۱۰۰ کیلومتر در ساعت: ۳.۷ ثانیه

برخلاف بیش تر موتورسیلکت های هارلی دیویدسون که هوا خنک هستند، Street Rod از یک موتور ۷۵۳ سی‌سی High Output Revolution X V-Twin آب خنک استفاده می‌کند. خنک‌کننده مایع به بهبود کارایی حرارتی موتور کمک می‌کند که در تولید بیش تر قدرت و گشتاور مؤثر است.

Street Rod از سایر موتورسیکلت‌های هارلی دیویدسون به دلیل مدیریت وزن عالی متمایزتر است. با وزنی کم تر از ۲۲۰ کیلوگرم، این موتورسیکلت نسبتاً سبک است. ساختار سبک Street Rod آن را چابک می‌کند و به رانندگان هندلینگ خوبی را ارائه می‌دهد. پیشرانه این مدل دارای حجم ۷۵۳ سی‌سی است. قدرت آن ۷۰ اسب بخار و گشتاور آن ۶۵ نیوتن متر است و حداکثر سرعت آن ۱۷۵ کیلومتر بر ساعت.

هارلی دیویدسون X 500

موتورسیکلت های هارلی دیویدسون

۰ – ۱۰۰ کیلومتر در ساعت: ۳.۶ ثانیه

X ۵۰۰ دارای موتور ۵۰۰ سی‌سی، آب خنک، DOHC، دو سیلندر موازی متصل به گیربکس ۶ سرعته است. این هارلی دیویدسون قدرتمندترین مدل نیست، اما به دلیل طراحی متمایز خود نسبت به تمام مدل های هارلی دیویدسون برای برخی از طرف‌داران این برند آمریکایی محبوب است.

هارلی دیویدسون Sportster S

موتورسیکلت های هارلی دیویدسون

۰ – ۱۰۰ کیلومتر در ساعت: ۳.۵ ثانیه

با جعبه‌دنده ۶ سرعته و موتور Revolution Max 1250T که ۱۲۱ اسب بخار تولید می‌کند، مدل Sportster S قطعاً در سبک موتورسیکلت‌های اسپرت قرار دارد. اگرچه این مدل یکی از جدیدترین موتورسیکلت های هارلی است، اما مشخص است که با الهام از طراحی مدل V-Rod، که دیگر تولید نمی‌شود، تولید شده است.

موتور Revolution Max 1250T دارای گشتاور آن ۱۲۸ نیوتن متر است. حداکثر سرعت این مدل ۲۲۰ کیلومتر بر ساعت است و وزنی حدود ۲۳۰ کیلوگرم دارد.

هارلی دیویدسون Pan America 1250

موتورسیکلت های هارلی دیویدسون

۰ – ۱۰۰ کیلومتر در ساعت: ۳.۴ ثانیه

پان آمریکا ۱۲۵۰ هارلی دیویدسون یکی از موفق ترین مدل های هارلی در سبک موتورسیکلت های ادونچر است. پیشرانه V-Twin ۱۲۵۰ سی‌سی که قدرت پان آمریکا را تأمین می‌کند، ۱۵۰ اسب بخار قدرت تولید می‌کند. این موتور V-Twin ترکیبی از قدرت و گشتاور است، بنابراین نه تنها در زمان شروع سریع است، بلکه می‌تواند به سرعت‌های بالا دست پیدا کند. گشتاور آن ۱۳۰ نیوتن متر است. حداکثر سرعت آن حدود ۲۳۰ کیلومتر بر ساعت است.

هارلی دیویدسون FXDR 114 Softail

موتورسیکلت های هارلی دیویدسون

۰ – ۱۰۰ کیلومتر در ساعت: ۲.۵ ثانیه

یکی از مهم ترین ویژگی‌هایی موتورسیکلت های اسپرت، سرعت آن هاست. هارلی دیویدسون FXDR 114 Softail با مجهز شدن به موتور ۱۸۶۶ سی‌سی، FXDR 114 سریع‌ترین هارلی است که فقط در ۲.۵ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. همان موتور Milwaukee-Eight 114 قادر به تولید ۱۶۰ نیوتن متر گشتاور در ۳۵۰۰ دور در دقیقه است.

قدرت این پیشرانه حدود ۱۰۰ اسب بخار است و حداکثر سرعتی که می تواند این مدل به آن دست پیدا کند حدود ۲۶۰ کیلومتر بر ساعت است.

۳.۷ امتیاز از ۱۰ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.