مقایسه چری تیگو ۵ و بیسو T۳

چری تیگو ۵ و بیسو T۳

کراس اوورهای چینی همیشه برای بازار خودرو ایران، جذاب بوده اند. خواه این کراس اوورها سالها در بازار حضور داشته باشند و خواه از سوی برندی ناشناخته روانه بازار شوند.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

به گزارش وبلاگ خودروچی،امروزه دیگر هر شرکتی که قصد فعالیت در مارکت خودرویی ایران را داشته باشد، می داند که فرمول موفقیت در این بازار بکر، عرضه یک کراس اوور پر آپشن است. اصلا هم مهم نیست که مردم شناختی از آن داشته باشند یا نه! حتی اصلا اهمیتی ندارد که این خودرو در بازار خود چین هم هنوز به فروش گذاشته نشده باشد! این اتفاقی است که دقیقا برای برند بیسو در ایران افتاد! برندی که حتی با جستجوی نام آن در گوگل هم نمی شد اطلاعات کافی از آن بدست آورد! اما دیدیم که مشتریان ایرانی به محض پیش فروش این محصول، برای خریدش صف کشیدند. بی آنکه بدانند اسم و رسم آن چیست و از کجا آمده است. به هر حال، پروژه تولید بیسو در ایران چندان موفقیت آمیز نبود و به عرضه تعداد محدودی از مدل T۳ ختم شد. بیسو T۳ اکنون یکی از گزینه های پر ریسک در بازار خودرو به شمار می رود. خودرویی که سرنوشتی نامعلوم دارد و با قیمت های کاذب از سوی مالکانش به فروش گذاشته می شود. حال اگر شما قصد خرید کراس اووری چینی را داشته باشید، بیسو T۳ را انتخاب می کنید یا به سراغ یک گزینه جا افتاده در بازار همچون تیگو ۵ می روید؟

طراحی ظاهری

بیسو T۳

اولین موردی که در جریان تبلیغات فروش محصولات بیسو در ایران، توجه مردم را به این خودروها جلب کرد، طراحی جذاب و جوان پسند آنها بود. چراغ هایی بزرگ با گرافیک زیبا که به شکلی حرفه ای با جلو پنجره مشکی رنگ مزین به خطوط کرومی، در آمیخته اند، در کانون توجهات قرار دارند. بیسو با اعتماد به نفس فراوان، لوگوی خود را با فونتی درشت بر پیشانی خودرو چسبانده است. بر روی کاپوت می توان خطوط عضلانی زیادی را مشاهده کرد که ظاهر خودرو را پویاتر می کنند. طراحی مه شکن های جلو و قاب آنها هم با دیگر اجزای نمای جلو، در تناسب است.

چری تیگو 5

در آن سوی میدان، تیگو ۵ را داریم. خودرویی که در نسخه فیس لیفتش به این مقایسه آمده است. از اولین محصولات انقلابی چری که حاصل همکاری تیم طراحی این شرکت و جمعی از سر شناس ترین طراحان جهان بود. نقطه قوت طراحی تیگو ۵، کاراکتر خاص و به یاد ماندنی آن است که او را از رقبایش، متمایز می کند. این استایل منحصر به فرد از کم بودن عرض تیگو ۵ نسبت به طول و ارتفاع زیاد آن، حاصل شده است. در نسخه فیس لیفت، همان چراغ های کشیده سابق را می بینیم که اکنون گرافیک به روز تری به خود گرفته اند. جلو پنجره تیگو ۵ در مقایسه با بیسو بسیار ساده طراحی شده است. بر روی سپر، دی لایت های بزرگی به چشم می خورند که همراه با پروژکتورها، درون یک قاب قرار گرفته و چهره تیگو ۵ را تهاجمی تر کرده اند.

بیسو T۳

در نمای کناری، بیسو باز هم سعی کرده که T۳ را جوان و پیرو مد نشان دهد. خطوط متعدد در این نما و نحوه رنگ آمیزی سقف و ستون ها، گواه این نکته هستند. بازی با خطوط روی درها و حجم پردازی گلگیرها، بسیار پخته و حساب شده به نظر می رسند و از خودروساز جوانی همچون بیسو، چنین طراحی قدرتمندی انتظار نمی رفت. بخش بزرگی از پایین درها و لبه گلگیرها با کاور های پلاستیکی محافظ، پوشانده شده اند. قطعا جذاب ترین نکته در طراحی جانبی T۳، رنگ آمیزی ستون سوم آن است که به تقلید از رنج روور، متفاوت با دیگر ستون ها رنگ شده است. رینگ های T۳ ظاهر تراش خورده و زیبایی دارند، اما نسبت به جثه خودرو، کوچک به نظر می رسند.

چری تیگو 5

طراحان تیگو ۵ تلاش کرده اند که در نمای کناری، کراس اووری تنومند را به نمایش بگذارند. هر چند که خطوط بدنه تیگو ۵ به شلوغی بیسو T۳ نیست، اما تناسب و زیبایی در این بخش از طراحی آن، رعایت شده است. همچون بیسو، یک لچکی بر روی ستون سوم به چشم می خورد. درهای تیگو ۵ بسیار مرتفع هستند و با حالتی شیب دار طراحی شده اند. رینگ های تیگو ۵ به رنگ دودی در آمده اند و دیزاین زیبایی دارند. فاصله محوری به طرز واضحی از بیسو بلندتر است.

بیسو T3

بیسو تلاش کرده که T۳ در نمای عقب هم، جلب توجه کند. این را می توان از سبک خاص طراحی این نما فهمید. فرم جعبه ای محفظه صندوق T۳، انحنای رایج در قسمت عقب دیگر کراس اوورهای بازار را ندارد و چهره ای خاص برای این خودرو به وجود آورده است. چراغ های باریک و ظریف در کنار انحنای زیبای درب صندوق عقب و مه شکن های دایره ای روی سپر هم، چهره فانتزی خودرو را تکمیل تر کرده اند. کاراکتر کارتونی و با نمک T۳ از عقب، ممکن است از نظر بسیاری از افراد، زیبا به نظر برسد، اما به عقیده افراد دیگری هم امکان دارد که زشت تلقی شود.

چری تیگو 5

تیگو ۵ از عقب، بدون شک یکی از عامه پسند ترین کراس اوورهای بازار است. سبک طراحی چراغ ها و درب پنجم تیگو ۵، کاملا بر مبنای الگوی رایج در خودروهای شاسی بلند شکل گرفته و ایراد خاصی ندارد. چراغ ها در نسخه فیس لیفت، به شکل نئون در آمده اند و در شب، جلوه زیباتری دارند. بخش بزرگی از سپر را پلاستیک بی رنگ پوشانده است که بر روی آن، دیفیوزر نقره ای و چراغ های راهنما و مه شکن هم به چشم می خورند. همچنین برای ایجاد حس لوکسی بیشتر، یک زهوار کرومی هم به مانند کمربند بر روی این بخش از سپر، کشیده اند. وجود اسپویلر هم در بالای درب پنجم، چهره عقب تیگو ۵ را اسپرت تر کرده است.

طراحی کابین

بیسو T3

بیسو شرکتی است که با وجود تازه کار بودن، به خوبی از پارامتر های لازم برای جذب مشتری، آگاهی دارد. طراحان بیسو می دانستند که برای جذاب کردن یک کراس اوور، فقط استایل خارجی زیبا لازم نیست و دیزاین داخلی هم باید مدرن و مرغوب به نظر بیاید. به همین دلیل می توان طراحی داخلی T۳ را شایسته تقدیر کرد. استفاده از ترکیب رنگ قهوه ای و مشکی، جلوه ای با کیفیت از کابین T۳ را به رخ می کشاند. حتی اگر در عمل چندان با کیفیت نباشد! طراحی کابین شباهت هایی هم به طراحی های لکسوس دارد. کنسول مرکزی و دسته دنده به شکلی زیبا توسط یک نوار طرح کروم احاطه شده اند. پنل سیستم صوتی و کلیدهای تهویه، چیدمان زیبا و دلنشینی دارند. نمایشگر چند رسانه ای به تقلید از خودروهای روز جهان، به صورت ایستاده و با فرم اصطلاحا پرتابل، در بالا ترین بخش کنسول چسبانده شده است. داشبورد مقابل سرنشین با یک دوخت طرح چرم پوشانده شده تا لوکس تر به نظر برسد. نشان دهنده های پشت آمپر در قالب سه دایره طراحی شده اند که پیرامون آنها با لامپ های نواری، نور پردازی می شود. نکته جذاب، تغییر رنگ این نوار های نورانی در حین روشن بودن خودرو است. غربیلک فرمان بیسو T۳ هم به جرئت یکی از خاص ترین فرمان هایی است که تا به امروز دیده ایم! این فرمان با فرم D کات و استایل استخوانی اش، اسپرت و خوش دست به نظر می رسد.

چری تیگو 5

چری تحول در تیگو ۵ را به طراحی خارجی آن محدود نکرد و در این محصول برای اولین بار، طراحی داخلی را هم با اصول و استاندارد های جدیدی همراه ساخت. کیفیت متریال استفاده شده در کابین تیگو ۵ نسبت به نسل های قبلی تولیدات چری، پیشرفت چشم گیری داشت. شرکت مدیران خودرو از سال ۱۳۹۷، نسخه جدیدی از تیگو ۵ را با نمایشگر جدید به بازار معرفی کرد. در این نسخه، نمایشگر افقی متداول، جای خود را نمایشگر عمودی داد که اصطلاحا آن را ” طرح تسلا ” می نامند! دریچه های تهویه مرکزی به شکل عمودی و به موازات نمایشگر قرار گرفته اند. دیگر تغییر مدل های جدید تیگو ۵، تودوزی دو رنگ مشکی – مارون است که جلوه اسپرت تری به فضای کابین می بخشد. البته در داشبورد تیگو ۵ بر خلاف بیسو T۳، خبری از چرم کاری نیست و فقط پلاستیک های خشک را می توان مشاهده کرد. برای ایجاد اندکی تنوع، در بخش های مختلف کابین از قطعات تزئینی مشکی پیانویی استفاده شده است. غربیلک فرمان تیگو ۵ طراحی منطقی و زیبایی دارد. نشان دهنده های پشت آمپر هم به شکل اسپرت و فرو رفته طراحی شده اند. در اطراف دسته دنده، دو دستگیره به سبک خودروهای سوپر اسپرت تعبیه شده است. جا داشت که به جای اهرم ترمز پارک دستی، از نوع الکتریکی با دکمه استفاده می شد.

امکانات رفاهی و ایمنی

بیسو T3

طبق کاتالوگ منتشر شده برای بیسو T۳ توسط شرکت سیف خودرو، این اتومبیل با آینه الکترو کرومیک دید عقب، ۶ کیسه هوا، دوربین و سنسور پارک عقب، سنسور پارک جلو، نمایشگر لمسی ۹٫۰ اینچی، قابلیت اتصال تلفن همراه از طریق بلوتوث، کلید های کنترل سیستم صوتی بر روی فرمان، ۶ بلندگوی استریو، دوربین جلو با قابلیت ثبت تصاویر در حین حرکت، چراغ های روشنایی روز، قابلیت تاشوندگی برقی آینه های جانبی، قابلیت تنظیم شدت نور صفحه کیلومتر، ستون فرمان جمع شونده تلسکوپی، قابلیت تاشوندگی صندلی های عقب، سقف شیشه ای پانورامیک، کروز کنترل، صندلی ها و فرمان چرمی، تنظیم برقی ۶ جهته صندلی راننده، سیستم ورود بدون کلید، استارتر دکمه ای، تهویه مطبوع الکتریکی، دریچه کولر برای ردیف عقب، سیستم کنترل ایستایی در سر بالایی، سیستم کنترل پایداری، سیستم کنترل کشش، نمایشگر فشار باد تایرها، ترمز پارک برقی، ترمز کمکی، فرمان الکتریکی حساس به سرعت، سیستم ایزو فیکس در صندلی های عقب و چراغ های مه شکن جلو و عقب به دست مشتریان رسیده است.

چری تیگو 5

چری تیگو ۵ در تیپ های مختلفی از سوی مدیران خودرو عرضه شده است. در حال حاضر، این خودرو تنها در تیپ IE که فول آپشن ترین تیپ آن است، تولید می شود. چراغ روشنایی در روز، گرم کن صندلی های جلو، باز و بسته شدن الکتریکی آینه های جانبی، دوربین دید داینامیک و استاتیک عقب، سیستم نمایش فشار باد تایرها، سیستم ورود بدون کلید، استارتر دکمه ای، تهویه مطبوع با تنظیم اتوماتیک و دو گانه، کروز کنترل، سان روف الکتریکی، کامپیوتر پیمایش سفر، کنترل سیستم صوتی بر روی فرمان، نمایشگر ۱۰٫۰ اینچی لمسی چند رسانه ای، سنسور پارک عقب، اتصال تلفن همراه از طریق بلوتوث، قابلیت اشتراک محتوای تلفن همراه بر روی صفحه نمایش خودرو، صندلی ها و فرمان چرمی، تنظیم برقی ۶ جهته صندلی راننده، ۶ بلندگوی استریو، سیستم کنترل پایداری، سیستم کنترل کشش، سیستم کنترل ایستایی در سر بالایی، سنسور باران، ترمز کمکی، اتو لایت، چراغ های مه شکن جلو و عقب، چراغ خوش آمد گویی، چراغ بدرقه، فرمان الکتریکی حساس به سرعت، ۴ کیسه هوا، خروجی برق ۱۲ ولت و سیستم ایزو فیکس در صندلی های عقب، فهرست مهم ترین آپشن های تیگو ۵ را تشکیل می دهند.

تجربه رانندگی

بیسو T3

شاید باورش سخت باشد که بر روی بیسو T۳، پیشرانه ای ۴ سیلندر به حجم ۱٫۳ لیتر قرار گرفته است! یک پیشرانه توربو شارژ که ۱۳۳ اسب بخار قدرت و ۱۸۵ نیوتن متر گشتاور تولید می کند. این میزان از قدرت و گشتاور برای پیشرانه ای ۱۳۰۰  سی سی، واقعا ستودنی است و نشان از تکنولوژی بالای توربو شارژر به کار رفته در این موتور دارد. بیسو T۳ قدرت پیشرانه خود را از طریق یک گیربکس CVT به چرخ های جلو انتقال می دهد. شاید قبل از نشستن پشت فرمان بیسو T۳، ترکیب پیشرانه ۱٫۳ لیتری و جعبه دنده CVT چندان برایتان خوش آوازه به نظر نیاید! اما با روشن کردن و راندن این خودرو در می یابید که آنچنان هم با کراس اوور تنبل و کسل کننده ای سر و کار ندارید. قطعا شتاب بیسو T۳ قابل تعریف و تمجید نیست، اما کشش پیشرانه برای خودرویی با این وزن و ابعاد، کفایت می کند. سواری بیسو T۳ همچون بیشتر کراس اوورهای چینی بازار، نرم و قابل قبول است و فاق بلند بودن لاستیک ها هم در این زمینه می تواند تاثیر بیشتری بگذارد. وجود انواع سیستم های کمکی پایداری در T۳، هندلینگ خودرو را تا حد بسیار مطلوبی ارتقا داده است. به گونه ای که T۳ از لحاظ چسبندگی، نظر مثبت اکثر افرادی که تجربه رانندگی با آن را داشته اند را به سمت خودش جلب می کند. هماهنگی گیربکس با موتور، بزرگ ترین نقطه قوت بیسو T۳ به شمار می رود.

چری تیگو 5

چری تیگو ۵ را از نقطه نظر فنی می توان درست در جایگاه مقابل بیسو T۳ قرار داد. بر خلاف بیسو، چری و مدیران خودرو علاقه ای به نصب پیشرانه توربو شارژ بر روی تیگو ۵ نداشته اند. هر چند که صحبت هایی مبنی بر عرضه تیگو ۵ توربو به گوش می رسد، اما تیگو ۵ بر خلاف تیگو ۷ و دیگر محصولات چری در ایران، همچنان با یک موتور تنفس طبیعی قدیمی عرضه می شود. موتوری که در حقیقت، متعلق به چری تیگو ۳ یا همان ام وی ام X۳۳ خودمان است! اما چری برای انتقال قدرت به چرخ های جلو، از گیربکس CVT نسبتا مدرنی بهره گرفته که البته از تیگو ۵، یک قوطی آهنی کند می سازد! هماهنگی جعبه دنده با موتور، رضایت بخش است، اما پیشرانه ۲۰۰۰ سی سی ۱۳۹ اسب بخاری برای خودرویی با ابعاد تیگو ۵، اصلا مناسب به نظر نمی رسد! دلیل کندی تیگو ۵ در شتاب گیری های اولیه و ثانویه هم همین موضوع است. نسبت توان موتور به وزن خودرو پایین است و گیربکس خودرو هم ذاتی اقتصادی دارد. اما هر چه که از تیگو ۵ بد بگوییم، از کیفیت بالای سواری آن، نمی توانیم به سادگی عبور کنیم. ارتفاع زیاد از سطح زمین در کنار استفاده از لاستیک های درشت، تیگو ۵ را کراس اووری نرم نشان می دهند. البته همین ارتفاع زیاد، از هندلینگ خودرو کاسته و فقط وجود ESP است که می تواند حس تمایل به واژگونی در تیگو ۵ را اندکی کم رنگ کند.

بیسو T۳

کلاس بدنهکراس اوور کامپکت
ابعاد بدنه (mm)۴۳۵۰*۱۸۲۵*۱۶۸۵
فاصله محوری (mm)۲۵۶۵
تعداد سیلندر۴
حجم موتور (cc)۱۲۹۸
تعداد سوپاپ۱۶
حداکثر قدرت (hp)۱۳۳
حداکثر گشتاور (n.m)۱۸۵
گیربکس۷ دنده اتوماتیک CVT
ترمز جلودیسکی
ترمز عقبدیسکی
نوع فرمانالکتریکی
وزن خالص (kg)۱۴۶۰
مصرف سوخت ترکیبی (lit/۱۰۰ km)۷.۴
ظرفیت باک (lit)۵۰

چری تیگو ۵

کلاس بدنهکراس اوور کامپکت
ابعاد بدنه (mm)۴۵۰۶*۱۸۴۱*۱۷۴۰
فاصله محوری (mm)۲۶۱۰
تعداد سیلندر۴
حجم موتور (cc)۱۹۷۱
تعداد سوپاپ۱۶
حداکثر قدرت (hp)۱۳۹
حداکثر گشتاور (n.m)۱۸۲
گیربکس۷ دنده اتوماتیک CVT
ترمز جلودیسکی
ترمز عقبدیسکی
نوع فرمانالکترو هیدرولیک
وزن خالص (kg)۱۵۳۷
مصرف سوخت ترکیبی (lit/۱۰۰ km)۸.۹
ظرفیت باک (lit)۵۵

بیسو T۳

نقاط مثبت: طراحی جدید و جوان پسند، امکانات رفاهی و ایمنی مناسب، سواری قابل قبول، کیفیت نسبتا خوب متریال کابین
نقاط منفی: حساسیت پیشرانه توربو به کیفیت بنزین، قطعات یدکی نایاب، خدمات پس از فروش ضعیف، بازار خرید و فروش کم رونق، سرنوشت نامعلوم در آینده

چری تیگو ۵

نقاط مثبت: طراحی مدرن و زیبا، امکانات رفاهی مناسب، سواری نسبتا مناسب، شبکه خدمات پس از فروش گسترده
نقاط منفی: شتاب ضعیف، کشش ضعیف، هندلینگ متوسط، افت قیمت زیاد در بازار دست دوم

به این مطلب رای دهید

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.