ویدیو: تست و بررسی سیتروئن C3
در این قسمت از برنامه ی اسب بخار، به سراغ سیتروئن C3 رفته ایم. این خودرو قرار است که با تیراژ دو هزار دستگاه در اختیار مشتریان ایرانی قرار بگیرد. در این برنامه سیتروئن C3 با یکی از رقبای قیمتی و هم کلاس خود، یعنی هیوندای i20 مقایسه و بررسی می شود.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

سیتروئن C3 قرار بود که در فروش اولیه با دو هزار دستگاه روانه ی خیابان ها شود و در پیش فروش های بعدی، تعداد این خودروی هاچبک اسپرت در جاده های کشور هر روز افزایش پیدا کند. اما به خاطر مسائلی چون تحریم و خروج شرکای اروپایی از بازار خودروی ایران، تنها قرار است که دو هزار دستگاه تعهد داده شده سایپا در اختیار مشتریان قرار بگیرد.
سایپا سیتروئن خط تولید C3 را راه اندازی کرده و گویا قرار است که با رفع مشکلات پیش رو، به زودی این خودرو در اختیار مشتریان قرار بگیرد. سایپا سیتروئن نمونه ای متفاوت از C3 را به خط تولید خود آورده است. در بازارهای جهانی نسخه ی بنزینی این هاچبک فرانسوی به پیشرانه ی ۱٫۲ لیتری توربو و ۱٫۶ لیتری تنفس طبیعی مجهز است. اما در بازار ایران، سیتروئن C3 با پیشرانه ی ۱٫۶ لیتری توربو ۱۶۳ اسب بخار و گشتاور ۲۴۳ نیوتون متر حضور دارد.
سیتروئن C3 این توان را طریق یک جعبه دنده ی ۶ سرعته ی اتوماتیک به چرخ های جلو می رساند. با نگاهی به مشخصات این خودرو، متوجه می شویم که اکثر اطلاعات فنی و قطعات C3 با خودروهایی چون پژو ۲۰۰۸، پژو ۵۰۸، دی اس ۵، دی اس ۵ LS، دی اس ۶، دی اس ۴ کراس بک و دی اس ۷ کراس بک برابر است. اما با توجه به وزن کمتر سیترون C3 نسبت به خودروهای نام برده، بدیهی است که می توانید شتاب به مراتب بهتری را از این خودروی سایپا توقع داشته باشیم.

جهت تماشای ویدیوی تست و بررسی هیوندای i20 می توانید بر روی لینک کلیک کنید.

برای تماشای ویدیوی شتاب سیتروئن C3 و شتاب هیوندای i20 می توانید بر روی لینک ها کلیک کنید.
در جدول زیر می توانید جایگاه سیتروئن C3 و هیوندای i20 را در بحث نفوذ صدا ببینید و آن ها را با سایر خودروهای موجود در بازار کشور مقایسه نمایید.
نکته: چیدمان جدول بر مبنا میزان صدای داخل کابین در حالت سکون (از کم به زیاد)

نام خودرو

حالت سکون (دسی بل)

دور موتور ۲۰۰۰RPM (دسی بل)

تخت گاز(دسی بل)

فولکس واگن پاسات

۴۰٫۴

۴۷

۶۹٫۴

ب ام و ۷۳۰Li

۴۲٫۹

۴۶٫۳

۶۳٫۱

نیسان ماکسیما

۴۵

۵۲٫۷

۸۲٫۸

نیسان تیانا

۴۳٫۱

۴۹٫۸

۸۴٫۶

سیتروئن C3

۵۶

۷۴٫۳

۸۸٫۴

هیوندای i20

۵۷٫۲

۷۷٫۳

۸۹٫۵

پژو ۲۰۰۸

۵۷

۷۷٫۷

۹۶٫۶

تویوتا پرادو J150

۵۹٫۶

۶۷٫۳

۸۴٫۴

بی وای دی S7

۶۲٫۶

۷۰٫۱

۸۸٫۲

بی وای دی S6

۶۷٫۲

۷۵٫۲

۹۳٫۸

بی وای دی F3 دنده ای

۶۷٫۳

۷۴٫۴

۹۵٫۹

پژو ۲۰۶ TU5

۶۷٫۶

۸۱٫۸

۹۱٫۱

سایپا کوییک

۷۱٫۴

۸۳٫۶

۹۵٫۹

پژو پارس XU7

۷۳٫۸

۸۵٫۴

۹۸٫۳

پژو ۴۰۵ XU7

۷۴٫۴

۸۶٫۲

۱۰۰

سورن EF7

۷۴٫۸

۸۸٫۹

۱۰۲٫۹

 

پایگاه خبری اسب بخار

به این مطلب رای دهید

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.